Чергу на житло в столиці переглянуть
Із 2007 року Київська міська держадміністрація почне масову видачу комунальних квартир тим, хто стоїть у чергах на житлоплощу, обіцяє столичний мер Леонід Черновецький. «У 2007 році почнемо видавати ордери на комунальні квартири, і їх будуть тисячі», — заявив Л. Черновецький на прийомі киян біля стін столичної міськадміністрації, повідомляє Інтерфакс- Україна. На початку зустрічі з жителями столиці київський мер видав ордери на 15 квартир, зазначивши, що проводили ретельну перевірку житлових умов цих людей. Серед тих, хто отримав квартири, — жінка, яка простояла в черзі на квартиру 28 років, і сім’я із восьми осіб, яка проживала в «готельній» із житловою площею 14 квадратних метрів. Л. Черновецький повідомив, що до вересня 2006 року проведуть повну інвентаризацію черг на квартири, у зв’язку з чим попросив учасників цього та решти прийомів до закінчення цього терміну не звертатися до нього з «квартирними проблемами». Він також повідомив, що з шести тисяч отриманих ним заяв від киян понад дві тисячі вже вирішені, ще близько трьох тисяч розглядають. За його словами, тільки в 4,5% випадках відмовили у вирішенні питання.
За півроку українці незаконно впіймали 59 тонн риби
Чорноморське державне басейнове управління охорони водних живих ресурсів за перше півріччя 2006 року виявило близько 4,8 тисяч порушень рибоохоронного законодавства і наклало штрафів на суму понад 245 тис. грн., повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на слова начальника цього управління Олега Ушакова. До відповідальності за порушення рибного законодавства притягнено близько 4,5 тисячі чоловік, при цьому 1140 справ передано до суду, пред’явлено збитків за незаконний вилов цінних видів риб на суму близько 626 тис. грн. На 47 чоловік відправлено 37 матеріалів до слідчих органів для притягнення порушників до кримінальної відповідальності. За минулі півроку, сказав О. Ушаков, було вилучено незаконно пійманих водних живих ресурсів понад 59 тонн, а також 1119 одиниць незаконних знарядь лову. Всього за звітний період, повідомив він, піймано понад 15 тисяч тонн водних живих ресурсів. Це стало можливим завдяки постійній роботі з відтворення цих ресурсів. Тільки за минуле півріччя на підконтрольних територіях Чорноморського басейнового управління було проведено зариблення мальком чорноморської камбали- калкан кількістю 450 тисяч екземплярів у Каркінітській затоці Чорного моря. Сиваш у районі Бєлотуковського лиману поповнився мальком глоси на 1—2,5 мільйона екземплярів. Щорічні ж зариблення дворічками коропових риб становлять 650 тисяч штук.
Донеччани крадуть усе
Понад 10 кілометрів проводів, 20 трансформаторів та безліч елементів металевих опор ліній електропередач — такий неповний перелік усього, що було викрадено в Донецькій області за минулий рік. При цьому, як свідчить статистика, сьогодні донеччани крадуть буквально все — від металевих «куточків», на яких кріпляться опори, до високовольтних проводів. Особливо ж активно злодії промишляють у Краматорську, Слов’янську, Олександрівці, Харцизську та Святогорську. Такі сумні дані озвучують енергетики регіону, за словами яких, численні і регулярні розкрадання майна енергетичних компаній автоматично знижують потужність та надійність самих ліній електропередач, а також не дають фахівцям можливості налагодити якісну і своєчасну поставку електроенергії споживачам. Для того, щоб хоч якось захиститися від грабіжників, енергетичні компанії вигадують безліч різних способів — від установки сигналізації до створення спеціальних воєнізованих загонів, які патрулюють особливо «ласі» для злодіїв території. Наприклад, подібний загін у районі Краматорська-Слов’янська курирує відразу 369 підстанцій: вони цілий день їздять маршрутом, складеним таким чином, щоб приблизно раз на годину-півтори охоронники обов’язково проїжджали повз кожен цікавий для злодіїв об’єкт. А в районі Харцизська і взагалі встановили постійну охорону, яка цілодобово чергує на підстанціях. От щоправда, енергетики поки не можуть визначитися, що дорожче — регулярно закуповувати вкрадені деталі чи утримувати охорону, яка, наприклад, компанії Донбаська енергетична система обходиться в 1 млн. грн. на рік. Більш вдалим варіантом могло б бути розширення штату монтерів, які й працювали б за спеціальністю і цілодобово охороняли підвідомчі їм території, однак, як з’ясувалося, на кожну підстанцію потрібно буде найняти додатково 4—5 чоловік, що поки просто неможливо. Втім, як запевняють енергетики, незважаючи на всі ці проблеми, у донеччан немає жодних підстав переживати, що майбутньої зими вони залишаться без світла і тепла: навіть незважаючи на величезні додаткові витрати, енергетичні компанії зобов’язуються налагодити стійке та якісне надання цих послуг, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День»
СБУ передало київському музею антикварні глеки
Голова Служби безпеки України Ігор Дріжчаний передав сьогодні Національному історичному музею чотири червоноглиняні глеки, які були вилучені в «чорних» археологів у Криму. Ці глеки з поховання VII—IX століть античного містечка Бакла, біля села Скалисте Бахчисарайського району, передає «Новий Регіон». «Страхова вартість предметів сягає 60 тисяч доларів», — повідомив голова СБУ. Утім, реальну вартість предметів, як вважають фахівці, визначити неможливо, оскільки в такому відмінному стані аналогічних предметів не має жоден музей України. За словами Дріжчаного, за останні п’ять років у Криму арештовані десятки груп грабіжників, які викрали предмети старовини на загальну суму кілька мільйонів доларів. «За привласнення предметів, які мають історичну та культурну цінність, передбачена відповідальність за статтями 193 і 298 КК», — заявив Ігор Дріжчаний. Однак порушників рідко притягують до відповідальності, оскільки вони посилаються на те, що в заповідних територіях не встановлені захисні таблички з інформацією, що ця територія належить заповіднику. А якщо такі таблички й встановлені, то «чорні» археологи їх просто знищують. Розслідуванням подібних злочинів займається СБУ. У Криму зареєстровано понад шість тисяч античних поховань. Нещодавно СБУ передала одному з українських музеїв скіфське золото, також конфісковане в нелегальних копачів. Крім того, варто зазначити, що предмети старовини, здобуті «чорними» археологами, як стверджують фахівці, є у багатьох приватних колекціях, зокрема, й у перших осіб держави.
Триває піше паломництво родин українців, які працюють в Італії
Із 7 по 16 липня триватиме піша хода з Самбора до Зарваниці родин українців, які працюють в Італії. Як розповів отець Василь Поточняк, духовний опікун церковної громади м. Болоньї (УГКЦ), за дев’ять днів прочани пройдуть пішки 240 км. Мета акції — молитва за збереження єдності сімей заробітчан. У такий спосіб учасники прощі також хочуть достукатися до влади і закликати до активності у відстоюванні прав заробітчан. Як повідомляє прес-секретаріат глави УГКЦ, кількість українців, які легально працюють на території Італії, сягає 160 тисяч осіб. Нелегальних заробітчан — в кілька разів більше, повідомляє cupol.brama.com.