Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

8 жовтня, 2005 - 00:00

Закарпаття: місцеві ринки — пожежонебезпечні!

Саме до такого, невтішного для регіону висновку дійшли фахівці у галузі пожежної безпеки наглядово-профілактичного блоку управління МНС України в Закарпатській області. Більшість адміністрацій ринків Закарпаття вперто не хоче дотримуватися нормативних двох метрів між рядами торгівельних прилавків, тим самим звужуючи можливі шляхи евакуації. «Будь-яка паніка, що здійметься на ринку, може завершитися пораненням людей», — розповідає перший заступник начальника УМНС України в Закарпатській області Володимир Бодак.

Окрема тема розмови — протипожежне водопостачання. Тієї води, яка міститься в цистерні пожежного автомобіля, вистачає тільки на 10 хвилин продуктивного гасіння. Далі потрібно під’єднуватися до гідрантів та водонапірних веж. Однак часто скористатися ними неможливо. На одному з найбільших ужгородських ринків на місці розташування гідрантів... «красуються» торгівельні палатки. Не більше користі тут і від водонапірної вежі — вона просто непристосована для забору води пожежними автомобілями, тому найменше займання тут доведеться гасити методом підвозу води.

Як засвідчують приписи органів Державного пожежного нагляду, найбільш згадуваним порушенням виявляється несправність або відсутність автоматичної пожежної сигналізації. Потреба ж у ній визначена хоча б тим, що підприємницьку діяльність тут, зазвичай, провадять кілька десятків суб’єктів, і пожежа в одного з них обов’язково призведе до втрат у інших, повідомляє Наталка ПОПОВИЧ, Ужгород.

У Донецьку відкриють кризовий центр для молоді

Найближчим часом у Донецькій області почне функціонувати Центр соціально-психологічної допомоги для людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. За рішенням чергової сесії Донецької обласної ради в цьому закладі надаватимуть підтримку особам від 18 до 35 років, які з тих чи інших причин потребують ефективної соціально-психологічної допомоги.

Планується, що в Центрі молодь отримуватиме не лише психологічну допомогу, але й необхідні інформаційні, юридичні послуги. Крім того, пацієнтам надаватиметься необхідна медична, соціальна та педагогічна допомога, а також вони зможуть певний час проживати та харчуватися в Центрі. Установа працюватиме у формі цілодобового стаціонару і фінансуватиметься за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на реалізацію різних молодіжних програм.

Як заявив начальник управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації Ігор Сабадаха, новий центр сприятиме не лише поліпшенню якості соціальних послуг для дітей та молоді Донецького регіону, але й стане профілактикою повторної злочинності, а також сприятиме зменшенню кількості неблагополучних сімей в області, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

У Львові мріють про зоопарк

Питання про створення у Львові зоопарку піднімається в пресі досить нечасто. Львів’яни вже забули навіть і думати про те, що в їхньому місті може бути зоопарк.

«Проте питання про створення зоопарку актуальне. Хоча б тому, що є всі умови для його створення — є територія, знайдуться кошти, а головне є тварини, які варті того, щоб їх демонструвати», — про це під час круглого столу, присвяченому міжнародному дню захисту тварин, повідомив депутат Львівської міської ради, голова постійної депутатської природоохороної комісії Львівської міськради Мирон Колодко. Він зазначив, що зоопарк у Львові можна і необхідно створити на базі міського дитячого еколого-натуралістичного центру.

«Розмістити його можна на території ландшафтного парку «Знесіння», де вже закладаються початки для створення зоопарку. Для того, щоб майбутній зоопарк був привабливим, ми намагаємося збільшити біорізноманіття цього парку. Плануємо поселити в нашому майбутньому Львівському зоопарку тварин з нашого власного регіону. Для цього було б потрібно менше коштів», — відзначив Мирон Колодко. Проте пан Колодко не зміг наразі назвати точну суму, необхідну для створення і утримання Львівського зоопарку. «Це питання ще не вирішенo. А депутатський корпус зараз далекий від цих проблем», — відзначив він.

Поки що Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр лишається на одинці зі своїми проблемами. Як розповів директор еколого-натуралістичного центру Ігор Антохович, у центрі зараз перебуває близько 80 порід диких тварин, на харчування яких щомісяця потрібно близько 10 тисяч гривень. «Раніше взагалі було важко. Зараз міська рада трохи допомагає. Але для створення зоопарку потрібно виділення значних коштів, потрібна територія, витрати, які міська влада не дуже й хоче брати на себе. В 2001 році Верховною Радою було прийнято постанову про створення у Львові зоопарку державного значення. Проте згідно з законом «Про місцеве самоврядування», кошти на утримання такого зоопарку мають виділятися з місцевих бюджетів. А в нас такого немає. Отже і зоопарку немає, хоча є тваринки, які могли б експонуватися в зоопарку», — відзначив Ігор Антохович, повідомляє Ірина РОЖОК, Львів.

Ядерні установки — у вiдання Верховної Ради

Президент України Віктор Ющенко підписав ухвалений парламентом закон про порядок прийняття рішень про розміщення, проектування та будівництво ядерних установок і об’єктів для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, закон розширює список об’єктів, рішення по яким повинні прийматися в особливому порядку. Згідно з документом, рішення про розміщення, проектування, будівництво ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, що мають загальнодержавне значення, повинні прийматися Верховною Радою шляхом прийняття відповідного закону по представленню Кабміну. У розширений список об’єктів, по яким мають бути прийняті рішення в особливому порядку, внесено атомні електростанції, атомні станції теплопостачання, дослідницькі ядерні реактори, заводи з переробки радіоактивних відходів, сховища, призначені для зберігання відпрацьованого ядерного палива чи високоактивних радіоактивних відходів із проектним терміном зберігання понад 10 років, а також сховища для поховання відпрацьованого ядерного палива чи радіоактивних відходів. Закон набирає чинності від дня опублікування.

Газета: 
Рубрика: