Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

3 вересня, 2005 - 00:00

«Ми — одесити»

Саме так називається новий предмет, який введено з 1 вересня в школах Одеси. Про це, як передає obkom.net, повідомив представник управління освіти виконавчого комітету Одеської міської ради. Він уточнив, що відповідні підручники було надруковано в 1997 році, але дотепер вони не застосовувалися. Автор підручника — нинішній начальник управління освіти Сергій Козицький. «Мета нової дисципліни — прищепити дітям любов до рідного міста. Поки новий шкільний предмет вивчатимуть лише учні 10 класів», — сказав представник управління

Україна приєднається до Конвенції про контакт з дітьми

Міністерство юстиції України підготувало законопроект про приєднання держави до міжнародної Конвенції про контакт з дітьми. Міжнародний документ було розроблено в рамках Ради Європи на реалізацію положень Конвенції ООН про права дитини. Україна підписала Конвенцію 15 травня 2003 року. Зараз законопроект узгоджується з центральними органами виконавчої влади України, після чого нормативно-правовий акт буде подано на розгляд Президенту України. За словами заступника міністра юстиції Лідії Горбунової, мета Конвенції полягає в забезпеченні права дітей на постійне спілкування з батьками та з іншими особами, які мають з ними сімейні зв’язки. Міжнародний документ містить загальні принципи, які повинні застосовуватися до розпоряджень про контакт дитини, передає Інтерфакс-Україна. Відповідно до положень нормативного акту, контакт — це перебування дитини протягом певного проміжку часу разом з особою, з якою вона не проживає, або зустріч з нею; будь-яка інша форма спілкування між дитиною та особою, а також надання дитині інформації про таку особу і навпаки. Контакт може бути обмежено або припинено лише у разі інтересів дитини. Також конвенція закріплює відповідні запобіжні засоби та гарантії для забезпечення належного контакту та негайного повернення дитини після закінчення цього періоду. Міжнародний документ зобов’язує кожну договірну державу призначити центральний орган для виконання функцій на випадок трансграничних контактів. Положеннями встановлюється співпраця між усіма органами та установами, яких стосуються розпорядження про контакт, і посилюється імплементація відповідних існуючих міжнародно-правових інструментів у цій сфері. Горбунова відзначила, що Конвенція сприятиме поліпшенню контакту між дитиною, батьками та іншими родичами, забезпечить співпрацю судових органів у справах відносно трансграничного контакту. На даний момент Конвенцію підписали 16 держав-членів Ради Європи.

Студенти проти пам’ятника Леніну

Група студентів історичного факультету Донецького національного університету в перший день нового навчального року ініціює збір підписів на користь демонтажу пам’ятника Леніну на центральній площі міста, повідомляє ForUM. На цьому місці, вважають студенти, можуть бути встановлені «атрибути» сучасної України, наприклад, — скульптурна композиція з зображенням головних дійових осіб минулих виборів. А саму площу Леніна потрібно перейменувати.«Віктор Янукович та Віктор Ющенко, — говорять студенти, — герої нової історії України, саме вони примусили своїх прихильників проявити громадянську позицію». Тому замість «пережитків минулого» у вигляді пам’ятника Леніну доцільніше встановити скульптури двох дійових осіб президентської кампанії, які б на знак єдності України тримали разом державний герб. Як говорять автори ідеї, якщо їм вдасться зібрати не менше тисячі підписів, вони вважатимуть це достатнім, аби опублікувати відкритий лист, звернений до еліти Донецька (міської влади, діячів культури, вчених, архітекторів, бізнесменів) з метою подальшого продовження ініціативи.

Уряд займеться гуртожитками

Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних та соціальних питань Микола Томенко заявив, що уряд та місцева влада в цілому добре підготувались до 1 вересня. Як повідомляє Інтернет-репортер, Томенко заявив, що «у деяких регіонах були проблеми з невчасним забезпеченням шкіл підручниками, але уряд виконав всі свої зобов’язання по фінансуванню друку учбової літератури». На думку Миколи Томенка, сьогодні однією з найбільш гострих проблем, пов’язаних з початком навчального року, є належне забезпечення студентів місцями у гуртожитках. «Протягом останніх років траплялись непоодинокі випадки приватизації та продажу гуртожитків вищих навчальних закладів. До того ж, збільшилась і кількість студентів, а фонд гуртожитків навпаки зменшувався і не оновлювався», — вважає Микола Томенко. У зв’язку з цим, віце- прем’єр-міністр доручив Міністерству освіти та головам обласних державних адміністрацій провести наради з керівниками вищих навчальних закладів з метою максимально забезпечити місцями у гуртожитках студентів, особливо із соціально не захищених сімей, а також не допустити розміщення там людей, які не навчаються, або не працюють у вузах.

Сумам — 350 років

Сьогодні Суми святкують 350-річний ювілей з часу заснування міста. Багато організацій і підприємств міста з нагоди ювілею оголосили для своїх працівників вихідний день, — повідомляє liga.net. З нагоди свята Суми сьогодні відвідали міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, голова Національного банку України Володимир Стельмах, голова Соціалістичної партії Олександр Мороз, а також іноземні делегації з Польщі, Росії, Ізраїлю, Швейцарії й Болгарії. Розпочалося святкування ювілею міста урочистим підняттям державного прапору України, прапорів області й міста на центральної площі Сум, покладанням квітів до пам’ятника героям Великої Вітчизняної війни, а також відкриттям пам’ятного знаку на честь студентських подій 2004 року. Як повідомляє офіційний сайт міста, всі святкові заходи в Сумах будуть продовжуватися до 4 вересня. У ці дні пройдуть також чемпіонат Європи з настільного тенісу і розіграш Кубка України з кінного спорту. Для жителів міста організовано ярмарки з продажу промислових і продовольчих товарів, театралізовані дійства.

Газета: 
Рубрика: