Фонд братів Кличків запросив до України німецьких педіатрів
Із 6 по 10 лютого в дитячому таборі «Лідер», у Пущі-Водиці, за сприяння благодійної організації «Фонд братів Кличків» та БО «Круглий стіл Німеччина» (Round Table Deutschland) провідні німецькі лікарі обстежуватимуть дітей із вадами зору та слуху. 23 спеціалісти — педіатри, окулісти, фахівці з виготовлення слухових апаратів — допоможуть краще чути й бачити дітям з Київської, Житомирської, Вінницької, Чернігівської, Рівненської та Хмельницької областей. Протягом цього часу німецькі лікарі слухопротезують понад 500 дітей, а також доберуть окуляри для 400 дітей з вадами зору, повідомив «Дню» Фонд братів Кличків. Перший етап акції розпочався ще навесні 2011 року в Одеській та Кіровоградській областях, 5 лютого лікарі оглянули дітей із Херсонської та Миколаївської областей. Загалом спеціалісти індивідуально дібрали окуляри та слухові апарати для 1200 українських дітлахів. Сума наданої допомоги становить 30 мільйонів гривень. «За українським законодавством, держава допомагає дитині, яка погано чує, лише раз у житті — слуховим апаратом на одне вухо. Сьогодні кожна така дитина безплатно отримає два надсучасних апарати на обидва вуха — вартість кожного такого комплекту становить 30 тис. грн. Ми раді, що спільно з німецькими колегами допоможемо таким особливим дітям не просто чути, говорити, читати, а й почуватися повноцінними людьми», — зазначила виконавчий директор Фонду братів Кличків Ганна Старостенко.
У Львові збирають кошти для потерпілих у Долинівці
Четвертого лютого до Львівської клінічної лікарні з важкими опіками доправили чотирьох жителів села Долинівка, у Сколівському районі. За словами головного лікаря установи Василя Обаранця, стан хворих, а це чоловік похилого віку і троє дітей віком 13, 11 та два рочки, украй важкий. «Пацієнти — в реанімаційному відділенні, — зазначив В. Обаранець. — Потребують термінового хірургічного втручання та лікування в Бостонській клініці, бо опіки такої складності в Україні не лікують». Трагедія сталася в ніч із п’ятниці на неділю. Будинок, де мешкала родина, згорів. У пожежі загинули мати дітей і бабця. Як повідомили «День» у Львівській ОДА, для допомоги потерпілим створено координаційний центр. Для організації перельоту до Бостона необхідно 120 тис. доларів. На момент написання матеріалу вже було зібрано 700 тис. гривень. На жаль, 6 лютого чоловік помер. Розрахункові рахунки Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста для надання допомоги потерпілим унаслідок пожежі в Долинівці: Рахунок у гривнях: ЗКПО 02940262 р/р 26007000001247 в ПАТ «Укрсоцбанк», м. Львів. МФО 300023. Із позначкою «На лікування дітей» Валютний рахунок: ПАТ «Кредобанк» №26002023049. МФО 325365, ЄДРПОУ 22360822. Із позначкою «На лікування дітей». Контактні номери телефонів у ЛОДА: (032)-2-999-274, 2-999-290.
У Житомирі згадували радіожурналіста Василя Остапчука
Нещодавно в Житомирському державному університеті ім. І. Франка згадували Василя Остапчука — відомого радіожурналіста, який пройшов шлях від кореспондента-газетяра до головного редактора обласного радіо й заступника гендиректора облдержтелерадіокомпанії. Нині йому б виповнилося 50 років, але вже понад сім років, як Василя не стало (тоді автор у «Дні» відгукнувся на цю втрату). Конференція в стінах вишу стала даниною поваги людині, яка мала авторитет у професійному середовищі, її відзначали регіональними журналістськими нагородами. Присутні — керівники обласної влади, міськвиконкому, викладачі, студенти, колеги — говорили про його вдумливість, працездатність, доброзичливість як до героїв своїх передач, так і членів творчого колективу облрадіо. Василь Остапчук проявив себе і на письменницькій ниві, у різні роки вийшли збірки його поезії, оповідань, створював він і радіоп’єси. Викладав також у ЖДУ ім. І. Франка, зараз на кафедрі основ редагування та журналістики є лабораторія його імені. Нині у видавництві «Вечірній Коростень» готують до друку збірку гуморесок «Розповіді діда Панька». Створюючи їх, — сказав голова обласної організації Національної спілки журналістів України Микола Рой, — журналіст і письменник Василь Остапчук, ймовірно, хотів дещо інакше сказати про владу, менталітет її представників, ніж це міг зробити на державному радіо. Бо в ефірі цього ЗМІ, справедливо зауважив М. Рой, критикувати їх було важко, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.
Роботодавці шукають зварників і начальників відділу
У січні 2012 року загальна кількість вакансій у базі Київського міського центру зайнятості становила майже 12 тисяч. Про це УНІАН повідомили в Київському міському центрі зайнятості. Перше місце в рейтингу найкраще оплачуваних робітничих професій на київському ринку праці посіла професія електрозварника. Таких вакансій із максимальною заробітною платою 6 тис. грн було зареєстровано 122. На другому місці — водій із максимальною заробітною платою до 5 тис. грн, на третьому — електромонтер (до 4,7 тис. грн). Також потрібні монтажники (із максимальною зарплатою до 4 тис. грн) та вантажники (із зарплатою до 3 тис. грн). За кількістю оголошених вакансій лідирують фах слюсаря (із зарплатою на рівні до 4,1 тис. грн, 596 вільних робочих місць), прибиральники (568 вакансій із зарплатою до 3,8 тис. грн) та двірники (470 вільних робочих місць із зарплатою до 3 тис. грн). Серед службовців роботодавці найчастіше шукають начальників відділу з зарплатою до 10 тис. грн, фахівців (із зарплатою до 8 тис. грн) та менеджерів (із зарплатою до 7 тис. грн). Рейтинг складали за показником максимальної заробітної плати, яку пропонували роботодавці.