Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Суспільство

25 січня, 2012 - 00:00

Українські виші розпочали проект «Гармонія води»

Із 2012 року чотири українських університети стали учасниками міжнародного освітнього проекту «Гармонія води», метою якого є втілення новітніх технологій підготовки магістрів для сфери управління водними ресурсами різних кліматичних зон. До новоствореного консорціуму вищих навчальних закладів, що готують фахівців цієї галузі, увійшли університети Білорусі, Казахстану, Норвегії та Таджикистану, а також національний університет «Київський політехнічний інститут», Дніпропетровський хіміко-технологічний та Черкаський державний технологічний університет і Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне). Як зауважив проректор з наукової роботи рівненського університету Микола Гіроль, учасники проекту насамперед проаналізують програми викладання водогосподарських дисциплін у країнах Євразії і доповнять їх сучасним європейським, зокрема норвезьким, досвідом. Вони також розроблять необхідні навчальні модулі, електронні ресурси, підготують підручники на шістьох мовах для студентів і післядипломної освіти, оновлять навчальне і науково-технічне обладнання. Крім того, протягом трьох років дії проекту 66 студентів, які освоюють водогосподарські професії у країнах-учасницях консорціуму, навчатимуться у Норвегії, повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.

Стартував конкурс із програмування ігор для учнів київських шкіл

Компанія «Майкрософт Україна» оголосила про старт конкурсу з програмування «Навчайся граючи» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Києва. Учні створюватимуть ігри, використовуючи спеціально розроблену для цього мову програмування Kodu, повідомляє прес-служба компанії. «Створювати ігри ще цікавіше, ніж у них грати!», — так каже кожен, хто спробував створити власну гру за допомогою мови програмування Kodu. Інтуїтивний інтерфейс програми відкриває необмежені можливості для дітей і дозволяє виявити свою творчість та спробувати самостійно створити власну гру, перетворюючись із пасивного користувача ігрових програм на активного винахідника ідей та архітектора власних ігрових середовищ.

Програмування ігор також спонукає до створення неформальних проектних команд серед дітей, де в кожного своя роль: сценарист, дизайнер, архітектор, менеджер, музичний оператор, тестувальник тощо. «Навчання через гру приносить кращі результати та задоволення всім учасникам навчального процесу, а програма Kodu надає необхідні інструменти для реалізації цього завдання. Крім того, розвиток цифрових навичок, таких необхідних у сучасному суспільстві, починається з наймолодшого віку», — зазначає Ольга Свириденко, менеджер освітньої мережі Microsoft «Партнерство в навчанні».

Подавати конкурсні роботи можуть учні будь-якого віку загальноосвітніх навчальних закладів Києва всіх форм власності. Роботи подаються в одній із таких номінацій: навчальний проект (доповнює шкільний навчальний матеріал, допомагає краще засвоїти інформацію); виховний проект (порушує важливі соціальні проблеми, надає приклади вирішення соціальних питань, виховує позитивні риси характеру); у рамках місяця безпечного Інтернету приймаються роботи у спеціальну номінацію «Безпека в Інтернеті». Можлива тематика: захист комп’ютера від вірусів, захист персональних даних в Інтернеті, вплив соціальних мереж, небезпека віртуальних знайомств тощо.

На Дніпропетровщині десантники здали кров для онкохворих дітей

110 військовослужбовців 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади 6-го армійського корпусу Сухопутних військ здали понад 30 літрів донорської крові для онкохворих дітей, які лікуються в обласній дитячій клінічній лікарні, повідомляє УНІАН, посилаючись на представника регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Аркадія Радківського. За його словами, донорство десантників стало традиційним. «За останні півроку медичний персонал виїзної бригади Дніпропетровського банку крові вже тричі побував у десантників, зібравши для потреб хворих дітей понад 400 літрів крові», — зазначив А.Радківський. Одними з перших донорську кров здали тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу бригади підполковник Артем Лучніков та сержант Костянтин Зубов. Загалом кожен з військовослужбовців сьогодні здав від 200 до 400 мілілітрів крові, після чого командування частини надало їм час для відновлення сил.

Газета: 
Рубрика: