У Національному університеті ім. Т. Г. Шевченка з’явився зал «Ленінки»
У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка з’явився віртуальний читальний зал, у якому представлено дисертації, захищені у Росії, а раніше — у СРСР. Про це повідомив директор із інформатизації Російської державної бібліотеки (колишньої Бібліотеки імені Леніна) Олександр Віслий.
«Із 2004 року стартувала програма про створення віртуальних читальних залів Російської державної бібліотеки. Це — коли на основі договору між Російською державною бібліотекою й іншою організацією, скажімо, університетом в університеті створюється читальний зал Російської державної бібліотеки... Людина, яка прийшла до цього читального залу, стає читачем «Ленінки» й, відповідно, отримує право на безкоштовне читання дисертацій із колекції електронної бібліотеки», — сказав О. Віслий.
За його словами, немає особливої небезпеки в тому, що, маючи електронну версію дисертацій, люди вдаватимуться до плагіату. «Те ж саме несумлінний пошукач міг зробити й у варіанті друкарського видання: він би поїхав до Москви, замовив би собі ксерокопію дисертації, ну а далі все те ж саме: переклад на іншу мову, подача своїй вченій раді. А коли це стало в електронному вигляді, навпаки, ситуація дещо змінилася на краще. Тепер перевірити, що такий факт відбувся, стало значно простіше», — сказав він. Поки в ресурсах віртуального читального залу 87 тис. робіт. Очікується, що при належному фінансуванні її фонди будуть поповнюватися щорічно приблизно на 30 тис. робіт, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Схрони «чорних слідопитів»
Близько 70 одиниць боєприпасів із тротиловим зарядом вагою понад 30 кілограмів виявили співробітники Служби безпеки у лісі під Ізюмом у Харківській області. Як встановило слідство, боєприпаси часів Великої Вітчизняної війни в замаскований тайник зносили «чорні слідопити» — люди, які спеціалізуються на пошуку та нелегальному продажу зброї й амуніції. За інформацією прес-служби СБУ в Харківській області, в сховищі, яке «слідопити» називають «схроном», снаряди вже були підготовлені до виплавки з них толу, після чого їх збиралися продати. Виявлений підпільний склад допоміг правоохоронцям розкрити канал, через який у нелегальний обіг надходила вибухівка. Весь склад вирішено знищити в тому ж лісі, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.
Київські кондитери йдуть на рекорд
У Києві під час святкування Нового року 30 грудня спечуть найбільший бісквітний торт в Україні, повідомляють у національному проекті книги рекордів України. Торт спечуть в універмазі «Україна», після чого його безкоштовно роздадуть глядачам, передає Інтерфакс-Україна.
Найбільший коли-небудь приготовлений торт важив 58,08 т, включаючи 7,5 т. морозива. Він був виготовлений до 100-річного ювілею міста Форт-Пайн, штат Алабама, США, і виконаний у вигляді рельєфної копії штату. Найвищий торт — 30,85 м. — був приготовлений Бетою Корнелл і групою помічників на ярмарковій площі в окрузі Шіавассі, штат Мічиган, США.