У Тернополі — весільний бум
Він не простий, а «імпортний». Річ у тім, що коли протягом усього 2004 року у місті було зареєстровано 77 шлюбів з іноземними громадянами, то у вересні 2005 року вже 43. За словами завідуючої відділом реєстрації актів цивільного стану Тернопільського обласного управління юстиції Олександри Кірик, тенденція зростання кількості шлюбів з іноземцями зумовлена тим, що у місцевих ВНЗ навчаються студенти з Йорданії, Лівану, Пакистану, Саудівської Аравії, Індії, Японії. Крім того, значна частина мешканців краю перебуває на заробітках за кордоном, і вони мають можливість знайти собі пару з іншої країни. За статистикою, найчастіше реєструють шлюби мешканки Тернополя та області з чоловіками з Іспанії, Італії, Греції, Португалії, США, Канади. Бували й весілля, коли наречені були з Франції, Норвегії, Польщі, Угорщини. повідомляє Борис МАШЛЯНКА, Тернопіль.
Права жінок тепер узаконено
Президент України Віктор Ющенко підписав Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Він був прийнятий українським парламентом 8 вересня 2005 року. Як передає korrespondent.net, законом забороняється дискримінація за статевою ознакою. Не вважаються дискримінаційними: спеціальний захист жінок під час вагітності, пологів та грудного вигодовування дитини; обов’язкова термінова військова служба для чоловіків, передбачена законом; особливі вимоги з охорони праці жінок та чоловіків, пов’язані з охороною їхнього репродуктивного здоров’я; різниця в пенсійному віці для жінок та чоловіків, передбачена законом; позитивні дії (спеціальні тимчасові заходи, спрямовані на усунення дисбалансу між можливостями жінок та чоловіків реалізувати рівні права, надані їм Конституцією та законами України). До органів, установ та організацій, наділених повноваженнями у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, законопроект відносить: Верховну Раду України; Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Кабінет Міністрів України; спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, визначені в їхньому складі уповноважені особи (координатори) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; об’єднання громадян. Законом передбачено забезпечувати рівні можливості жінок та чоловіків у таких сферах: державна служба та служба в органах місцевого самоврядування; отримання освіти та професійна підготовка; праця та отримання винагороди за неї; укладання колективних договорів та угод; підприємницька діяльність; соціальний захист.
Закон набирає чинності з 1 січня 2006 року.
Глухим видадуть мобільники
Міністерство охорони здоров’я України планує найближчим часом забезпечити мобільними телефонами громадян, які страждають на відсутність слуху, передають podrobnosti.com. Голова Українського товариства глухих Юрій Максименко вважає, що «мобільний телефон — це протест проти глухоти, оскільки глухі можуть спілкуватися в режимі SMS». Згідно з даними товариства, в Україні кожен 1000-й житель страждає на відсутність слуху. Однією з головних проблем українські глухі називають відсутність телепрограм з сурдоперекладом. Хоч у багатьох країнах, наприклад у Фінляндії та Британії, обов’язкові спеціальні канали для глухих.
Голодних злодіїв затримали з ящиком винограду
Прогулюючись уночі однією з центральних вулиць Харкова, два студенти першого курсу Торгово-економічного інституту, вкрай зголоднівши, вирішили залізти до великого продуктового універмагу «Данилевський». Розбивши скляні двері службового входу, зголоднілі студенти пробралися всередину магазину. Однак довго побенкетувати не вдалося, оскільки спрацювала сигналізація і через кілька хвилин студентів на порозі вже зустрічала міліція. Серед захопленого горе-злодіями — три аудіокасети, мобільний телефон, 460 гривень та ящик винограду, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.