Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

11 лютого, 2006 - 00:00

В Україні більше не буде «легких» цигарок

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про державне регулювання виробництва і обігу тютюнових виробів», повідомляє Інтерфакс-Україна. ВР зобов’язала кожного виробника або імпортера тютюнових виробів щорічно, не пізніше 1 лютого року, наступного за звітним, надавати центральному органу виконавчої влади в галузі охорони здоров’я інформацію про інгредієнти тютюнових виробів, які призначені для реалізації на митній території України. Інформація про інгредієнти подається в паперовому і електронному вигляді. До переліку інгредієнтів, які додаються в тютюн окремо по кожній власній назві тютюнових виробів, вказуються інгредієнти, які додаються в тютюн тютюнових виробів кожної власної назви з вказівкою найбільшого (максимального) рівня їх використання в одиниці тютюнового виробу серед тютюнових виробів усіх власних назв, які виробляються або імпортуються даним суб’єктом підприємницької діяльності. Найбільший (максимальний) рівень використання інгредієнта визначається у відсотках від загальної ваги тютюну (з урахуванням рівня вогкості). Центральний орган виконавчої влади в області охорони здоров’я оприлюднюватиме інформацію про інгредієнти тютюнових виробів у порядку, передбаченому чинним законодавством України. Виробник може наносити на етикетки додаткову інформацію стосовно характеристики продукту. При цьому виробникам тютюнових виробів забороняється наносити на етикетки інформацію, яка може вводити в оману або складати неправильне враження щодо характеристик тютюнових виробів, їх вплив на здоров’я, включаючи будь-який термін, напис, торговельну марку, зображення, символічний або будь-який інший знак, який прямо або побічно складає помилкове враження про те, що певний тютюновий виріб є менш шкідливим, ніж інші тютюнові вироби, у тому числі включати такі терміни, як «з низьким вмістом смол», «легкі», «супер легкі», «ультра легкі» та їхні аналоги іншими мовами. Законом заборонено виробництво (окрім виробництва для експорту) і імпорт для реалізації на території України сигарет, в яких показники вмісту нікотину і смоли у димі однієї сигарети перевищують, — нікотину 1, 2 міліграми, смоли — 12 міліграмів, а також сигарет, на упаковці яких відсутні медичні попередження споживачам тютюнових виробів.

Названо офіційну кількість українських наркоманів

Як з’ясувалося, понад 152 тис. українських наркоманів, які на сьогодні перебувають на обліку в органах внутрішніх справ, віддають перевагу наркотикам рослинного походження, повідомляє Korrespondent.net. За словами начальника Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків Миколи Андрєєва, протягом минулого року співробітниками Департаменту було вилучено наркотиків та наркотичних речовин на суму майже 45 млн. гривень. З початку цього року оперативниками департаменту вже розкрито 6,4 тис. злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків. При цьому вилучена з незаконного обігу майже тонна наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. За цінами «чорного ринку» вартість вилучених наркоречовин становить майже 4 млн. гривень. Зокрема, за словами Андрєєва, грам макової соломки коштує 10 доларів, грам кокаїну — 150 доларів, грам героїну — 100 доларів. Говорячи про походження наркотичної сировини, Микола Андрєєв повідомив, що, окрім каналів поставок її в Україну, існує і так звана «доморосла». Зокрема, від загальної кількості наркотиків 68% наркосировини вирощується на території нашої країни. Микола Андрєєв також повідомив про те, що протягом січня поточного року співробітниками Департаменту зупинено діяльність 4 організованих злочинних угрупувань, які займалися наркоторгівлею. За цей же час припинено діяльність 320 місць виготовлення і вживання наркотиків. Ліквідовано 26 підпільних нарколабораторій, 23 міжрегіональних канали переміщення наркозасобів та 18 міжнародних контрабандних каналів. Відповідаючи на запитання журналістів про правопорушення самими співробітниками Міністерства внутрішніх справ, які мають боротися з цим видом злочину, Андрєєв зазначив, що лише вчора у Черкасах було затримано двох співробітників МВС під час спроби отримання хабара при перевірці суб’єктів легальної торгівлі препаратами, що містять наркотичну речовину.

Хто ховатиме домашніх тварин?

У «Дні» від 03.02.2006 було опубліковано матеріал під назвою «Останній притулок для Мухтара». Ця стаття про кладовище домашніх тварин викликала резонанс у суспільстві, в тому числі, і у фахівців, які коментували тему. Так, начальник відділу обліку і реєстрації тварин у Київському центрі ідентифікації тварин Олена Михальченкова, прочитавши статтю, вирішила уточнити сказане нею. Ми надали їй таку можливість. «Мої слова були витлумачені невірно. Київський центр ідентифікації тварин не займається питаннями облаштування кладовища домашніх тварин, — сказала О. Михальченкова. — Київським міським головою це було доручено Головному управлінню комунального і готельного господарства на чолі з Михайлом Шпариком. Я не говорила, що не було відповіді з боку держави на ідею будівництва кремаційного комплексу. До нас у центр дійсно приходили люди, які хотіли впорядкувати кладовище. Ми їх перенаправляли в Управління комунального і готельного господарства, на яке покладені ці обов’язки згідно з дорученням мера Києва Олександра Омельченка від 24.07.2003. Більше я нічого не знаю, оскільки не компетентна в цьому питанні». В Управлінні комунального і готельного господарства «Дню» прокоментувати ситуацію відмовилися. Сам Михайло Шпарик зараз перебуває у відпустці, а інших компетентних людей в Управлінні не знайшлося.

Газета: 
Рубрика: