Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

1 червня, 2006 - 00:00

Як захищатимемо?

Сьогодні — Всесвітній день захисту дітей. Після Другої світової війни, в Парижі учасниці I Конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок урочисто заприсяглися боротися за створення сприятливіших умов для щасливого та гармонічного розвитку майбутніх поколінь. У листопаді 1949 року ця організація встановила Всесвітній день захисту дітей. Уперше його відзначали в 1050 році в 51 країні світу. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. Цей день — нагадування дорослим про необхідність із повагою й турботою ставитися до тих, у чиїх руках знаходиться наше майбутнє. На жаль, в Україні питання прав дітей на сьогодні залишається болісним — причому часто в прямому значенні слова. Низький рівень здоров’я жінок впливає на дітей, третина яких уже при народженні має відхилення в стані здоров’я. П’ята частина українських жінок-курців продовжує курити першу половину вагітності, а не менше 15% — протягом усієї вагітності. Тим часом зв’язок між курінням і передчасними абортами, викиднями, загибеллю плоду та новонародженого вже встановлена. За даними Київського міського центру здоров’я, 20% столичних дошкільнят мають хронічну патологію. Загальна захворюваність дітей за останні десять років збільшилася на 50%. Особливо тривожна ситуація склалася в дитячих будинках — лише 6% дітей на момент дослідження були здоровими. Бездомні діти — це також наслідок безвідповідального ставлення батьків до своїх батьківських обов’язків. Серйозну увагу суспільство повинне приділяти проблемі насильства в сім’ї по відношенню до дітей.

Зарплата медиків все меншає...

Стала відома «середня» зарплата рядового киянина. За даними ГУ статистики Києва, середня зарплата киян за квітень досягла 1687 грн. Це значить, що в порівнянні з минулим роком ми стали жити краще на 41% чи на 491 грн. Майже 3,5 прожиткових мінімуми складає нинішня зарплата (мінімум на одну працездатну людину дорівнює 496 грн). Цікаво, що в порівнянні з березнем цього року — усього за місяць — зарплата транспортників зросла на 30%: з 1825 грн. до 2381 грн. А працівникам пошти і зв’язку повезло подвійно — їхні зарплати виросли на цілих 70%. Убога зарплата медпрацівників і працівників соціальної праці стала ще менше: з 789 грн. «скочила» до 775 грн., повідомляє «Інтернет-репортер». Хіт-п’ятірка найвищих зарплат (у середньому) у Києві за квітень 2006 за версією ГУ статистики: 1) пошта і зв’язок — 5197 грн.; 2) фінансова діяльність — 3594 грн.; 3) Держуправління — 3257 грн.; 4) авіація — 2492 грн.; 5) Культура, розваги, спорт —1570 грн. Медики у цьому списку зі своїми 775 гривнями — перші з кінця.

І біль, і надія

Учора в Будинку художника в Києві завершилася фотовиставка «Жінки і війна». Організував виставку Міжнародний комітет Червоного Хреста. Експозиція складається з 50-ти робіт відомих міжнародних фотографів. Кожна фотографія — кадр із життя жінок, які живуть в умовах збройного конфлікту на різних континентах — у Європі, Азії, Америці. На фотографіях — і біль від втрати близької людини, і надія, і віра. Організатори виставки — делегація міжнародного комітету Червоного Хреста — кажуть, що лише вираз жіночих очей може передати всю глибину страждань і надії одночасно. За останні три роки фотовиставка побувала в Парижі, Бейруті, Будапешті, Ташкенті, Москві, Мінську, Грозному й в інших містах, повідомляє fotolenta.com.

Батьків об’єднало горе

Вінницька громадська організація «Батьки вбитих дітей» днями об’єдналась iз аналогічною громадою Харкова. У Вінниці цю організацію рік тому створили 30 батьків. Їх діти були вбиті, а кримінальні справи не розкриті досі. Батьки вважають, що вбивці пов’язані з високопосадовцями області, місцевими депутатами та правоохоронцями.

— Справи не то, що не розкривають, а просто ними не займаються. Бо за кожною тягнеться шлейф хабарництва,— впевнений голова Вінницької громадської організації «Батьки вбитих дітей» Василь Маляренко.

Батьки переконані, що в справах з приводу гибелі їхніх дітей, насамперед, підкуплені судмедексперти. Так вінничанка Ганна Білецька показала кореспонденту «Дня» фото свого сина, яого знайшли метртвим iз жахливими ушкодженнями. А судмедексперти, стверджує жінка, написали, що хлопець помер від переохолодження: на дворі була плюсова температура.

— Проти нас губернатор, прокурор, міліція, судді, медики,— стверджує ще один потерпілий Володимир Олійник.— Ми не можемо самі боротися проти такої сили.

Саме цей факт змусив дві аналогічних організацї в двох містах об’єднатися у Всеукраїнську асоціацію «Батьки вбитих дітей». Тепер люди сподіваються, що зможуть більш. Активно добиватися правди. Раніше ці громадяни навіть звертались до Президента Віктора Ющенка під час його перебування у Вінниці з офіційним візитом. Але його обіцянка розібратись — залишилась обіцянкою. Нині організація доопрацьовує свій статут. Дехто зі згорьованих батьків налаштований вкрай агресивно. Так вже згадувана Ганна Білецька налаштована продати квартиру і найняти вбивць, щоб ті поквитались за її сина. Проте більшість все ж продовжують вірити у правосуддя і взивають до совісті правоохоронців всіх рівнів нагадуючи, що в них теж є діти, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».

Газета: 
Рубрика: