У Малій академії наук відзначили юних винахідників
Провідні вчені Малої академії наук відзначили наукові розробки школярів України, автори яких дістануть допомогу в патентуванні. Це Анастасія Рудь, що розробила лазерний прилад для лікування хвороб очей, який долає недугу кількома одночасними пострілами; Ольга Попович, яка створила проект енергоефективного будинку у формі краплі; Максим Лема — винахідник робота, який здійснює точні і швидкі заміри приміщень; Марина Гришина, яка стала автором ідеї виготовляти одноразовий посуд із крохмалю, і Михайло Панчик, що сконструював аудіопідсилювач на основі лампового звуку. А одинадцятикласницю Фаділу Блалі визнано найкращим молодим винахідником 2011 року, повідомили УНІАН у прес-службі МАН. Науковці Малої академії наук вибирали переможця із тридцяти претендентів — молодих учених із різних регіонів країни. Ф. Блалі запропонувала новий метод лікування переломів у немовлят та виготовила спеціальний засіб для цього — скобу з полімерних матеріалів. Як розповідає Ф. Блалі, кілька років тому вона стала свідком перелому стегнової кістки у немовляти. «Дитині робили складну операцію, що відбувалася у два етапи — вживлення та видалення спеціального імплантату. Спостерігаючи за реабілітацією малюка, я замислилася, як можна полегшити страждання новонароджених у таких ситуаціях. Проаналізувала закордонний досвід і дізналася, що в багатьох країнах такі імплантати виготовляють із полімерних матеріалів, які розсмоктуються в організмі й не потребують видалення. Тож замість двох операцій роблять лише одну», — зазначає дівчина. Ідею Ф. Блалі вже оцінили провідні українські лікарі. Зокрема, головний неонатолог України Єлизавета Шунько зазначила, що такі інновації дуже потрібні як українській, так і світовій медицині. Адже організм маленького пацієнта дуже тендітний, і дві операції для нього — складне випробування.
«Нове життя» почалося 31 січня 2012 року
31 січня 2012 року розпочалося відкриття першої черги перинатальних центрів в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя». Першим відкриється Кіровоградський обласний перинатальний центр, повідомляє прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. Згідно з повідомленням, новітні перинатальні центри найближчим часом також відкриються в Києві, Харкові та Донецьку. Національний проект «Нове життя» базується на таких цінностях: безпека народження при наявності патології; забезпечення комплексного лікування матері та дитини із застосуванням нового обладнання і технологій діагностики; необхідність дотримання права кожної дитини на повноцінне життя», — наголосив Владислав Каськів, голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. Як повідомлялося раніше, проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства» було надано статус «Національного», тобто, такого, реалізація яких матиме визначний вплив на соціально-економічний розвиток країни, покращання якості життя громадян і підвищення рівня національної безпеки. Національним проектом «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства» передбачено забезпечення населення висококваліфікованою медичною допомогою, доступними послугами з питань планування сім’ї, високоякісною медико-генетичною допомогою, створенням умов для безпечних пологів завдяки організованої мережі з 27 перинатальних центрів по всій країні. Його реалізація дозволить створити засади для досягнення оновлених Цілей розвитку Тисячоліття, озвучених Президентом України на Саміті ООН 2010 року щодо поліпшення здоров’я матерів та зменшення дитячої смертності.
МОЗ: перехід на літній час Україні не потрібен
Перехід на літній час Україні не потрібен, заявив учора міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко. За його словами, на здоров’я впливає не зимовий чи літній час, а переведення на годину вперед чи назад. Тому що такий збій у графіку людини може впливати негативно на її імунні реакції, призвести до загострень якихось хронічних захворювань чи викликати певні негативні наслідки для здоров’я, повідомляє УНН. «У мене одна позиція — щоб у нас був постійний час узимку, навесні, влітку та восени», — заявив міністр. На його думку, це впливає на здоров’я людини, тому що збиваються біологічні ритми.
Столичним безхатченкам обіцяють надати дешевий нічліг
Комфортніші умови коштуватимуть особам без певного місця проживання 12 гривень за добу, пише «БізнесЛігаІнформ» із посиланням на начальника Управління у справах інвалідів і людей похилого віку Головного управління праці й соціального захисту населення Світлану Назаренко. «Ми будемо збиратися на залізничному вокзалі — нам навіть виділяють приміщення для цього. Також ми повідомлятимемо їм, що найближчим часом в Україні будуть сильні морози. Ми хочемо розповісти, де розташовано наші центри, щоб люди зверталися», — сказала Назаренко. Крім цього, вона відзначила, що «Київпастранс» готовий допомогти автобусами, щоб перевезти осіб без певного місця проживання у центр соціальної адаптації, який розташовано у селі Ясногородка Вишгородського району. Назаренко додала, що центр розраховано на 300 осіб, але, якщо буде потреба, зможе прихистити й більше. Крім цього, бездомних може прийняти Будинок соціальної опіки, що на вулиці Суздальській, 4/6. За словами директора Будинку Ірини Копотун, відділення нічного перебування розраховане на 150 осіб, переночувати там можна за 4 гривні. Також за 12 гривень можна переночувати в соціальному готелі з комфортнішими умовами. Соціальний готель розраховано на 16 місць — вісім для чоловіків і вісім для жінок.