Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

29 липня, 2006 - 00:00

Інваліди війни зможуть капітально відремонтувати будинки

Верховна Рада України внесла зміни до закону про статус ветеранів війни та гарантії їхнього соціального захисту, стосовно позачергового безкоштовного ремонту житла. За внесення змін до закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» проголосували 255 народних депутатів із 306, зареєстрованих у сесійній залі. Згідно з цими змінами, з січня 2007 року інвалідам війни надається право на позачерговий, безкоштовний капітальний ремонт житла. Чинна редакція закону передбачає пільгу лише на позачерговий, безкоштовний капітальний ремонт власних житлових будинків та першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир. Пільгою з безкоштовного капітального ремонту мають право користуватися інваліди війни й прирівняні до них особи, які мають власні будинки, а на квартири, що знаходяться у власності інвалідів війни, дана пільга не поширюється, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Фрукти перевірять на «детекторі стиглості»

У США винайдена наклейка, за допомогою якої споживач зможе визначити, чи є фрукт або овоч стиглим чи ні. Марк Рілі, професор Університету Арізона, говорить, що фермери і торговці щорічно викидають безліч фруктів, оскільки вони дозріли раніше, ніж їх вдалося доставити на ринок, повідомляє АР. Оскільки непросто визначити, чи відповідає зовнішній вигляд фрукта його смаку, часто покупці купляють фрукти, які не дозріли або перезріли. «Зараз вибір фруктів — це скоріше мистецтво, ніж наука», — говорить Рілі. Винайдена професором наклейка, що отримала назву RediRipe, визначає інтенсивність виділення етилену — газу, який синтезується в рослинах. По мірі дозрівання фруктів або овочів вони виділяють усе більше етилену, і наклейка при цьому змінює колір: з білого він стає блакитним. Чим більш стиглий фрукт, тим більш глибоким стає блакитний колір. Однак ці «детектори зрілості» вимагають серйозної доробки. Поки наклейка не здатна вмить визначати міру стиглості: після того, як вона буде приліплена до плоду, її колір починає змінюватись через добу або навіть більше — в залежності від інтенсивності дозрівання, передає ІТАР-ТАРС.

RediRipe не реагує також на перезрілі плоди, або плоди, що псуються. Крім того, не всі фрукти або овочі виділяють достатню кількість етилену, щоб подіяти на речовину наклейки. Наклейки RediRipe будуть доступні для садівників і фермерів вже наступного року. Рілі вважає, що через 2—3 роки вони надійдуть у широкий продаж в супермаркетах. За його словами, наклейка буде коштувати один цент, пише NEWSru.com.

Газета: 
Рубрика: