Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

13 жовтня, 2005 - 00:00

У міліціонерів з'явиться нова форма

З нового року українських міліціонерів переодягнуть у нову уніформу. Першими приміряють обновку столичні співробітники Державтоінспекції. Потім поступово вона з'явиться у вартових порядку на дорогах по всій Україні, передає Інтернет-репортер. У форми зміниться колір і матеріал, з якого будуть шити цей одяг. Ескізи нової форми для ДАІ поки не затверджені, їх тільки розглядають.

Україні поки що не загрожує пташиний грип

Про це в повідомив головний ветеринарний лікар України Петро Вербицький, передає Інтернет-репортер. Проте, ветлікар все ж радить господарям птахофабрик і ферм при найперших підозрілих симптомах у домашньої птиці звертатися до ветеринарів. «Що стосується споживачів, я хочу запевнити, що вся продукція, що реалізовується в установах офіційної торгівлі, — а це на сто відсотків продукція українського виробництва, є абсолютно безпечною, її можна купувати і вживати», — сказав Петро Вербицький. Тим часом, на Буковині вживають надзвичайних заходів у зв'язку з реальною загрозою занесення на територію області збудника високопатогенного грипу птахів, більше відомого як пташиний грип. Причиною для серйозного хвилювання стало виявлення шести осередків небезпечної хвороби в сусідній з Чернівецькою областю Румунії. За інформацією головного санітарного лікаря Чернівецької області Івана Світличного, на Буковині нараховується 3 мільйони 200 тисяч голів птиці. Працівники Вадул-Сиретської та Кельменецької митниці мають виконувати наказ про заборону ввезення до України птиці з Румунії і Туреччини. На кордонах області відновлено роботу спеціальних дезинфекційних бар'єрів. Карантинний режим введено в Одеській та Чернівецькій областях, щоб перешкодити потраплянню високопатогенного пташиного грипу до України з сусідніх Румунії та Туреччини. Зараз на прикордонних пропускних пунктах в автомобілях, суднах та інших транспортних засобах, що прибувають із цих країн, проводиться дезинфекція, введено обов'язковий огляд ручної поклажі, продукти птахівництва вилучаються й знищуються. Планується обмеження полювання на дикого птаха.

Половина киян не хоче жити в Києві

Зростання прибутків населення та поява середнього класу створили за останній рік критичний попит на котеджне будівництво, який дозволяє реалізовувати великі проекти. «Опитування показують, що 53% населення купили б новий будинок у передмісті, а 20—25% — обов'язково постараються це зробити», — повідомив директор Perry Ukraine Real Estate Investments Майкл Перрі, передає Корреспондент.net. На нещодавній конференції, присвяченій ринку нерухомості України, він відзначив, що хоча тенденція будівництва за містом намітилася ще в 1995 році, силу вона набрала лише нещодавно, зокрема, за останні три роки під Києвом було побудовано 5—6 тис. будинків на 1,5 млн кв. м. Із урахуванням опитування населення Перрі прогнозує, що за щорічного обсягу в Києві 1,5 млн кв. м житла, що вводиться, сукупний попит на заміське котеджне житло становить 350—400 тис. кв. м у рік. «Це світова тенденція. В Україні вона зростатиме в геометричній прогресії», — вважає експерт. У той же час він відзначив, що на частку професійних підрядчиків припадає лише 3—5% заміського житла, яке будується, що є дуже низьким показником. За його словами, цей чинник, із одного боку, ускладнює реалізацію забудовниками великих проектів для «нижнього» та «середнього» класу через наявність індивідуального будівництва, але з іншого — створює хороші умови для проектів, орієнтованих на «вищий» середній клас, частка якого сьогодні становить 15%. Майкл Перрі пояснив, що більшість пропозицій на ринку сьогодні не включає необхідні комунальні послуги, має низьку архітектурну й будівельну якість, абсолютно не районоване. Експерт повідомив, що в Києві й навколо нього сьогодні реалізовані проекти всього 15 котеджних містечок, більшість — нижче середньої якості, хоча через нестачу пропозиції всі вони виявилися успішними. За його словами, в межах міської межі в 2006—2007 роках очікується введення в лад іще 10 проектів, однак усе одно попит найближчим часом задоволений не буде. Говорячи про труднощі забудовників при реалізації таких проектів, Перрі назвав дефіцит землі та різке зростання її вартості (на 50% в рік), передбачивши існування картелей.

Газета: 
Рубрика: