Подарунок медикам та їхнім пацієнтам
Міський голова Миколаєва Володимир Чайка презентував станції швидкої медичної допомоги обласного центру сім спеціалізованих автомобілів. Новенькі авто придбані за рахунок коштів міського бюджету. Це коштувало близько півмільйона гривень. Уже у найближчі дні сім «Соболів» «виконуватимуть» свою роботу — поспішатимуть на виклик до тих, кому необхідна швидка й невідкладна медична допомога. Загалом парк автомобілів «швидкої допомоги» в півмільйонному Миколаєві налічує сьогодні 29 одиниць. Із них 11 давно вже потребують заміни. Міська влада робить все можливе для того, щоб уже найближчих років проблем у автотранспортному господарстві «швидкої допомоги» міста не виникало. Для цього 2007 року для потреб медиків буде закуплено ще кілька спеціалізованих автомашин.
Намагається не відставати від міської влади й влада обласна: як повідомила начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Хотіна, з метою поліпшення матеріально- технічного забезпечення медичних установ транспортом нинішнього року ними вже отримано п’ять одиниць санітарного транспорту на загальну суму 572,12 тис. грн. Іще три автомобілі на суму 180 тис. грн. придбали за кошти районних бюджетів самі райони області, повідомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ, Миколаїв.
У Житомирі можуть з’явитися «лежачі поліцейські»
На 12 перехрестях і пішохідних переходах Житомира, переважно у центрі, за останні 5 років зареєстровано 134 дорожньо- транспортні пригоди (ДТП), під час яких загинуло 34 чоловіки. І найбільшою драмою є те, що серед жертв 11 дітей, яким ще не виповнилось 14 років. У цих аваріях травмовано 145 людей — і знову постраждало багато молодих громадян, а саме 41 жінка у віці до 30 років і 20 дітей до 14 років. Найбільше аварій і наїздів, а з ними і смертей, трапилось на головній магістралі міста — вулиці Київській, та її продовженні — Київському шосе. Але значний «внесок» у сумну арифметику за такими вулицями як Проспект миру, Велика Бердичівська, іншими трасами, де спостерігається інтенсивний рух. За 9 місяців нинішнього року на території обласного центру зареєстровано вже 910 ДТП, у тому числі 202 пригоди з потерпілими, які спричинили загибель 18(!) чоловік (з них 3 дітей до 14 років), та травмування 242 чоловік (з них 8 дітей до 14 років і 13 жінок віком до 30 років). Основним видом автопригод у Житомирі є наїзди на пішоходів, причинами їх скоєння — перевищення водіями дозволеної швидкості. Виходячи з цього, колишній начальник Житомирського міськвідділу Управління МВСУ в області, а нині пенсіонер і депутат міськради від БЮТу Олександр Радько вважає, що в місті слід розробити заходи для обмеження максимальної швидкості руху всіх видів транспорту, щоб вона не могла перевищувати 50 км/год. До такого висновку, зазначив він у розмові з «Днем», його спонукали консультації з фахівцями Державтоінспекції. Одним із засобів досягнення зазначеної мети можуть стати пристрої для стримування занадто завзятих водіїв під технічним ім’ям «елементи порогів сповільнюючих», щодо яких значно частіше вживається простіший вислів — «лежачі поліцейські». Слід однак відзначити, і «День» вже вказував на це, що уповільнення їзди по центральних магістралях Житомира без спрямування транспортних потоків на інші вулиці може призвести до збільшення заторів, які і так вже спостерігаються. Але думається, збереження життя людей важливіше, тим більше, що існує такий варіант, як розвиток руху авто по околицях. У Житомирі установка названих порогів разом з допоміжними пристроями і знаками, як зробив попередні підрахунки О.Радько, обійдеться в 180—200 тис. грн., і він вважає, що це не такі великі кошти. Запропонувавши, як депутат, розглянути міській раді зазначені питання, колишній полковник міліції сподівається, що колеги підтримають його і виділять у бюджеті наступного року необхідні суми, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Сімейні пологи заради зміцнення родини
У пологових будинках Вінниці готуються до всенародних сімейних пологів. Для цього планують перебудувати усі пологові зали, а із загальних палат жінок переводять до окремих кімнаток, розрахованих на двох людей: чоловіки перебувають поруч із дружинами та живуть у одній кімнаті зі своїми немовлятами, поки їх не випишуть додому.
— Мій чоловік — дуже близька мені людина. Якби не він, то не знаю, як би я пережила цей момент, — розповідає молода мама Юля Лєбєдєва.
Свою першу донечку вінничани Андрій та Юля Лєбєдєви народжували вдвох. Тримаючись за руки. Чоловік дуже хвилювався за дружину та майбутню дитину. Тому вирішив не відпускати жінку на пологи саму. Тато першим побачив свою новонароджену донечку Єву. І доки їх не виписали, жив в одній палаті із дружиною та маленькою.
Уперше у Вінниці народжувати в присутності чоловіків жінкам дозволили цієї весни. За півроку у міських пологових залах разом народили 400 сімей. Акушери стверджують, що дружини, які народжують із своїми чоловіками менше нервуються, а пологи проходять швидше і легше. Тому нині сімейні пологи пропонують всім родинам.
— Це може бути чоловік, сестра, мама — іншими словами, будь- хто, кого жінка хоче бачити поруч в цей момент, — пояснює головний лікар пологового будинку №1 м.Вінниці Віктор Коваленко.
Потрапити на пологи просто. Досить лише написати заяву та пройти із медиками кілька підготовчих зустрічей. Хоч у пологових будинках і дозволяють бути разом з породіллям будь-кому з родини, на сімейні пологи все ж радять іти майбутнім татам. Вважають, що це найкраща школа для зміцнення родини та народження здорового потомства, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
На Донеччині самогоноварінню сказали «ні!»
Майже 700 самогонників протягом 9 місяців поточного року було затримано правоохоронцями Донецької області й притягнуто до адміністративної відповідальності за їхню діяльність. При цьому в ході затримання самих злочинців міліції вдалося вилучити ще й дві тис. літрів самогону та п’ять тис. літрів браги. Правда, як повідомив начальник управління суспільної безпеки міського управління міністерства внутрішніх справ Донецької області Віталій Башаєв, незважаючи на такі успішні показники, боротьба із самогонниками у регіоні сьогодні ведеться не дуже успішно: все ускладнюється ще й законодавством, яке забороняє правоохоронцям вільно проводити обшук підозрілих приміщень. Проте, незважаючи на всі ці проблеми, донецька міліція вже давно боротьбу з самогоноварінням визначила як один з найпріоритетніших напрямків своєї діяльності, і лише за 9 місяців 2006 р. в області було виявлено більше ніж 1,5 тис. порушників, які не тільки виготовляли фальшивий алкоголь, але і торгували ним з рук у невідповідних місцях. При цьому у невдалих торговців було також вилучено понад 140 літрів «саморобних» алкогольних напоїв, а також більше трьох тис. пачок сигарет й багато іншої контрафактної продукції на суму 126 тис. грн., повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Допомога «хрустким» суглобам
Життя сучасної людини минає в русі. Але, на жаль, іноді свободу наших рухів сковує хвороба. То поперек схопить, то шию «заклинить», то коліно не розгинається. Усе це є симптомами захворювання суглобів і хребта — остеоартрозу, на який, за офіційними даними, страждає понад 3 мільйони наших співгромадян. Це проблема світова, кажуть фахівці.
На щастя, сучасна медицина поповнила свій арсенал новою зброєю у боротьбі з остеоартрозом. Хондропротектор — у перекладі з латини «захисник хряща», перешкоджає руйнуванню хрящової тканини й заповнює дефіцит природної внутрисуглобної змазки. «Це, дійсно, перспективний напрямок у медицині, — пояснює професор кафедри терапії та ревматології Національної медичної академії післядипломної освіти, доктор медичних наук Віталій Казимирко. — До групи ризику потенційних хворих на остеоартроз входять люди, які ведуть малорухомий спосіб життя, ті, хто переніс травми суглобів, а також люди старші за 50 років. Під впливом різних, як зовнішніх, так і внутрішніх чинників, руйнування хрящової тканини відбувається активніше, ніж її фізіологічне відновлення. У результаті хрящі втрачають пружність, перестають пружинити й поступово руйнуються.
Своїм пацієнтам ми рекомендуємо перший хондропротектор Терафлекс, препарат серії Health Life. Натуральні речовини, що входять до його складу, отримують з хрящів тихоокеанських акул і панцирів крабів. Терафлекс має потрійний ефект: перешкоджає руйнуванню хрящовий тканини, заповнює дефіцит внутрисуглобної змазки й не дозволяє організму «розучитися» самостійно її виробляти. Саме тому цей препарат потрібен людям з колись травмованими, а також «хрусткими», «ниючими» й «скутими» суглобами, як надійний засіб профілактики й лікування. Ми рекомендуємо його вже при перших ознаках остеоартрозу. А для досягнення стійкого клінічного ефекту Терафлекс необхідно приймати не менше двох місяців», повідомляє Ольга КОТОВА.