У Маріуполі печуть неякісний хліб
Дві третини хлібозаводів та пекарень Маріуполя випускають неякісний хліб. До такого висновку дійшли фахівці маріупольської міської санепідстанції, підводячи підсумки спеціальних перевірок продукції хлібозаводів, у ході яких з’ясувалося, що більшість хлібобулочних виробів містить картопляну паличку. За словами лікарів, ця бактерія може спричиняти сильне отруєння, а заражений нею хліб має неприємний запах і м’якуш темного кольору, який через певний час перетворюється на небезпечний для здоров’я клейстер. Проте, поки випадків отруєння в Маріуполі не зафіксовано, однак, епідеміологи вже розпочали бити на сполох і вимагають негайно привести умови виробництва і продажу хліба у відповідність з санітарними вимогами. Як би там не було, але в Донецькій області, схоже, є дійсно серйозна проблема, пов’язана з порушеннями норм зберігання і поширення харчових продуктів. Ще один схожий факт зафіксовано у Краматорську, куди зовсім недавно було завезено партію динь, що містять підвищену в 3,2 рази концентрацію нітрату. Як заявив головний лікар санепідстанції м. Краматорська Василь Гончаренко, для того, щоб нітрати такої концентрації розклалися й перестали бути небезпечними, диням потрібно полежати 5—7 днів, що за нинішньої температури практично неможливо. Опираючись на ці факти, санстанція області збирається посилити контроль за зберіганням і продажем продуктів харчування, однак, поки і виробники, і реалізатори продукції виконують далеко не всі її вимоги, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Вінниччина: збільшилась смертність немовлят
Майже на 30% за останні півроку зросла смертність новонароджених у Вінницькій області. Заступник начальника управління охорони здоров’я Вінниччини Ніна Довгопалюк це пов’язує з недоліками в організації роботи педіатричної служби. Неадекватна первинна реанімація новонароджених призводить до вмирання дітей від синдрому дихальних розладів. Серед причин також називають важку асфіксію новонароджених та внутрішньоутробне інфікування. Так як основна причина смертності — вроджені вади розвитку, лікарі області клопочуться про забезпечення лікарень апаратурою для діагностики. Як стверджує Ніна Довгопалюк, при повному оснащенні лікарі зможуть рятувати життя навіть півкілограмовим дітям. Тобто вінницькі медики будуть працювати за міжнародними стандартами догляду за новонародженою дитиною. Іноземний досвід під час народження впроваджується і в такій формі, як сімейні пологи. Торік у Вінниці пройшло 35 пологів у присутності батька, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».
Інвалідам — стоп!
На робочому столі голови Дубенського товариства інвалідів з дитинства Анатолія Висоцького почесне місце займає Указ Президента Віктора Ющенка, в котрому чітко обумовлені кроки влади назустріч цим людям. З дня на день Анатолій Висоцький, який є й депутатом міськради, з неймовірними зусиллями долає сходинки Дубенської міської ради, щоб потрапити на чергове сесійне засідання. На ньому він вже традиційно озвучить власні пропозиції щодо облаштування інфраструктури міста таким чином, щоб люди з обмеженими фізичними можливостями мали змогу потрапити бодай до найважливіших міських установ. Спеціальні жолоби для інвалідного візка, перила та їх монтаж коштують близько тисячі гривень. Зрозуміло, що тих, хто з радістю вкладе ці гроші в подібне будівництво, не просто мало — таких людей одиниці. Наразі усі зусилля пана Висоцького зосереджені на пропозиції включення його кандидатури до комісії, що приймає в експлуатацію архітектурні об’єкти. Власне бажання голова товариства інвалідів з дитинства аргументує інструкцією до вищезгадуваного Указу Президента, один з підпунктів якого чітко говорить про присутність у складі відповідної комісії не лише представника товариства інвалідів, але й безпосередньо людини з обмеженими фізичними можливостями, яка на практиці може випробувати зручність та відповідність облаштованих конструкцій. Пропозиції Анатолія Висоцького та депутатські запити, з його слів, продовжують вперто ігнорувати, повідомляє Інна МОСКАЛЬЧУК , Рівненщина.
Зарплата — мішками
Повернути борги по зарплаті селянам Вінниччини місцева влада збирається мішками й із доставкою на дім. Заборгованість у сільській місцевості області сягає 41 мільйону гривень. За рекомендаціями уряду половину суми треба повернути людям до першого вересня. Проте, живих грошей у сільгосппідприємствах немає, а відтак повертати борги селянам місцева влада пропонує зерном. Щоправда, зерно люди вже отримали на земельні паї. Окрім того, зернові культури селяни часто сіють на власних полях. Тому не дивно, що люди в селах просто перестали брати пропоноване їм зерно. Губернатор області Олександр Домбровський все ж наполягає на поверненні боргів. «Розвозьте зерно. Якщо люди не беруть його, відвезіть їм зерно додому», — звернувся губернатор до керівників районів, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».