Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

18 березня, 2006 - 00:00

Призери Олімпіади — тепер орденоносці

Президент України Віктор Ющенко в четвер у Києві вручив державні нагороди призерам ХХ зимових Олімпійських ігор, які проходили в Турині. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу глави держави, бронзова медалістка Турина, біатлоністка Лілія Єфремова і бронзова призерка з фігурного катання Олена Грушина нагороджені орденом княгині Ольги III ступеня. Руслан Гончаров, партнер Є. Грушиної, нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня. Окрім того, тренери спортсменів удостоєні почесного звання «Заслужений працівник культури і спорту України». За словами Президента, враховуючи наявну нині в Україні спортивну базу, перемоги спортсменів — «великий подвиг». Головний висновок, який держава має зробити після Олімпіади — це необхідність створення сучасних спортивних баз, переконаний В. Ющенко. Зокрема, йдеться про реконструкцію зимової бази в Тисовці, літніх баз у Криму, а також розвитку майданчиків для ігрових видів спорту в селі Гореничі Київської області. Після церемонії нагородження міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко ознайомив Президента і олімпійців з проектом реконструкції Національного олімпійського стадіону і будівництва «Олімпійського села» в столичному Голосіївському парку. Цей комплекс площею 17 га передбачає створення сучасного палацу для льодових видів спорту і легкоатлетичний манеж.

Як отримати чорний язик

Ротова порожнина кожної людини індивідуально реагує на уживані нею продукти харчування, ліки, вітаміни тощо. Результати можуть бути разючими. Журнал General Dentistry, що видається Академією загальної стоматології, опублікував статтю на цю тему, де, зокрема, вказується, що вживання субсаліцилату вісмуту (міститься, зокрема, в жувальних таблетках, суспензіях, призначених для лікування діареї, печії, виразки, гастриту і такого іншого) здатне зафарбувати язик у чорний колір. Аналогічне забарвлення язикові може надати нестримне вживання антибіотиків, повідомляє washprofile.com. Різні кислоти, в тому числі вітамін С, можуть сприяти появі стоматиту і подібного. Експерти Академії вказують, що з кожним днем стає все важчим визначати причини появи подібних явищ у порожнині рота — харчові продукти містять багато добавок, люди зловживають ліками, екзотичними харчовими добавками тощо. Для того, щоб уникнути зміни забарвлення язика, рекомендується приймати ліки, вітаміни тощо лише за призначенням лікаря і суворо виконуючи його рекомендації. У випадку якщо в роті відбувається щось незрозуміле, необхідно відвідати дантиста — зубний лікар повинен знати, які ліки, вітаміни і трави вживає пацієнт.

«Дружелюбні» професії шкідливі для здоров’я

Про це повідомляє німецький журнал «Добра порада» з посиланням на психологів із Університету Франкфурта-на-Майні. При цьому фахівці вказують, що особливо високого ризику в цьому плані зазнають стюардеси, продавці й співробітники call-центрів. Дослідники провели експеримент, у ході якого кількох студентів попросили відповідати на дзвінки в call-центрі. При цьому їх зiштовхнули з особливо неввічливою «клієнткою», яка почала їх ображати. Деяким студентам дозволили захищати свою гідність, водночас як іншим наказали за будь-якої ситуації залишатися ввічливими. У результаті у студентів, які захищалися, пришвидшене серцебиття спостерігалося лише протягом короткого проміжку часу, водночас як у інших серце пришвидшено билося ще через деякий час після розмови. Психологи говорять, що люди, які стримують свої істинні почуття, страждають від «емоційного дисонансу», в зв’язку з чим їм загрожує психологічне виснаження й депресії, передає korrespondent.net. Не стримуйте своїх емоцій без особливої необхідності.

Фатальний візит лжеескулапа

Найуспішніші детективи Кам’янця-Подільського продовжують розшуки невідомої молодиці, яку в місті над річкою Смотрич уже назвали «лікарка смерть». «4 березня близько 13 години невідома особа жіночої статі з’явилася на порозі квартири пенсіонерів у одному з будинків на проспекті Грушевського. Заявивши, що вона служителька Гіпократа, висловила тривогу щодо стану здоров’я 75-річного господаря і його 70-річної дружини. Відтак змусила їх випити якусь речовину. Довівши нещасних до безпорадного стану, заволоділа 12 тисячами гривень і зникла хтозна-куди», — повідомив для «Дня» начальник центру зв’язків із громадськістю управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. Після цього «візиту» пенсіонер, як заявив останній лікар, помер від набряку мозку і легенів. Його дружина — у реанімаційному відділенні. Поки що невідомо, що то за отруйна речовина, якою напоїла нещасних лжеескулапка. Досі подібні візити до пенсіонерів відбувалися і у Хмельницькому та закінчувалися не так плачевно — лише госпіталізацією жертв лжелікарів, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

В Україні винайдено вакцину проти пташиного грипу

Україна винайшла вакцину проти пташиного грипу, передає korrespondent.net із посиланням на прес-службу Міністерства з надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. «У Харкові винайдено український варіант вакцини проти патогенного вірусу», — говориться в повідомленні. У повідомленні також сказано, що харківська обласна лікарня придбала обладнання для лабораторного дослідження на наявність вірусу Н5N1, яке раніше було лише в Києві. Також, за інформацією прес-служби, 14—15 березня МНС провело навчання по боротьбі з пташиним грипом у селі Чапаївка Золотоніського району Черкаської області. Згідно з повідомленням, у навчаннях взяли участь співробітники МНС, представники ветеринарної медицини, правоохоронці, медичної служби, санітарно-епідеміологічної станції, управління державної інспекції охорони, відродження водних ресурсів і рибальства. Завдання навчань — перевірити готовність області до можливого введення карантину в разі виникнення й поширення пташиного грипу на її території. У повідомленні говориться, що заболочені території поблизу Чорного та Азовського морів, Сиваша й Каспію є перехрестям міграційних шляхів перелітних птахів, тому існує можливість занесення вірусу на дану територію. У ході тренування була розроблена система сповіщення населення і прийнятий план профілактики та ліквідації пташиного грипу. В лютому Китай передав Україні два комплекти зразків інактивованої вакцини проти високопатогенного пташиного грипу.

Газета: 
Рубрика: