Унікальну пам’ятку архітектури ремонтують незаконно?
Управління охорони історичного середовища не надавало дозволу на проведення ремонтних робіт на території однієї з найвідоміших архітектурних знаменитостей Львова — Вірменської церкви. Найбільше занепокоєння реставраторів викликає той факт, що будівельники, що проводять ремонт каналізації, позривали та без маркування поставили вертикально майже всі надгробні плити. Натомість вірменська громада Львова не вбачає в цьому особливої небезпеки, мовляв, головне — скоріше, до настання дощів, завершити ремонт. А священик Вірменської церкви отець Тадеос вже якось розбереться з плитами та написами на них. Тим паче, що повір’я, згідно з яким написи з іменами померлих вірмен на надгробних плитах мають стерти ноги живих, — лише красива байка для туристів...
Гроші як результат єдності вчителів і учнів
Дві вінницькі школи виграли сертифікати на 143 і 86 тисяч гривень. Гроші навчальні заклади отримали як учасники всеукраїнського проекту з апробації нових навчальних комплексів. Передбачається, що вінничани на визначені суми отримають повні комплекти обладнання для класів біології: колби, акваріуми, комп’ютери і навіть інтерактивну мультимедійну дошку. З новим обладнанням вчителі планують проводити з учнями досліди університетського рівня. Навички, які діти отримають в оновлених класах біології,особливо допоможуть тим, хто в майбутньому бачить себе лікарем. Дорогі подарунки вінничани отримали від Міністерства освіти не випадково. Вчителі брали участь у різноманітних семінарах , відкритих уроках, а головне, їхні учні найчастіше перемагали на обласних та всеукраїнських олімпіадах з біології, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
Полтавське авіамістечко готується до зими
Після повернення Полтавського авіамістечка в комунальну власність міста перед міською владою постало питання якнайшвидшої підготовки його до зими. Адже стан 65 будинків Полтави-4 (близько п’яти тисяч мешканців) після багаторічного господарювання тут Міністерства оборони був критичним: відключені котельні, зруйновані дороги, обрізані комунікації. Зараз, як інформує прес-служба міської ради, там тривають ремонтні роботи, які виконують сьогодні 15 приватних фірм і чотири комунальні підприємства. У першу чергу вирішено капітально відремонтувати центральну дорогу, замінивши асфальтове покриття (вже укладено 279 тонн), відновити вуличне освітлення на двох центральних вулицях, полагодити дахи в 15 будинках, де ситуація найгірша, і, головне, вирішити питання із опаленням містечка. Нині там система тепломереж перебуває у дуже поганому стані, а котельня взагалі не може бути відремонтована без величезних капіталовкладень. «Полтаватеплоенерго» з міського бюджету виділили 3,5 млн. грн. на нагальні потреби, щоб розпочати у містечку опалювальний сезон вчасно. Вирішено, що цієї зими всі житлові будинки в містечку опалюватимуться від міської котельні, повідомляє Євген БРИЖ, Полтава.
Випереджаємо Китай за складністю розробок
Гірничо-геологічні й гірничотехнічні умови розробки вугільних пластів на шахтах України є найскладнішими у світі після китайських. Такий висновок зробила делегація Головного управління з контролю й нагляду за безпекою виробництва Китайської Народної Республіки, яка днями відвідала Донецьку область із робочим візитом. У рамках програми візиту китайська делегація відвідала ВАТ «Вугільна компанія «Шахта Красноармейська-Західна №1» у м. Красноармейськ Донецької області, де ознайомилася з системою газового захисту по метану й системою управління охороною праці. Крім того, гості ознайомилися з роботою Державної воєнізованої гірничорятувальної служби Донецька й відвідали Державний Макіївський науково-дослідний інститут, де до уваги фахівців були представлені новітні розробки вчених у галузі безпеки робіт у гірській промисловості. Загалом же під час поїздки китайські гості дізналися, що майже 70% шахт України є надкатегорійними за газом метану й небезпечними у зв’язку з раптовими викидами вугілля й газу, а багато шахт небезпечні ще й з погляду вибуховості вугільного пилу. При цьому, як повідомив перший заступник голови Держпромгірничнагляд України Сергій Кужель, на 23 шахтах видобуток вугілля проводиться на глибинах понад один кілометр, де небезпека лише зростає. Саме тому, за словами донецьких фахівців, пріоритетними напрямками вугільної промисловості України, як і раніше, залишаються забезпечення провітрювання й пилогазового режиму на вуглевидобувних підприємствах, а також ефективна дегазація шахт. Зокрема, шахта «Красноармійська-Західна», яку відвідали гості, приділяє цій роботі чималу увагу: всі її виробки обладнані КАГІ — апаратно-програмним комплексом для використання в системах аерогазового контролю шахт. Щойно концентрація метану перевищує допустиму норму, КАГІ повністю відключає напруження на всьому енергоустаткуванні ділянки. У Донецькій області аналогічна апаратура встановлена також на шахтах «Краснолиманська» й АП «Шахта ім. Засядька». Ознайомившись із цими досягненнями, китайська сторона заявила про готовність до подальшого співробітництва з Україною й Донецькою областю, зокрема в питаннях поліпшення безпеки шахт і зниження аварійних ситуацій на вуглевидобувних підприємствах. Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Діти-сироти здобувають комп’ютерну освіту
Сьогодні ми живемо в скаженому ритмі розвитку високих технологій, які крок за кроком завойовують наш життєвий простір. Без мобільного зв’язку, комп’ютера й інтернету вже не обійтися. Тому людині, що вступає в доросле життя, потрібно освоїти хоча б основи комп’ютерної грамоти. Добре, якщо підліток завдяки батькам має можливість навчитися роботи з комп’ютером. А якщо такої можливості немає? Українські діти, які проживають у дитячих будинках, не тільки не мають доступу до технологічних новинок, але й почасти не вміють ними користуватися або ж взагалі ніколи не бачили комп’ютера. На жаль, не завжди державні установи в змозі зарадити цій проблемі. Залишається сподіватися на традиції менеценатства. Першість соціальної ініціативи в нашій країні тримає мобільний оператор «Київстар», який здійснює ряд соціальних загальнонаціональних програм та вже третій рік поспіль опікується дітьми-сиротами в рамках благодійної ініціативи «Разом переможемо». В рамках однієї з таких програм ще в минулому році діти восьми дитячих будинків у Харківській, Донецькій, Чернігівській, Львівській, Одеській, Київській областях та Криму розпочали опановувати комп’ютерну грамоту. Компанія «Київстар» створила належні для цього умови. Було не лише облаштовано комп’ютерні класи необхідними меблями та технікою, до участі в проекту залучили досвідчених фахівців у галузі комп’ютерної освіти — комп’ютерну академію «Шаг». Всі учні 9 та 11 класів з цих інтернатів пройшли базовий курс роботи з Microsoft Office — «Користувач ПК», що дав дітям основні навички роботи з електронними текстами, таблицями, інтернет та захистом від вірусів. Цього навчального року програма ще розширюється завдяки таким курсам, як «Робота з цифровими фотографіями та створення колажів у Adobe Photoshop CS» та «Спілкуйся з інтернет».