Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

15 грудня, 2005 - 00:00

Триста п’ятдесят в одній

На Майдані Незалежності почали монтувати 36-метровий каркас для 350 ялинок, які утворять головну новорічну ялинку країни. Святкові вогні на ялинці засвітяться 25 грудня.

Наркобізнесу можна протидіяти

Представники декількох країн, що мають з Україною спільні кордони, а саме — Угорщини, Польщі, Румунії, Молдови, Білорусі та Росії, взяли участь у семінарі, темою якого стало забезпечення міжнародного співробітництва в сфері протидії незаконному обігові наркотиків, в першу чергу перекриття контрабандних каналів переміщення через кордони «важких» та синтетичних наркотичних засобів. Вибір місця проведення семінару означено тим, що ринок України представляє підвищений інтерес для наркобізнесу, який є найприбутковішим у світі і складає загалом 800 млрд доларів США. Вже цього року в Україні порушено 843 кримінальні справи відносно осіб, які втягують у наркоманію інших, із яких 267 — за схилення до вживання наркотиків неповнолітніх. Припинено діяльність 1249 підпільних нарколабораторій та осередків виготовлення наркотиків. Ліквідовано 290 міжрегіональних каналів переміщення наркотичних засобів та 154 канали контрабандного переміщення наркотиків. Тільки у жовтні розкрито три міжнародні поставки «важких наркотиків», у яких брали участь громадяни Угорщини, Росії та Грузії. По всіх фактах стосовно наркоділків порушено кримінальні справи.

— Однак, — зазначив начальник департаменту БНОН МВС України Микола Андреєв, — Самостійно ми проблеми не подолаємо. Нам потрібно більш плідно працювати з усіма державами, що межують з Україною, домовитися з кількох болючих питань і саме спільно протидіяти наркоманії. В кожній з цих держав діє представник Міністерства внутрішніх справ України, який безпосередньо контактує з людьми, що протидіють наркобізнесу, в кожній країні є й представник бюро Інтерполу. Крім того, в деяких країнах, як приміром у Румунії, а саме в Бухаресті, діють спеціальні центри боротьби з наркоманією, що допомагають координувати роботу 12 держав-учасниць і надають можливість працювати 20 спостерігачам за процесами, що стосуються обміну інформацією, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».

Робот-гуманоїд

Японська компанія «Хонда» випустила модернізованого робота-помічника, що володіє, в порівнянні зі своїми попередниками, великим набором функцій для здійснення найпростіших дій. Зовні схожий на космонавта 130-сантиметровтий робот-гуманоїд Асімо може пересуватися зі швидкістю шість кілометрів на годину — вдвічі швидше за своїх старших побратимів. Він здатний розпізнавати співробітників за спеціальними картками з інфрачервоним випромінюванням і проводжати їх у відповідні конференц- зали чи кабінети. Робот реагує на найпростіші команди, наприклад, може приносити підноси з напоями, не розливаючи їх, а також штовхати перед собою візочка, повідомляє РІА «Новости». За словами президента «Хонди», наступною метою дослідників компанії стане поліпшення функцій сприйняття, які дадуть роботу можливість вибірково реагувати на конкретні ситуації. «Наше кінцеве завдання полягає в тому, щоб він міг виконувати ваші робочі функції у вашу відсутність», — сказав він. Компанія збирається розпочати оснащення новими моделями робота свою штаб-квартиру у префектурі Сайтама з весни майбутнього року.

Газета: 
Рубрика: