Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

30 березня, 2006 - 00:00

«Працевлаштовані» безпритульні

Понад чотири тисячі безпритульних дітей, які були задіяні в найважчих формах дитячої праці, нещодавно були підібрані на вулиці співробітниками служби у справах неповнолітніх Донецької облдержадміністрації та направлені у відповідні притулки. Як повідомила на прес-конференції голова Регіонального комітету з боротьби з найгіршими формами дитячої праці Людмила Кузьмінова, сьогодні в Донецькій області діє 15 подібних притулків, в яких отримують підтримку безпритульні діти, які експлуатувалися дорослими в найрізноманітніших видах діяльності. Так, за даними фахівців, сьогодні в Донбасі фіксується цілий ряд різних форм праці, в яких задіяні маленькі бродяжки. Найгіршою серед них є жебрацтво, однак досить часто дітей також використовують у вуличній торгівлі, сільському господарстві та якійсь незаконній діяльності (в основному — вуличні крадіжки). А найстрашніше, за словами Л. Кузьмінової те, що безпритульні діти часто зазнають сексуальної експлуатації, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА.

Про цінності — «забув». Даремно

Найбільш у за останні й час партію ювелірних прикрас затримали співробітники Бориспільської митниці. 27 березня 2006 року у громадянина США було вилучено 14 високоякісних ювелірних виробів із білого золота з інкрустацією з коштовних каменів, а також чотири пари наручних годинників, повідомляє сайт ww.phl.com.ua. Правопорушник їхав до Мюнхену і в Бориспільському аеропорту проходив через «зелений коридор», намагаючись скористатися пільговим правом перетнути кордон без офіційного декларування наявних у нього цінностей. Однак за допомогою рентгена митники виявили в його багажі ювелірні вироби. Кілька виробів знаходилися у нього в кишені. Жодного документ а , що дозволяє провезення цих цінностей через кордон, затриманий надати не зміг. При цьому він поводився дуже спокійно. Матеріали за фактом передані Бориспільською митницею до СБУ для прийняття рішення про порушення кримінальної справи. Якість і вартість вилучених виробів визначать експерти.

Обережно: фальшивка

У мережі інтернет з’явилася в продажу фальшива версія експериментального препарату проти ожиріння, попереджає Єврокомісія. Підробні ліки — римонабант продавалися на кількох інтернет-сайтах під назвою Акомпліа. Водночас оригінальний препарат від компанії «Санофі-Авентіс» поки що не отримав дозволу Єврокоміссії і в цей час тестується фахівцями Європейського агентства з контролю за якістю медикаментів, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Reuters. «Пацієнти, які купують неліцензовані й підробні або протизаконні копії римонабанта ризикують своїм здоров’ям», — говориться в заяві Єврокомісії. За останні п’ять років у країнах Євросоюзу підроблялися і нелегально продавалися 170 лікарських препаратів, при чому найчастіше з’являлися незаконні версії препаратів для лікування еректильної дисфункції — Віагри та Сиаліса, а також противірусного препарату Таміфлю.

Газета: 
Рубрика: