Київ все-таки отримає кладовище для тварин
І станеться це вже цього року. Про це «День» повідомив начальник Головного управління комунального господарства міста Києва Михайло Шпарик. За замовленням Головного управління комунального господарства проектним інститутом «Київдіпропобуд» була розроблена проектно-кошторисна документація: «Будівництво міського кладовища для тварин у складі колумбарію з могильником для захоронення тварин, крематорію, АТП та господарських приміщень біля ТЕЦ-6». Кошторисна вартість проекту, за словами М. Шпарика, — 12 мільйонів 127,3 тисячi гривень. Протягом 2004—2005 років на об’єкті виконувались будівельні роботи, вартість яких склала 5 мільйонів 718,7 тисячi гривень. Програмою капітальних вкладень та введення в дію потужностей Київської міської державної адміністрації на 2006 рік для будівництва кладовища для тварин передбачено фінансування в розмірі 6 мільйонів 890,8 тисячi гривень. Роботи планується завершити в 2006 році.
Озброєних грабіжників «узяли» в бомбосховищі
У стилі «крутого» бойовика розгорталися наприкінці минулого тижня події в Новоград-Волинському, що на Житомирщині. Про них розповів на спеціальній прес-конференції заступник начальника Управління МВС в області Віктор Докімчук. Після другої години дня до офісу комерційно-кредитної спілки «Скарбничка», розташованого в чотириповерховому будинку на одній із вулиць міста, увірвалися двоє людей у камуфляжах (як виявилося пізніше, це були молодики 23 і 26 років), у в’язаних шапочках із прорізями на очах і обрізами мисливських рушниць у руках. Погрожуючи зброєю працівникам, вони забрали пачки грошей (за попередніми даними, до десяти тисяч гривень) і спробували втекти. Однак один із службовців спілки зумів натиснути кнопку тривоги й тим самим подав сигнал патрулю Державної служби охорони, який за дві хвилини прибув до будинку. Якби цього сигналу не було, визнав В. Докімчук, грабіжники могли б устигнути втекти. А так вони спочатку сховалися у туалеті, а коли працівники міліції спробували затримати їх, почали відстрілюватись і викинули предмет, схожий на гранату (потім з’ясувалось, що це була навчальна граната). У рамках операції «Грім», яка розпочинається в подібних випадках, до будинку були підтягнуті додаткові сили міліції, які блокували виходи з будинку, а спецпідрозділи МВС «Сокіл» і «Беркут», якi прибули із Житомира, почали прочісування приміщення. На прохання «Дня» описав хід затримання командир «Сокола» Віктор Атаманчук. За його словами, зловмисників «узяли» в підвальному приміщенні цього ж будинку, де обладнано міське бомбосховище, — вони ховались в кімнатах за сталевими дверима, але на вимогу правоохоронців здались. Заарештовано також їхнього спільника, який із мобілкою стояв «на шухері». Зі слів В. Докімчука, вся операція тривала дві з половиною години, а подібних розбійних нападів на офіси установ із застосуванням зброї в області не було п’ять останніх років, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Допомагаємо птахам
На сухому лимані біля портового міста Іллічівська люди підгодовують птахів — лебедів та качок, які через товстий лід, що покрив водойму, не можуть дістатися до води. Птахи не бояться людей і беруть корм мало не з рук.
Вулкан захистив виноградники від морозів
Січневі морози не заподіяли значної шкоди виноградникам Коктебеля — глибинні теплові процеси «дрімаючого вулкана» Кара-Даг, що активізувалися, прогріли грунт у радіусі 50 кілометрів до +4 градусів. На думку фахівців, подібне унікальне природне явище трапляється лише кілька разів у сторіччя, повідомляє ForUm. Вражаючому феномену були раді не тільки прості мешканці, а й винарі Коктебеля: деякі сорти винограду гинуть вже при легких заморозках. А мороз у 25 градусів знищує генеративні бруньки всіх відомих сортів винограду. «Чорним» назвали кримські винарі січень 2006 року — за попередніми оцінками, на півострові замерзло майже половина виноградників, а про стан ще четверті можна буде достовірно говорити тільки весною. Кара-Даг вже кілька разів «рятував» коктебельську лозу — періоди активності вулкана незбагненним чином збiгалися з найсуворішими кримськими зимами в 1926 і 1987 роках. А в 1940 році, коли стовпчик термометра опустився нижче за позначку 30 градусів і замерзло понад 90% кримських виноградників, саме коктебельська лоза, збережена теплом вулкана, стала основою кримського виноробства. Наукового пояснення такого взаємозв’язку немає. Проте одна з легенд Криму стверджує, що дух вулкана вважає виноградники своїми дітьми і піклується про них.
Одним п’яним чехом більше
У Львові стало одним оригінальним пам’ятником більше — біля входу до ресторану «Прага» розмістився виготовлений із бронзи п’яний чех. Чому саме чех і чому нетверезий? Такого замовило (і отримало від місцевої влади дозвіл на встановлення) керівництво ресторану. Чех напідпитку приєднався до решти львівських «смішних» скульптур — бравого солдата Швейка, пам’ятника Усмішці, вагітної чаклунки та інших.
Україна має намір запустити в космос власний супутник
Національне космічне агентство України (НКАУ) має намір вивести в космос супутник вітчизняного виробництва «Січ-2» у першому кварталi 2007 року, повідомляє «Spacenews» із посиланням на слова генерального директора НКАУ Юрія Алексєєва. Як повідомили в НКАУ, супутник «Січ-2» розробляється в рамках нової Загальнодержавної національної космічної програми на 2007— 2011 роки. Проектантом супутника виступає Державне конструкторське бюро «Південне» (Дніпропетровськ). Супутник здійснюватиме спостереження за Землею й може використовуватися на користь національної оборони й народного господарства. «Січ-2» належить до класу мікросупутників. Вартість проекту складає близько $20 млн. Виведення на орбіту одного кілограму космічної техніки оцінюється в $10—30 тис. У той же час Ю. Алексєєв вважає, що «Січ-2», буде запущено з Байконуру на ракеті «Дніпро», супутник важитиме до 350 кг. Нагадаємо, нещодавно Президент України Віктор Ющенко відзначив, що космічний ринок стратегічно важливий для України й тому повинен «бути абсолютно перспективним».