Правоохоронці затримали депутата. За що і відповідатимуть?
Депутати Дніпродзержинської міськради не дали згоди на притягнення до кримінальної відповідальності свого колеги, виконуючого обов'язки міського голови Володимира Добриніна. Таке рішення було прийнято на сесії міськради, де розглядалося представлення прокуратури, що заявляє про те, що міський керівник був затриманий 4 жовтня цього року у власному робочому кабінеті при отриманні хабара. Як стверджують представники правоохоронних органів, чиновника з депутатським мандатом спіймали «на гарячому», коли він, отримавши гроші від керівника однієї з комунальних служб міста, перерахував їх і поклав до барсетки. Кадри оперативної зйомки, що зафіксувала обставини затримання В. Добриніна з міченими доларами, неодноразово показували по місцевих і всеукраїнських каналах телебачення. Більш того, як пише дніпродзержинська преса, прихованою камерою в кабінеті в.о. міського голови нібито було знято ще 11 подібних епізодів. Вийти з-під варти В. Добриніну вдалося лише тому, що завдяки Верховній Раді й Президенту В. Ющенку депутати місцевих рад здобули статус недоторканності. Незважаючи на вимогу частини депутатів міськради негайно скликати позачергову сесію і дати оцінку ситуації, що склалася, провести її вдалося лише після того, як до міськради надійшло подання прокуратури на надання згоди про притягнення до кримінальної відповідальності. Дебати на сесії з цього приводу були палкими. У залі тричі оголошували перерву, однак після голосування з'ясувалося, що боятися і. о. міського голови поки що немає чого. Більше того, його прихильники забажали створити спеціальну комісію, щоб розібратися з діями правоохоронних органів, які, на їхню думку, необгрунтовано втручаються в роботу місцевого самоврядування, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».
До виходу з в'язниці готуватимуть
Нещодавно Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Європейська інтеграція» за сприяння Міністерства праці та соціальної політики України провела другу робочу зустріч із розробки молодіжної, соціально цільової програми в межах проекту, пов'язаного з працевлаштуванням молоді, яка перебуває у конфлікті з законом. Постановою Кабінету Міністрів затверджено цільову державну програму. Але, за словами докторанта Інституту соціальної та політичної психології Тетяни Бєлавіної, заходи, які здійснюються, є малоефективними і не забезпечують належної допомоги з соціальної адаптації. Якщо в 2003 році раніше судимими було скоєно 84,5 тисячі злочинів, то за п'ять місяців цього року кількість зареєстрованих злочинів, скоєних цими ж особами, збільшилася на 52,7%, тобто з 23,9 тис. до 36,6 тис. За даними Державного департаменту з питань виконання покарань, із 51,4 тисячі осіб, які підлягають звільненню з виправних колоній протягом 2004 року, 1,2 тис. (2,4%) не забезпечені житлом, 1,3 тисячі (2,5%) втратили соціально корисні зв'язки з рідними, 1,4 тисячі (2,7%) непрацездатні, 6,7 тис. (13%) не мають спеціальності. Для того, щоб відбулися вагомі зрушення, на думку експертів, варто своєчасно вирішувати питання соціальної адаптації раніше судимих, надавати їм необхідну допомогу щодо розв'язання соціальних проблем і працевлаштування. За словами представника управління правової роботи та правової освіти Міністерства юстиції України Наталії Кубар, для запобігання соціальній кризі в країні стосовно працевлаштування осіб, які перебувають у конфлікті з законом, за останні три місяці до виходу на волю у колоніях осуджені проходять соціальну адаптацію, своєрідні тренінги. У виховних колоніях молодь має можливість отримати спеціальність, за допомогою якої може працевлаштуватися в майбутньому, повідомляє Інна ШАПОШНИК.
Хабарі та влада єдині?
Близько 40 посадових осіб органів державної й виконавчої влади Донбасу за кілька останніх місяців були спіймані «на гарячому» підрозділами УБОЗ УМВС України в Донецькій області, коли намагалися отримати хабара. За даними прес-служби донецького УБОЗ, з початку поточного року в регіоні було виявлено 39 злочинів, пов'язаних з корупцією, а також 19 випадків хабарництва. Крім того, в цей період було складено 17 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією», причому половина цих протоколів стосувалася державних службовців 3-4 категорії. Наприклад, на місці злочину було затримано депутата Макіївської міської ради, який вимагав у приватного підприємця хабар у сумі 50 тис. грн. за продаж цьому підприємцю майна підприємства, керівником якого й був держслужбовець. Крім того, було викрито ще кілька посадових осіб, які працювали в районних військкоматах Донецька і Горлівки, які вимагали й отримували хабарі від призовників за звільнення тих від військової служби нібито внаслідок фізичної непридатності. На даний момент вони вже притягнуті до кримінальної відповідальності. Також сьогодні у Донбасі ведуться слідчі дії відносно начальника однієї з міських податкових інспекцій Донецької області та його заступника, які, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно зробили відчуження майна одного з підприємств області, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».