Запоріжжя вирішило очиститися
Екологічна ситуація в Запоріжжі призвела до того, що відсоток здорових дітей становить менше 50%, більшість немовлят народжується з патологіями, повідомив на розширеному економічному засіданні головний санітарний лікар міста Валерій Близнюк. — Серед населення області на 30% збільшилась кількість онкологічних захворювань, лише за перше півріччя 2006 року, смертність збільшилась на 10%. До речі, розширена екологічна комісія відбулася вперше. Приводом для засідання став той факт, що за останні місяці викиди шкідливих речовин в повітря збільшились в кілька разів. Розроблена минулого року екологічна програма розрахована на 10 років. За оцінкою голови екологічної комісії Людмили Завгородньої, виконується вона вкрай незадовільно. Щовечора над містом стоїть смог, в якому концентрація шкідливих речовин у кілька разів перевищує допустимі норми. Це повязано насамперед з тим, що на вихідних та ввечері ціни на електроенергію значно нижчі, й виробництво на підприємствах стає інтенсивнішим. В цей час, не зважаючи на закони, представників екологічних служб на територію діючих підприємств, щоб перевірити, чи працюють очисні споруди, не пускають, розповів начальник міського управління екології Ігор Бройде. Юлія ВАСИЛЕНКО, Запоріжжя.
Найкраще спиться в потягах дальнього слідування
Найміцніший та найздоровіший сон у пасажирів потягів дальнього слідування, повідомляє Lenta.ru з посиланням на «Незалежну газету».
До такого висновку дійшли вчені з Інституту проблем екології й еволюції імені А.Н. Северцова РАН, які проводили експерименти з участю 500 добровольців. З’ясувалося, що потяги є найкращим місцем для відновлення сил, причому чим довша дорога, тим міцніший і спокійніший сон. Ще одне сприятливе місце для сну — пароплави. «Нарівні з пасажирами потягів отримують такий подарунок долі любителі подорожей водою, — повідомила старший науковий співробітник інституту, доктор біологічних наук Ольга Силаєва. — Причому саме пароплавами, коли за бортом повільно зникають далекі береги, кричать чайки, заходить і сходить сонце, а не кометами чи стрімкими моторними катерами. Шалена швидкість взагалі не сприяє оздоровленню організму». За свідченням вчених, сон необхідний не лише для відпочинку, але й для обробки інформації, отриманої протягом дня. Він поліпшує пам’ять і дозволяє знизити рівень стресу. У той час, як хронічне недосипання сприяє розвитку низки хронічних захворювань, у тому числі хвороб серця.
Найдорожчий телевізор
Компанія Panasonic оголосила про початок масового виробництва найбільших плазмових телевізорів у світі. У відкритий продаж телевізор-20 із діагоналлю 103 дюймів надійде вересня 2006 року, повідомляється на сайті Akihabara News. Новинка від Panasonic підтримує розділення до 1080р (1920х1080 при прогресивній розгортці). Рівень контрастності 103-дюймового телевізора Viera становить 4000 до 1, уточнює Lenta.ru. Представники Panasonic також оприлюднили вартість найбільшого плазмового НD-телевізора. Новинка коштуватиме користувачу 51 тисячу доларів.
Батьківство сприятливо позначається на мозку
Батьківство позитивно впливає на роботу мозку, повідомляє Lenta.ru з посиланням на журнал New Scientist. До такого висновку дійшли вчені Прінстонського університету, які вивчали структуру мозку мавп. Об’єктом для експериментів дослідники під керівництвом Євгенії Козоровіцької обрали самців звичайної ігрунки, які нещодавно стали батьками. Самці ссавців цього виду піклуються про потомство нарівні з матерями, що в тваринному світі зустрічається нечасто. У всіх мавп, які стали батьками, вчені виявили структурні зміни в передфронтальній корі — області мозку, що відповідає за планування й пам’ять. На цих ділянках спостерігалася підвищена активність нейронів і більша кількість з’єднань. Крім того, в них була більша кількість рецепторів гормону вазопресіна. Кількість цих рецепторів зменшувалася по мірі підростання малюка, й поверталася до первинних показників до моменту, коли дитинча стає незалежним. «Батьківство викликає зміни в областях мозку, відповідальних за когнітивні функції», — повідомила Козоровіцка. За її словами, ці зміни можуть бути неврологічною основою батьківських обов’язків.