Робочий клас швидше старіє
Біологічний вік представників робочого класу більший, ніж у їхніх ровесників, які стоять вище за соціальним рівнем, дослідила група англійських дослідників під керівництвом професора Тіма Спектора. Про це повідомляє газета Guardian. Генетичні тести показали, що приналежність людини до робочого класу здатна викликати семирічну надбавку до його фактичного віку. Більше того, шлюб з людиною з нижчої соціально-економічної групи також впливає на біологічний вік. У деяких випадках мезальянс додавав до віку дружини до дев’яти років. Унаслідок досліджень учені прийшли до висновку, що першорядну роль у цьому явищі відіграють не бідність, куріння, надмірна вага й т.п. Знаходження на нижчих соціальних щаблях означає, насамперед, низький рівень самоповаги й постійне почуття незахищеності, що породжує, у свою чергу, високий рівень стресу. Стрес спричиняє втрати на клітинному рівні, що прискорює процеси старіння. Виявлений ефект пояснює велику різницю тривалості життя серед представників різних соціальних верств, яку не можна повністю пояснити відмінностями рівня життя. «Наша приналежність до того або іншого класу, як з’ясувалося, визначає не тільки наше здоров’я й пов’язані з віком захворювання, але впливає безпосередньо на швидкість нашого старіння», — зазначив професор Спектор.
Нікотин ослаблює дію алкоголю
Паління сигарет під час уживання алкоголю ослаблює дію спиртних напоїв, свідчать дослідники з техаського наукового центру здоров’я A&M. До такого висновку прийшли вчені під керівництвом Вэй-Цзюнь Чень після проведення експериментів на пацюках. У ході дослідження в шлунок пацюків вливали різні дози нікотину (0, 0.25, 0.5, 1, 2, 4 та 6 мг на кг ваги тіла) разом з алкоголем (4 г на кг ваги тіла). З’ясувалося, що додавання нікотину призводило до помітного зниження концентрації алкоголю в крові. Для того щоб досягнути стану алкогольного сп’яніння, пацюкам-«курцям» була потрібна значно більша кількість спирту, ніж «некурцям». Причина такої взаємодії між нікотином і алкоголем точно не відома. Автори дослідження вважають, що нікотин сповільнює випорожнення шлунка й надходження алкоголю в кишечник — місце, де відбувається його всмоктування в кров. Знаходячись у шлунку, молекули спирту починають розщеплюватися, внаслідок чого утворюються продукти його метаболізму, а рівень самого алкоголю знижується.
На людях таких досліджень досі не проводилося — цілком імовірно, що в них спостерігається аналогічний ефект, відмічають автори дослідження. Тим часом, подібна взаємодія може привести до цілого ряду несприятливих наслідків. «Оскільки бажаний ефект алкоголю істотно ослабляється нікотином... це може сприяти тому, що курцям потрібно випивати більше, щоб досягнути приємного або очікуваного ефекту. Іншим словом, куріння сприяє вживанню алкоголю», — повідомив Чень.
Прикордонники затримують не лише рибу, але й вудочки
Працівники Державної прикордонної служби затримали понад 300 вудочок і майже 700 кг незаконно виловленої риби. Як повідомили в середу в прес-центрі Держприкордонслужби, контрабандну рибу та снасті вилучили прикордонники Чернігівського загону спільно з працівниками Держмитниці. Правопорушники намагалися ввезти в Україну рибу з метою подальшого продажу через пункт пропуску «Сеньківка» в кузові та причепі вантажного автомобіля «Вольво». Згідно з попередньою оцінкою експертів, конфіскат коштує понад 60 тис. грн. Ще двоє правопорушників було затримано прикордонниками в Запорізькій області. Працівники прикордонної застави «Приазовське» Бердянського загону затримали в селі Степанівка (Приазовський район) два автомобілі «ВАЗ», водії яких везли 670 кг риби. Затримані не змогли пред’явити документи на вантаж, який перевозився. Як повідомлялося, напередодні прикордонники затримали браконьєрів-аквалангістів, які займалися незаконним ловінням мідій. У цих порушників вилучили 492 живих молюски, 1065 порожніх черепашок і близько 25 кг м’яса, повідомляє Інтерфакс-Україна.