Велика реставрація стародавнього Ізяслава
У стародавньому Ізяславі (Хмельницька область) повертається до «другого життя» унікальна пам’ятка архітектури ХIV—ХVI століть — замок князів Заславських. До цієї, зруйнованої роками забуття, споруди готичного стилю з елементами ренесансу, нарешті, прийшли реставратори. Ізяслав, що свого часу був значним торговим і господарським центром Волині, на жаль, став таким собі містечком при дорозі від Острога до Кам’янця- Подільського.14 історичних будівель райцентру не врятував від майже повної руйнації охоронний статус. «За сприяння обласної влади одержали перший мільйон бюджетних гривень для реставраційних робіт», — повідомив для «Дня» начальник відділу містобудування і архітектури Ізяславської райдержадміністрації Сергій Франков. Поруч ведеться реставрація замку-палацу князів Сангушків (ХVII—ХVIII ст.), що у складі архітектурного комплексу, збудованого у стилі пізнього бароко під керівництвом знаменитого італійського зодчого Павла Антоніо Фонтани. Славетний італієць розташував споруди палацу, зважаючи на максимальне просторове розкриття на стару лівобережну частину міста. Продовжується відновлення і костелу святого Йосифа, зведеного для латинських монахів-місіонерів. Костел існував до 1831 року. За участь монахів-місіонерів у польському повстанні царський уряд «експропріював» будівлю у ченців і передав повітовій владі для облаштування різних установ — поліцейського управління, казначейства, дворянської опіки... Наразі місцева влада думає, як будуть використані реставровані будівлі. «У замку князів Заславських відкриємо краєзнавчий музей. А замок-палац Сангушків, мабуть, буде використано, як готельно- ресторанний комплекс,» — передбачає Сергій Франков. Громада сподівається, що надалі туристи, їдучи з Острога до Кам’янця-Подільського, не обминатимуть, і стародавній Ізяслав, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Полтава світлішає
Одним із наймасштабніших проектів міської влади останніх років стала програма реконструкції освітлення в місті. Протягом кількох років після заходу сонця на Полтаву опускалася темрява через ініціативу міської влади економити кошти. Наразі протягом 4 місяців у ході реалізації програми на вулицях міста замінено понад 7 тисяч старих світильників потужністю 500 Ватт на нові і потужніші — виробництва фірми «Філіпс». При цьому ресурс нових світильників — 5 років, або 20 тисяч годин, що удев’ятеро більше, ніж у їх попередників. Як повідомляє прес- служба міської ради, роботи виконувалися спеціалістами підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло», а кошти — повністю позабюджетні. Вартість першого етапу програми склала 3 мільйона 200 тисяч гривень. Наразі актуальним є її другий етап, коли буде здійснено освітлення тих частин міста, де воно взагалі не працювало. Цього разу працівники «Міськсвітла» мають встановити понад 5 тисяч ліхтарів, а також провести роботи з монтажу нових опор та прокладання електромереж, повідомляє Євген БРИЖ, Полтава.
Стартує новий телевізійний бренд компанії СМЕ в Україні — телеканал «СІТІ»
«СІТІ» — це принципово новий столичний телеканал, створений для того, щоб усі кияни могли легко і швидко орієнтуватися в столиці. Канал спрямований на глядача, якому близький міський спосіб життя та мислення, що відповідає ритму європейської столиці. Це канал для тих, у кого високий рівень життя, вимогливий і творчий підхід до побуту, роботи і розваг. Основа каналу — програми власного виробництва, створені на рівні національних каналів, але для киян. Їх ня тематика досить різноманітна. Кожен зможе знайти щось, що цікавить саме його. Це прикладні програми про здоров’я, освіту, транспортні та комунальні проблеми; програми про клубне життя, концерти та інші музичні події, про моду, стиль, магазини, товари, ресторани і культурне життя міста; документальні програми про історію Києва. Також в ефірі телеканалу «СІТІ» будуть дитячі програми, документальні фільми та програми про стиль життя міст Європи та світу. Телеканал «СІТІ» виходитиме на частоті нинішнього «Гравіса» (35-ий канал) на території Києва та Київської області в режимі ефірного і кабельного мовлення. У перспективі планується створення каналів «СІТІ» в інших містах-мільйонниках, з урахуванням їхніх місцевих особливостей і спрямованих на задоволення потреб їхніх жителів. «СІТІ» вестиме мовлення 24 години на добу, з яких 4 години прямого ефіру. З часом кількість прямого ефіру збільшуватиметься. Вихід в ефір здійснюватиметься зі студії, розташованої біля Майдану. Там же знаходитиметься і служба новин. г енеральним директором телеканалу «СІТІ» є Світлана Коротенко, г енеральним продюсером — Ольга Рудніченко, п рограмним директором — Оксана Іванюк. Усі мають за плечима досвід успішної роботи на телебаченні і є визнаними фахівцями. Консультантом і автором багатьох ідей для каналу є відомий продюсер Олександр Ткаченко. Телеканал «СІТІ» є проектом компанії Central European Media Enterprises (CME), найбільшого власника телевізійних активів у Східній Європі. У липні цього року вона вже запустила в ефір канал «КІНО». У СМЕ є багатий і успішний досвід багатоканальної стратегії розвитку на території Східної Європи. В Україні ж, окрім створення проектів «КІНО» і «СІТІ», вона також є співвласником каналу «1+1». Незалежний і об’єктивний міський телеканал посяде своє місце серед каналів з високим рівнем затребуваності та довіри.