Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

25 травня, 2006 - 00:00

Сміттєві проблеми Донецька «розсортують»

Близько 20 млн. грн. було витрачено фахівцями Донецької області на створення унікального сміттєпереробного заводу, який днями було відкрито в Краматорську. При цьому, як повідомляє прес-служба Донецької облдержадміністрації, крім міського, обласного і державного бюджетів свою участь у будівництві взяв і Євросоюз, проте все одно відкриття заводу через нестачу коштів затрималося на цілих два роки.

Пілотний проект зі створення подібного об'єкту, який було розроблено в рамках проекту Європейського Союзу «TACIS»: «Удосконалення системи управління твердими побутовими відходами» (координатор — Бенуа Плеж), стартував на півночі області ще в квітні 2004 року. У його рамках у центральній частині Слов'янська встановили спеціальні контейнери для роздільного збору сміття з подальшою переробкою в Краматорську. До цього часу було придбано також обладнання для заводу, прес, вагова установка і автокран. Все це — за гроші організаторів проекту з Євросоюзу й пайової участі міст півночі області. Однак до цього моменту працівники «TAСIS» змогли лише налагодити роботу преса на заводі для сортування сміття, що будується в Краматорську, і випробувати нове обладнання вартістю 721 тис. грн. Далі робота не просунулася, бо через нестачу фінансування фахівці змогли змонтувати лише половину заводу й освоїти лише 10,3 млн. грн.

Для остаточного запуску було потрібно побудувати ще очисні споруди, під'їзну дорогу, побутові комплекси, а також провести освітлення і забезпечити завод теплом. Весь цей обсяг робіт вдалося реалізувати лише до весни 2006 року.

Проте на сьогодні всі складності вже позаду, і тепер новий завод обслуговуватиме буквально весь шахтарський регіон, переробляючи все сміття, яке там накопичилося за останні роки. Зокрема, на сьогодні в області нараховується понад 150 офіційно зареєстрованих звалищ, з яких лише два відповідають необхідним нормам. Все сміття відтепер зберігатиметься на спеціальних полігонах, обладнаних з урахуванням вимог охорони навколишнього середовища. Усього таких полігонів буде не більше 10, а старі звалища буде ліквідовано. При цьому все побутове сміття суворо сортуватиметься, а потім перероблятиметься відповідно до цього сортування на нові вироби. Подібну систему охорони довкілля розроблено аналогічно з французькою: у Франції ось уже понад 10 років працює схожа програма з сортування сміття, згідно з якою французи вже давно навчилися самостійно сортувати всі свої побутові відходи, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Плату за проїзд в метро все-таки диференціюють

Комунальне підприємство «Київський метрополітен» планує ввести диференційовану систему оплати проїзду в метро до кінця поточного року, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на слова начальника комунального підприємства «Київський метрополітен» Миколи Шавловського. Він зазначив, що на сьогодні система диференційованої оплати вже готова до впровадження, і буде представлена до Дня Києва. Разом з тим, за його словами, при вартості 50 копійок впроваджувати таку систему немає сенсу, оскільки метрополітен буде не в змозі повертати пасажирам решту з цієї суми. Н. Шавловський повідомив, що на сьогоднішній день експлуатаційні витрати метрополітену з перевезення пасажирів покриваються на 60%, інші витрати покриваються дотаціями з міського бюджету в рахунок оплати проїзду пасажирів, які мають пільги на проїзд. «Другий вихід столичної станції метро «Дарниця» буде введений в експлуатацію до Дня незалежності в поточному році за умови належного фінансування», — повідомив Микола Шавловський. Він сказав, що будівництво другого виходу із станції метро «Дарниця» вже розпочато і активно проводиться. Також, за його словами, в цей час розробляється проект виходу із станції метро «Вокзальна».

Найкращий у світі суп зварили українці!

Збірна України завоювала срібну медаль у командних змаганнях на Першому міжнародному фестивалі кулінарного мистецтва, що відбувся 11—14 травня на о. Крит у Греції, повідомляє Інтернет-репортер. У конкурсі взяли участь 54 учасники з різних країн світу. У двох із 12 конкурсних номінацій перемогу здобули українські кухарі. Зокрема, золоту медаль у номінації «Страви з курячого філе» здобув шеф-кухар ресторану готелю «Дніпро» В'ячеслав Грібов, а у номінації «Гарячий суп з овочів» не було рівних кухарю 6-го розряду того ж ресторану Олександру Хамазенку. Крім цього, Грібов відзначився «сріблом» ще й у номінації «Страви з каре ягня». Неровнак повідомила, що після виступів у 12 індивідуальних номінаціях були відібрані представники двох країн, що показали найкращі результати, для виступу у командних змаганнях. За її словами, українська команда, яку очолив Грібов, на жаль, поступилася господарям фестивалю збірній Греції, однак отримала почесні срібні нагороди.

Газета: 
Рубрика: