Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

19 січня, 2006 - 00:00

Кожній дитині — сім'ю

У Степана і Тімеї Кінчешів з села Тисобийкень, що на Виноградівщині в Закарпатті, підростає свій 4-річний синок. Але молоді люди вирішили стати батьками ще для чотирьох малюків. Таке рішення визрівало довго, й наштовхнуло подружжя на нього, швидше за все, бачення того, як діти-сироти тягнуться до родинного затишку. Річ у тім, що молода мама Тімея після закінчення Ужгородського національного університету протягом тривалого часу працювала вихователькою в дитячому будинку. Тут і визріло у жінки рішення про усиновлення кількох вихованців. Для відкриття будинку сімейного типу довелося докласти чимало зусиль. Насамперед молодому подружжю потрібно було подбати про житло для такого великого сімейства. Допомагали реалізації задуму молодої сім'ї і благодійні організації, і влада. Будинок придбали і допомогли відремонтувати міжнародний благодійний фонд «Доркас» та реформатська церква. Виноградівська митниця подарувала сім'ї Кінчешів пральну машинку-автомат і газовий опалювальний котел. Голова облдержадміністрації Олег Гаваші пообіцяв молодій сім'ї і в подальшому всебічну підтримку, адже область уперше отримала з Державного бюджету субвенцію на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в дитбудинках сімейного типу та прийомних сім'ях в сумі 1 млн. 689,3 тисячі гривень. Зрештою у переддень Старого Нового року четверо закарпатських сиріт віднайшли рідну домівку. Це вже чотирнадцятий дитячий будинок сімейного типу, відкритий на Закарпатті протягом минулого і з початку цього року. Крім того, в області створено ще 5 прийомних сімей. Всього батьківську любов і тепло рідного дому зможуть пізнати 112 діток. Cім'я Кінчешів планує ближчим часом усиновити ще одну дитину. До речі, Закарпатська область нині серед лідерів в Україні щодо кількості створених дитбудинків сімейного типу. Протягом цього року, за інформацією керівництва області, в регіоні планують відкрити ще щонайменше 10 дитбудинків сімейного типу, повідомляє Наталка ПОПОВИЧ, Ужгород.

Жертва обману — загроза суспільству

Лише диво і мужність пожежних врятували Житомир від великої трагедії. Вранці того дня, розповіла начальник Центру пропаганди Головного управління МНС в Житомирській області Оксана Білоус, вогнеборці виїхали на сигнал про вибухи у приватному гаражі на одній з вулиць міста. Полум'я перекинулося на одноповерховий приватний будинок на сусідньому подвір'ї, і рятувальникам довелося спрямувати сили на гасіння нової пожежі. Інспектори житомирського міського відділу ГУ МНС Сергій Костюк та Микола Романюк вирішили перевірити, чи є хтось у будинку господаря гаража, якого на пожежі ніхто не помітив. Відкривши двері, пожежні побачили його в той момент, коли він намагався підпалити сірник. Будинок же був переповнений газом, і, як з'ясувалося пізніше, вибуху там не сталося тому, що суміш була перенасичена пропаном, а кисню майже не було. Рятувальники ледь не силоміць вивели хазяїна з приміщення, а в оселі було виявлено 5 балонів з газом та 160 літрів бензину, до того ж відкриті були і конфорки газової плити. Якби ця «пекельна» суміш все ж вибухнула, вважають фахівці, великих жертв серед пожежних і місцевих жителів уникнути б не пощастило. В ході попереднього розслідування стало відомо, що господаря обійстя, самотнього 57-річного К., нахабно обманув якийсь Б., уклавши з ним угоду, згідно якої мав заплатити 4 тисячі доларів за право власності на ті ж будинок і гараж після смерті самого хазяїна, але, оформивши це право документально, грошей не заплатив. В розпачі К. і вирішив підірвати і спалити гараж і будинок, щоб не дісталися нікому, і одночасно звести рахунки із власним життям. Про смертельну загрозу, яку він спричиняв для життя інших людей, обманутий чоловік вочевидь не думав. Отже, не тільки у столиці навколо нерухомості вирують пристрасті на рівні шекспірівських, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

У дитячому садочку Севастополя виявлено пташиний грип

У Севастополі дитячий садок №93 закрито на карантин: на території садка двірник знайшов чайку, що загинула від пташиного грипу. Діагноз підтверджено експертизою Республіканської державної лабораторії ветеринарної медицини Криму. Співробітники дитсадка стверджують, що здоров'ю дітей нічого не загрожує. На території виховного комплексу було проведено дезинфекцію. Лікарі, у свою чергу, перевірили дітей і працівників садка на грип і ГРЗ. Хворих серед персоналу та дітей не виявлено. Крім того, ветеринари здійснили обходи міських дворів. Медики пояснили місцевим жителям методи профілактики грипу, передає «Новий регіон». Також стало відомо ще про один факт пташиного грипу. На пірсі підприємства ТОВ «Севморбуд» було виявлено труп сойки. Проводяться протиепідемічні заходи. Нагадаємо, що на початку місяця в Севастополі вже знаходили вірус.

1800 малолітніх бродяг передали під нагляд

Під час новорічних і різдвяних свят правоохоронці України затримали 1,8 тис. безпритульних дітей, повідомляє korrespondent.net з посиланням на прес-службу Міністерства внутрішніх справ. Із 25 грудня 2005 року по 10 січня 2006 року було проведено комплекс загальнодержавних оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Ялинка», спрямованих на забезпечення охорони громадського спокою в місцях проведення новорічних і різдвяних свят. Зокрема, спільно з військовослужбовцями внутрішніх військ, службами у справах неповнолітніх і представниками громадських організацій перевірено місця можливого перебування безпритульних дітей: ринки, вокзали, місця проведення святкових заходів. У результаті затримано 1,8 тис. безпритульних дітей. Із них 46 передано в розподільники для неповнолітніх, 967 — у притулки, 146 — в медичні установи, інших передано під нагляд батькам. До адміністративної відповідальності залучено 1,7 тис. батьків за невиконання зобов'язань із виховання дітей і 870 — за насильство в сім'ї. Проти 45 батьків порушено кримінальні справи. Крім того, в цей період зафіксовано 270 фактів незаконного продажу неповнолітнім алкогольних і тютюнових виробів. Порушено 109 кримінальних справ за втягнення дорослими неповнолітніх у злочинну діяльність і 11 — за залучення підлітків до вживання наркотиків.

Загалом близько 20 тис. міліціонерів забезпечили порядок під час святкування Нового року і близько 40 тис. — під час різдвяних свят у різних регіонах України.

Громадська організація — за три дні

Процедуру легалізації всеукраїнських і міжнародних громадських організацій в Україні буде дещо спрощено й скорочено з двох місяців до трьох днів. Таке рішення було прийняте сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів, повідомляє korrespondent.net із посиланням на слова міністра юстиції Сергій Головатого. С. Головатий відзначив, що Кабінет Міністрів відмінив положення своєї попередньої постанови, відповідно до якого легалізація продовжувалася протягом двох місяців. Також із документа вилучено ті положення, які дозволяли органу реєстрації та легалізації діяти за власним розсудом відносно організації, що створюється. Об'єднання громадян на місцевому рівні відповідно до нового положення будуть реєструватися протягом трьох днів, причому рішення про реєстрацію чи відмову повинно бути надано наступного, тобто четвертого дня після подачі необхідних документів. Нагадаємо, постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок реєстрації філіалів, відділень, представництв і інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні» була прийнята урядом 2 серпня 1999 року.

Газета: 
Рубрика: