Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

11 серпня, 2005 - 00:00

159 робочих місць — для жінок

Близько 600 нових робочих місць заброньовано виконавчими комітетами районних рад Донецька на 2005 рік спеціально для працевлаштування соціально-незахищеної категорії громадян. Серед загальної кількості 159 робочих місць заброньовано спеціально для жінок, а 27 — для дітей-сиріт. При цьому, як повідомляє донецька міська служба зайнятості, за перше півріччя 2005 року в Донецьку вже працевлаштувалися 325 осіб соціально-незахищеної категорії громадян, із них 78 — на спеціально заброньовані робочі місця. Крім того, за цей термін служба зайнятості працевлаштувала 4189 чоловік і навчила близько тисячі громадян, а 1709 чоловік взяли участь у громадських роботах на підприємствах соціальної сфери. На проведення цих робіт із міського та районних бюджетів Донецька було виділено 99 тис. грн.

Також, за підсумками перших шести місяців 2005 року, в усіх сферах економічної діяльності шахтарської столиці було введено в дію 12,8 тис. нових робочих місць. Загалом же міська влада обіцяє до кінця року створити 21 тис. робочих місць для всіх категорій жителів шахтарської столиці, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Венеричні хвороби «постарішали»

За перше півріччя до обласного шкірвендиспансеру звернулося удвічі більше мешканців області, аніж за аналогічний період 2004 року, — повідомив головний лікар облшкірвендиспансера Олександр Хара. Збільшення кількості звернень свідчить, що в області стало менше «підпільних» венеричних захворювань, коли хворі не звертаються до медиків, а лікуються самотужки або не лікуються взагалі. Олександр Хара відзначив, що венеричні хвороби в області «постарішали» і серед пацієнтів практично немає школярів, як це було у минулі роки. Перестали впливати на статистику венеричних захворювань на Тернопільщині і заробітчани. Від початку року до облшкірвендиспансера не звернувся ніхто з мешканців області, хто побував на заробітках у Західній Європі. Зафіксовано тільки кілька звернень від чоловіків, які привезли сифіліс із заробітків з Росії. На осінь тернопільські венерологи прогнозують традиційне сезонне зростання кількості звернень до них на 10—15%, повідомляє Борис МАШЛЯНКА.

Львівщина: перший шкільний дзвінок може не прозвучати

Учителі Львівщини готуються до акцій протесту. Це станеться, якщо до початку навчального року їм не виплатять обіцяні компенсації за вислугу років і надбавки, передбачені ст. 57 Закону України «Про освіту». Про це повідомила глава Львівської обласної ради профспілки працівників освіти та науки Марія Яцейко, передає glavred.info з посиланням на агентство «Новий Регіон». «Якщо не буде конкретної відповіді й конкретних дій до кінця серпня, то однозначно ми будемо збирати актив і радитимемося, як реагувати, які заходи й акції провести», — сказала Яцейко. «Не виключено, що може бути проведена акція, яка поставить під загрозу проведення свята першого дзвінка», — заявила вона. За словами Яцейко, питання про виплату заборгованості порушувалося на спільній колегії Міністерства освіти та науки й профспілки педагогів, яка відбулася 21 липня. Тоді педагогам повідомили, що постанова Кабміну про виплати завізована вже в усіх міністерствах і комітетах, за винятком Бюджетного комітету Верховної Ради. Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко запевнив учителів, що перша частина коштів надійде в регіони наприкінці серпня, а друга частина — в листопаді. На початку серпня постанова Кабінету Міністрів «Про реалізацію Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України «Про освіту педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів» ще не була підписана.

Музей «Пирогове» руйнується

Хати XVIII-XIХ століть, що в музеї «Пирогове», потребують термінового ремонту. Зруйновані споруди переважно приховані від очей відвідувачів, але загалом їхній стан катастрофічний, передає obozrevatel.com. Останні дощі спричинили ще більші проблеми для музею. Дахи течуть — солома гниє. Дірки в стелі й стінах. Працівники намагаютсья власними силами полагодити експонати: білять хати, підставляють відра й вивозять воду. Для них стан музею — це біль душі. Більшість говорять, що якщо не змінити цю ситуацію, то унікальні хати XVIII—XIХ століть можна втратити.

Завдання номер один для «Пирогового» — покрити соломою дахи. Дирекція обіцяє закінчити ремонт до кінця року. Прискорити цей процес може очікуваний приїзд Віктора Ющенка на свято бджільництва, яке відбудеться через тиждень. Президенту обіцяють показати інший бік свята — зруйновані хати, які вже давно не експонуються.

Газета: 
Рубрика: