Київ затопить?
Весняний паводок на Дніпрі цього року може стати найвищим за останні 20 років, повідомляє Інтерфакс-Україна. Згідно з уточненими прогнозами українського гідрометеорологічного центру, максимальний рівень водопілля на Дніпрі (без урахування можливої регуляції стоку Київської та Канівської ГЕС) може сформуватися в межах 610—690 сантиметрів над «0» при нормі 715 сантиметрів над «0» поста і проходитиме наприкінці квітня — на початку травня. За станом на 5 квітня максимальний рівень води становив 509 сантиметрів над «0» поста. Разом з тим, очікуваний максимум може бути нижчий внаслідок регулювання ходу весняного стоку Київським водосховищем. Київське та Канівське водосховища на сьогодні мають необхідний вільний об’єм для зрізання піку водопілля та його пропуску. Режим їхньої роботи встановлюється Міжвідомчою Нарадою при Держводгоспі з таким розрахунком, щоб при проходженні максимумів по Десні затримувати води Прип’яті та Дніпра в Київському водосховищі без негативних для міста наслідків.
Не наступіть на граблі!
З таким застереженням у минулі вихідні можна було звертатися до всіх, хто зібрався на прогулянку Хрещатиком у Києві. Справа в тому, що з метою більш повного задоволення попиту киян та гостей столиці на посадочні матеріали квітів та овочів минулої суботи- неділі там проходив міський «садово-городній» ярмарок. На ньому в широкому асортименті було представлене насіння квітів, овочевих культур, посадочних матеріалів, саджанців фруктових дерев та ягід, а також садово-городній інвентар, мінеральні добрива та засоби захисту рослин. Словом, усе для тих, хто любить працювати на своїй землі.
Львівські бомжі — найосвіченіші в Україні!
Десять відсотків львівських бомжів мають вищу освіту. Про це днями повідомила на прес-конференції психолог львівської громадської організації «Співтовариство взаємодопомоги «Оселя» та кафедри соціології й соціологічної роботи Національного університету «Львівська політехніка» Ольга Котив, передає інтернет-сайт «Обком». Психолог, зокрема, зазначила, що вона спільно зі студентами своєї кафедри провела невелике соціологічне дослідження, в якому взяли участь 49 бездомних міста Львова. «Вибірка, звичайно, малувата, щоб говорити про повне відображення дійсності, однак на більш ґрунтовний аналіз проблеми в нас коштів немає», — пояснила психолог. Тим не менш, отримані цифри вражають. За даними дослідження, 45,5% опитуваних вигнали з будинку родичі. Більше 40% бездомних не мають житла вже п’ять років. 10% опитаних мають вищу освіту. За спеціальністю на даний момент, зрозуміло, ніхто з них не працює — для 83% основним джерелом існування є збір макулатури й пляшок.