Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

2 липня, 2005 - 00:00

Ні автобану, ні платного проїзду

Реконструкція середньої ділянки дороги «Київ — Одеса» від Жашкова до Краснознаменки (235 км із 454-х) має закінчитися в жовтні, але, на радість водіїв, проїзд навряд чи стане платним, заявив голова «Укравтодору» Вадим Гуржос. Як передає obozrevatel.com, основна перешкода — відсутність альтернативної безплатної дороги. Її будівництва вимагає ухвалений у 2003 році окремий закон про, як тоді говорили, «автобан». А він, як акцентували раніше представники Рахункової палати, досі не виконаний.

Утім, і вони, і керівництво «Укравтодору» вважають недоцільним витрачати 11 млрд. грн. державних грошей на будівництво ще однієї дороги, що йтиме паралельно нинішній. Наявних на сьогодні чотирьох смуг (кожна завширшки по 3,75 метра) цілком вистачить для пропуску транспортного потоку з розрахунковою швидкістю до 140 км/год. Тому, за словами В. Гуржоса, прокладати ще дві, щоб траса мала законне право називатися автобаном (зараз це — дорога першої категорії), не має сенсу. Перший заступник голови «Укравтодору» Мирослав Клімпуш додав, що навіть розвинені європейські країни мають дуже невеликий відсоток доріг, за проїзд якими треба платити, наприклад, в Австрії їх лише близько 1%. За його словами, наше населення не звикло користуватися такими трасами, тому не виключено, що в разі встановлення плати за проїзд по автобану може виникнути соціальне обурення.

Севастополь залишився без води

На цей час, як передає for-ua.com, від газу відключенo всі об’єкти державного комунального підприємства «Севтеплоенерго». Як повідомив черговий аварійної служби міськдержадміністрації «063», це сталося через те, що «місто не має коштів для розрахунку за спожиті енергоносії». Зокрема, за даними головного інженера ВАТ «Севастопольгаз» Сергія Живодуєва, «Севтеплоенерго» винне за спожитий газ ДК «Газ Україна» близько 2,3 млн. гривень. Живодуєв також повідомив, що «Севтеплоенерго» не був наданий ліміт газу на третю декаду червня, проте відключення тепломережі від енергоносіїв було перенесене через свята.

Нагадаємо, що державне комунальне підприємство «Севтеплоенерго» забезпечує теплопостачання 310 тис. абонентів. У Севастополі проживають близько 382 тис. осіб.

Бандеролі подорожчають

Національна комісія регулювання зв’язку (НКРЗ) затвердила нові граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку, збільшивши вартість пересилки листів і бандеролей по Україні на 50% до 0,7-1 гривні, посилок — на 100% до 10,5 гривні. Про це повідомляє proua.com із посиланням на прийняте рішення засідання представників Міністерства економіки, Міністерства транспорту та зв’язку, Федерації профспілок України, а також компанії «Укрпошта». Зокрема, тариф на пересилку простого листа вагою до 20 г (тобто, на послугу, частка якої в універсальних послугах становить близько 70%) підвищений із 0,45 гривні до 0,7 гривні; тариф на пересилку бандеролі вагою до 100 г — з 0,65 до 1 гривні. Майже удвічі підвищений тариф за відправку посилок. Зокрема, вартість відправки посилки вагою 5 кг у межах України становитиме 10,5 гривні (було 5,45 гривні). Плата за пересилку листів до країн СНД також підвищується майже вдвічі. Зокрема, пересилка наземним транспортом простого листа вагою до 20 г коштуватиме 0,3 долара замість 0,14 долара. Водночас вартість відправки простих і рекомендованих листів у країни далекого зарубіжжя залишається без змін. Новий рівень тарифів буде введений після їх реєстрації Міністерством юстиції та розгляду пропозицій Федерації профспілок.

Київ на порозі епідемії?

Як повідомила головний санітарний лікар Києва Ірина Козлова, останнім часом у столиці, як і по Україні загалом, спостерігається тенденція зростання захворюваності на ботулізм. Цього року в місті вже зареєстрованo вісім випадків захворювання з 11 потерпілими. У червні епідситуація значно погіршилася. Oстаннього тижня у місті захворілo четверо осіб. Як передає obozrevatel.com, головною причиною цього стала в’ялена риба, придбана біля ринку ВАТ «Фірма Лісова». Смертельними наслідками це загрожує в 70% випадків, попереджає Ірина Козлова. За її словами, першими тривожними сигналами захворювання є: «сітка» перед очима, «подвоєння» предметів, розширення зіниць... Захворювання частково виникає після вживання в їжу продуктів домашнього виготовлення (м’ясних і рибних консервів, консервів із грибів, в’яленої та копченої риби тощо) без дотримання відповідних санітарно-гігієнічних і технологічних вимог.

Газета: 
Рубрика: