Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

19 жовтня, 2005 - 00:00

Безпека в законі

Президент України Віктор Ющенко підписав прийняті парламентом зміни до Закону «Про якість і безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини», що сприяють приведенню українського законодавства у сфері санітарного, ветеринарного та фітосанітарного регулювання у відповідність із вимогами Світової організації торгівлі. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на офіційний сайт Президента України. Згідно із законом, гарантування безпеки та якості харчових продуктів передбачається провести шляхом встановлення обов’язкових параметрів безпеки для харчових продуктів, встановлення мінімальних специфікацій якості харчових продуктів у технічних регламентах, встановлення санітарних заходів і ветеринарно-санітарних вимог для потужностей і особистостей, зайнятих у процесі виробництва, продажу, поставок, зберігання, експонування харчових продуктів. Крім того, йдеться про забезпечення безпеки та якості нових харчових продуктів до початку їхнього обігу в Україні, встановленні стандартів для харчових продуктів з метою їхньої ідентифікації. У харчових продуктах для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктах і дієтичних добавках забезпечуватимуть заявлені особливі характеристики та їхню безпеку для споживання людьми, зокрема особами, які мають особливі дієтичні потреби. Гарантування безпеки харчових продуктів також проводитимуть шляхом інформування та підвищення інформованості виробників, продавців, постачальників і споживачів щодо безпеки харчових продуктів і належної виробничої практики, встановлення вимог щодо знань і вмінь відповідального персоналу, виробників, продавців і низки інших вимог. Закон набуває чинності від дня опублікування, за винятком ч.2 ст. 33 і ч.1 ст. 35, які набувають чинності з 1 січня 2010 року.

Квартири подешевшають?

Ріелтори заявляють, що ціни на житлову нерухомість в Україні продовжують зростати. Проте деякі з них говорять про наступне їхнє падіння. «Українці вже не встигають за постійним подорожчанням, а якість квартир, на які є гроші, незадовільна. Тому можливий сценарій, про який говорило багато фахівців, зокрема, невелике — до 20% — падіння цін», — вважає президент Асоціації ріелторів України Олександр Бондаренко. Інші учасники ринку сприйняли цю заяву як передчасну й безпідставну, передає ЛігаБізнесІнформ. Так, виконавчий директор Київської спілки фахівців із нерухомості Ігор Однопозов сказав, що насправді ціни продовжують зростати. Просто різко сповільнилися темпи їхнього зростання. «Якщо раніше житло дорожчало в середньому на 10-15% на місяць, то у вересні — лише на 5%», — підкреслив він. Головною причиною такого стану речей експерт вважає те, що більшість покупців квартир повірили чуткам про різкий обвал ринку та зайняли вичікувальну позицію. Заяву про припинення зростання цін вважає безпідставною й директор Шевченківської філії АН «Благовіст» Ірина Луханіна. «Щоб відстежити ситуацію з цінами на житло, треба хоча б місяць—два. У кінці вересня ми відзначали тенденцію до зближення попиту та пропозиції на ринку житлової нерухомості, але говорити зараз, що ціни не зростають, зарано», — відзначила вона. У вересні на вторинному ринку Києва нерухомість подорожчала в середньому на 5,5%. При цьому однокімнатні квартири — на 5,1%, двокімнатні — на 4,1%, трикімнатні — на 7,4%. У «Благовісті» заявляють, що попит все ще залишається високим, тому якщо темпи зростання цін і сповільняться, то лише до 3% в місяць. Проте, як насправді розвиватимуться події на ринку, ріелтори побоюються прогнозувати.

Прикордонники врятували браконьєрів

Випадок, який прикордонники схильні розцінювати як трагікомічний, днями стався в Донецькій області в акваторії Азовського моря. Під час патрулювання в районі Білосарайської коси один із катерів дивізіону морської охорони Донецького прикордонного загону виявив дрейфуючий у морі моторний човен, в якому перебували люди. Кораблик безпорадно дрейфував практично на лінії горизонту і ось уже кілька годин перебував у справжньому морському полоні на відстані майже 10 км від берега.

Прикордонники прийшли на допомогу та з’ясували, що екіпаж човна вийшов у море ще з самого ранку і мав намір проконтролювати стан власних риболовецьких сітей. Однак через кілька годин у рибалок-невдах поламався двигун, і судно опинилося сам на сам зі стихією. Старий човен почав поступово наповнюватися водою, дедалі швидше та бiльше віддаляючись від берега. Цей випадок можна було б вважати історією зі щасливим кінцем, якби не подробиці, що з’ясувалися після порятунку потопаючих. Виявилося, що екіпаж човна вийшов у море, проігнорувавши вимоги чинного законодавства та не маючи дозволу на вихід у море свого плавзасобу, який зобов’язаний видавати найближчий підрозділ Державної прикордонної служби України. Більше того, після огляду човна з’ясувалося, що рибалки-невдахи займалися ще й незаконним ловом риби. Доказом злочинної діяльності послугували особливі докази — виявлені на човні риби осетрових порід, 19 пеленгасів, одна камбала, чотири оселедці, а також 125 метрів браконьєрської сітки. А завданий браконьєрами збиток рибним запасам Азовського моря оцінюється в 1343 грн.

На сьогодні, як повідомляє прес-служба Донецького прикордонного загону, зловмисники оштрафовані і за порушення прикордонного режиму, і за нехтування «Правилами використання об’єктів тваринного світу», повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».

Газета: 
Рубрика: