Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

23 травня, 2006 - 00:00

На велосипеді на роботу

Завтра 8.00 до 9.00 центр Києва перетвориться на «парк велосипедного періоду». Автомобільний рух у цій частині міста буде перекрито. Безпрецедентно масштабна — очікується близько 1000 учасників — колона велосипедистів проїде від Арки дружби народів через площу Льва Толстого до Михайлівської площі у рамках соціальної акції «На велосипеді на роботу», повідомляє прес- служба заходу. Ціль руху глобальна: «розвантажити» дороги великих міст України від диму та «заторів», створивши можливості для альтернативного пересування на велосипедах. Організатори та учасники руху виступають за велосипедні доріжки, що дозволять запобігти загибелі велосипедистів на дорогах; за спеціально обладнані парковки біля громадських місць, що існують в кожному цивілізованому європейському місті. Міністр з питань сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко навіть висловив бажання особисто приєднатися до учасників акції і проїхатися на велосипеді до місця роботи. «Ми зацікавлені у тому, аби цей рух зміцнювався та не обмежувався тільки Києвом, — зазначив міністр. — Ми готові сприяти його популяризації і в інших містах України. Поки що тільки на рівні ініціативи, але необхідно вже зараз змінювати ставлення до велосипедистів і зробити все можливе, щоб вони отримали статус рівноправних учасників дорожнього руху».

Спіймали приватизаторів археології

У Хмельницькій області працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю (ДСБЕЗ) викриті посадові особи обласної і районної держадміністрацій, які без здійснення відповідних обстежень земель і встановлення кордонів ділянок історико-культурного значення, незаконно передали в приватну власність земельну ділянку, на якій розташовано пам’ятку археології. Як повідомляє obkom.net.ua з посиланням на Департамент зв’язків з громадськістю МВС України, орієнтовна вартість незаконно вилученої у держави пам’ятки археології становить понад 10 мільйонів гривень. За даним фактом прокуратурою Хмельницької області порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 і ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем і перевищення влади або службових повноважень).

Ще один «Алчевськ»...

П’ятий місяць без води живуть мешканці багатоповерхових будинків у селі Майському Джанкойського району Криму. Згідно з інформацією obkom.net.ua, директор місцевого комунального підприємства Олександр Ніколаєнко називає причиною аварії зимові морози, через які були пошкодженi труби водопроводу. При цьому Ніколаєнко зазначає, що загальний борг мешканців за комунальні послуги становить 19 тисяч гривень, і четвертої частини цих грошей вистачило б на ремонт водопроводу. Зараз мешканці багатоповерхівок ходять по воду в парк, розташований за двісті метрів від їхніх будинків, і зберігають її у відрах і каструлях. При цьому люди скаржаться, що вода у джерелі каламутна, в ній плавають комахи. Немолодим людям, неспроможним самостійно ходити, воду приносять сусіди. Майський сільський голова Андрій Бодрухін говорить, що допомогти мешканцям нічим не може, оскільки грошей на ремонт у місцевому бюджеті немає. Мешканці ж стверджують, що зверталися і до районної, і до кримської влади, але на їхні прохання про допомогу поки що ніхто не відреагував.

У Севастополі через аварію нечистоти потрапили в море

У Севастополі в неділю, 21 травня, через аварію на каналізаційно-насосній станції в Ленінському районі по вул. Катерній нечистоти потрапили в Карантинну бухту, повідомляє МНС України. Аварія сталася через пошкодження екскаватором під час проведення земляних робіт електрокабеля, що живить насосну станцію. Для зменшення скидання неочищених стоків фахівці ухвалили рішення понизити тиск подачі води в три райони міста. Близько першої години ночі в понеділок, 22 травня, аварія була ліквідована. Дані про об’єми стоків, що потрапили в море, не повідомляються.

Золото «виловили» в... туалеті потягу

Контрабандному переміщенню унікальних старовинних прикрас запобігли працівники Глухівської митниці і прикордонники (Сумська область) під час перевірки потягу сполученням Москва–Хмельницький. У одному з вагонів потягу загальна група перевіряла туалет неробочого тамбура і в ніші під умивальником на підлозі виявила білий поліетиленовий пакет. В ньому знайшли два листи картону зі старовинними круглими нашивками. Власника даних предметів не встановили, повідомляє «Главред». Це виявилися старовинні чеканні прикраси із золота 900 проби з литвом і чеканкою, їх уже визнано культурною та історичною цінністю. Прикраси належали в VII–XI в. кочовим племенам східної Європи і Середньої Азії. 38 прикрас з хвилястим ритуальним знаком є нашивками для прикрашання одягу, головних уборів і кінської збруї, 19 предметів з ритуальною квіткою в центрі також є старовинними нашивками на одяг. На переміщення даних цінностей потрібний спеціальний дозвіл. Прикраси вилучені. Порушено кримінальну справу. Проводиться розслідування.

Газета: 
Рубрика: