Атака на пташиний грип. Із чотирьох сторін
«Головне завдання для нас — захистити кожного українця від можливої хвороби, підтримати сільське господарство й економіку, що може зазнати серйозних збитків у разі пандемії», — сказав В. Ющенко в суботу в черговому радіозверненні до народу України, при цьому зазначивши, що «для цього уряд працюватиме в чотирьох пріоритетних напрямах», — повідомляє Інтерфакс-Україна.
За словами Президента, першим напрямом буде проведення вакцинації в усіх областях. «Міністерство охорони здоров’я вже звернулося до Європейського бюро організації охорони здоров’я для надання вакцини й антивірусних препаратів, щойно їх винайдуть. Адже до сьогодні не знайдено ефективної протидії проти пташиного грипу», — пояснив він. Окрім того, Президент України звернувся до комерційних структур, які спеціалізуються на птахівництві, із закликом «допомогти науці, підтримати пошук і розробку швидкого ефективного засобу для боротьби з пташиним грипом». В. Ющенко висловив надію на те, що Верховна Рада України нового скликання підтримає українську медицину, зокрема у сфері виробництва лікарських засобів, що запобігають поширенню небезпечних інфекційних захворювань. Він також наголосив, що «звернувся до уряду з проханням до 1 червня затвердити програму розвитку вітчизняного виробництва препаратів для індикації збудників інфекційних захворювань». За словами В. Ющенка, згідно з указом, програма протидії пташиному грипу буде затверджена вже 1 березня.
Серед необхідних напрямів у боротьбі з пандемією, В. Ющенко також відзначив проведення постійного моніторингу ситуації. За його словами, «у системі охорони здоров’я працюють понад 30 лабораторій, що можуть провести дослідження в разі виникнення найменшої підозри стосовно зараження людей».
Третім напрямом у боротьбі з можливою пандемією, за словами Президента, має стати матеріальна компенсація за втрату домашньої птиці. «Крім грошової допомоги, уряд підтримає місцеву громаду за допомогою спеціальних програм, що сприятимуть розведенню інших видів худоби. Уряд і регіональна влада потурбуються про кожного, хто втратив власне господарство», — сказав В. Ющенко.
Наступним напрямом у боротьбі з пандемією, за словами В. Ющенка, стане проведення просвітницької роботи серед населення.
17 лютого В. Ющенко підписав указ про створення координаційної ради з питань протидії пташиному грипу та запобігання пандемії. Рада створена як консультаційно-дорадчий орган при Президентові. Головою ради призначений міністр України з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Крім того, Президент доручив Кабінету Міністрів за участю Національної академії наук, Академії медичних наук протягом місяця вирішити питання про створення Українського інституту грипу та респіраторних інфекцій; а також забезпечити виділення коштів на заходи із запобігання занесенню та поширенню вірусу.
До Книги рекордів — із футболкою
Найбільшу футболку в світі виготовлять в Україні, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу «Книги рекордів України». Футболка буде виготовлена в рамках програми підтримки Національної збірної України на Чемпіонаті світу-2006. Символ підтримки українськими уболівальниками збірної України з футболу буде переданий у Німеччину на Чемпіонат світу-2006.
На вандалів не розраховано
Успішно проходить випробування перший вітчизняний склад метро, створений на Крюкiвському вагонобудівному заводі спільно з фахівцями київського метрополітену, повідомляє PhotoLenta . Із 26 січня поїзд знаходиться в депо «Дарниця». За договором із УкрНДІ вагонобудування, дослідження триватимуть три місяці. На цей час фахівці проводять високовольтні випробування: розбирають електросистеми, подають високу напругу, тестують ізоляцію, перевіряють правильність монтажу. Тим часом візки коліс вагонів обклеєні датчиками, що тестують навантаження та вплив кузова на рами вагонів і рейки. Український поїзд вигідно відрізняється від своїх російських попередників не тільки технічними характеристиками, але й дизайном. Двері — в новинку — спершу виходять назовні і лише потім розсовуються. Більш того, вони мають пам’ять: якщо пасажирів небагато, то відкриватимуться лише в тому випадку, якщо людина натисне кнопку зсередини або ззовні. Передбачені у вагонах місця для інвалідних візків, а так само ремені безпеки для них. Дихати в вагонах буде легше: вентиляція тепер автономна, не залежить від руху поїзда. Також установлені склопакети, що забезпечують хорошу шумоізоляцію, зберігають тепло, захищають від протягів. Стіни вагона — з карбонатних панелей, їх неможливо подряпати, дивани замінені м’якими індивідуальними сидіннями, тканина яких так само має противандальні властивості. Для пасажирів, які стоять, додалися поручні. Кабіна машиніста обладнана кондиціонером, спеціальним поглинаючим вібрацію кріслом, так само має систему нагляду: камери встановлені вздовж поїзда з обох боків і в кожному вагоні.
Комп’ютерний шкідник потрапить до суду
Перша в історії кримінальна справа відносно комп’ютерного шкідника порушена й доведено до суду в Донецькій області. Про це розказав Станіслав Рогозін — начальник відділу по боротьбі з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності й вищих технологій при УДСБЕП УМВС України в Донецькій області, пише Ostro.org із посиланням на «Комсомольську правду». Зовсім нещодавно одну з статей кримінального кодексу України було розширено. І тепер люди, які займаються спамом, мають реальну можливість отримати до трьох років позбавлення волі. «До нас надійшла заява від одного з власників невеликої комп’ютерної фірми в місті Ясиновата. На його електронний ящик регулярно надходив спам, який призводив у несправність усю систему. Ми провели розслідування — виявилося, що це справа рук колишнього компаньйона потерпілого. Образившись на напарника він вирішив шкодити його бізнесу. Тепер долю спамера вирішить суд», — говорить Станіслав Рогозін.
У Луганську хочуть відродити витверезники
Луганський міський голова Євген Бурлаченко заявив на зустрічі з медиками обласного центра, що підтримує ідею відновлення закритого ще в 1998 році міського витверезника, причому особисто готовий взятися за його повторне відкриття, повідомляє Ostro.org із посиланням на Lugansk.info. На пропозицію медиків створити медвитверезник, додатково укомплектований діагностичним обладнанням, мер зокрема заявив: «Усі ці питання я беру під особистий контроль, і разом із вами сподіваюся їх вирішити. Не будемо затягувати».
У Чернівцях засновано притулок для жертв торгівлі людьми
Ініціатором його створення виступило чернівецьке обласне громадське об’єднання «Сучасник», одним з напрямів діяльності якого є підтримка та реабілітація жінок, що стали жертвами работоргівлі. Як би не звучало подібне формулювання на початку третього тисячоліття, людей, які потребують подібної допомоги, вистачає. Саме тому місцева влада підтримала ініціативу створення притулку та виділила приміщення, яке розташоване за конфіденційною адресою. Як розповіла керівник організації Ельвіра Мручковська, таким чином забезпечено спокій жінок і можливість отримати необхідну допомогу, а це, крім проживання та харчування, ще й соціальна, психологічна підтримка, а за угодою з лікувальними закладами — надання медичних послуг. Сьогодні всі місця в притулку зайняті й залишатись тут жінки можуть до 90 діб, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.