Українським судам пропонують допомогу
Світовий банк пропонує Україні допомогу в проведенні реформування її правової системи, зокрема в здійсненні судової реформи. Як повідомляють «Українські новини» з посиланням на прес- службу Міністерства юстиції, СБ, з огляду на ініційовані Кабінетом Міністрів зміни в соціальній та економічній сферах, пропонує Україні також допомогу в боротьбі з корупцією і забезпеченні відкритості влади. Основними напрямами такої допомоги можуть бути різні програми, зокрема незалежність суддів, публічна інформація і прозорість, правова освіта та перепідготовка суддів, управління судами, адміністративна підтримка та кадри, стратегічне й бюджетне планування, будівництво та перебудова приміщень судової інфраструктури тощо. Голова СБ в Україні Душан Вуйович відзначив, що нові сфери співпраці України та СБ відкриваються завдяки новим перспективам відносин України та Європейського Союзу. Згідно з повідомленням, першочергові зміни, необхідні для успішної інтеграції України в світовий і європейський економічний простір, — це удосконалення функціонування комерційних судів і практики застосування приватного права. Практична допомога СБ може бути спрямована на організацію тренінгів із застосування європейських норм судочинства в Україні. На думку експертів СБ, це в свою чергу сприятиме збільшенню довіри громадян до суддів. За результатами переговорів сторони домовилися, що до початку літнього періоду відпусток до України прибуде група технічних експертів СБ для підготовки конкретних проектів допомоги.
Карпатський ліс — у відкритий продаж
Місцеві держлісгоспи встигли продати майже дві тисячі кубометрів дерев хвойних порід і отримали таким чином понад 400 тисяч гривень. Раніше за таку ж кількість кругляка вторговували на третину менше, повідомив начальник управління лісового господарства Івано-Франківської області Олексій Голубчак. Зважаючи на перші успіхи, тепер лісозаготівельники мають намір проводити торги щонайменше тричі на місяць і до кінця року третину всієї ділової деревини з Карпатських лісів — а це понад сто тисяч кубічних метрів —розраховують продавати тільки на публічних аукціонах. Відкритий спосіб реалізації лісу забезпечує всім підприємствам, що працюють у деревообробній галузі області, рівний і прозорий доступ до ресурсів, формує конкурентне середовище і вигідні для продавців ціни, повідомляє Володимир ГУДИМА, Івано-Франківськ.
Знання перемагає рак
«Якби ми згадували щохвилини усіх тих жінок, які померли минулого року від раку молочної залози, то ми б стояли тут 3 тижні». З цієї фрази почала свій виступ на прес-конференції Галина Майструк, Голова Правління благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Цей фонд разом з Українським освітнім центром реформ, та Українським жіночим фондом об’єднали зусилля у проведенні всеукраїнської освітньої кампанії «Знання перемагає рак». Другим етапом роботи стала ініціація благодійних акцій з метою збору коштів на маммографічне обладнання. Під час цих акцій зібрано близько 100 тисяч доларів. І на ці кошти було закуплено маммографічне обладнання та проявну машину. За підсумками відкритого конкурсу обладнання отримав Херсонський обласний онкологічний диспансер. За словами Марти Коломієць, Голови оргокомітету акції, визначальними у конкурсі були три критерії: високий показник раку молочної залози, прогресивність лікарні та вміння лікарні працювати з громадськими організаціями щодо проведення інформаційних кампаній для попередження розвитку онкологічних захворювань серед жінок. В Україні рак молочної залози — найбільш розповсюджений вид раку серед жінок. У 2004 році виявлено близько 15,5 тисяч випадків цього захворювання. Із них 14,3% помирають впродовж року після того, як поставили діагноз. Однією з причин такої критичної ситуації є нестача сучасного мамографічного обладнання, яке дозволяє виявити рак на початкових стадіях , коли 94% пацієнтів можна вилікувати. А в Україні 30% випадків виявляється на занедбаній стадії. Для порівняння: у США кількість занедбаних випадків захворювання — менше 10%.
Маммографічне обладнання передали Херсонському обласному диспансеру у вересні 2004 року. За цей час обстеження пройшли 1,5 тисячі жінок Херсонщини і Миколаївщини, було виявлено 117 випадків захворювання, повідомляє Оксана МАНЬКОВСЬКА, Херсон.
Пасажир-рятівник залишається невідомим
У Хмельницькому досі не відгукнувся молодий пасажир, який минулої «чорної п’ятниці» мінімізував масштаби трагедії. «Близько десятої ранку тролейбус, що рухався за маршрутом від мікрорайону Озерної до заводу «Катіон», повернув з проспекту Миру на вулицю Маршала Рибалка. І тут, зі слів очевидців, 36-річний водій цього транспортного засобу раптом знепритомнів. Некерований тролейбус, де було до 40 пасажирів, на великій швидкості збив 29-річного пішохода, якому вже ніхто й нічим не міг зарадити. Відтак продовжував «броунівський» рух... Один із пасажирів зайняв місце водія і, зачепивши зустрічний автомобіль ВАЗ-2103, узяв праворуч. Тролейбус з’їхав на узбіччя крутого спуску, вдарився в дерево й нарешті зупинився», — повідомив для «Дня» начальник центру громадських зв’язків управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. До лікарні було відправлено 11 пасажирів, двох із яких госпіталізовано, і водія — він таки отямився. Каже, що не пам’ятає, що з ним сталося. Віктор Коверзюк вважає, що невідомий пасажир, який не розгубився, наражаючись на найбільшу небезпеку, та взяв у руки кермо, відвернув катастрофу: «Важко уявити, що було б, якби цей тролейбус виїхав на смугу зустрічного руху транспорту». Поки що ніхто в обласному центрі не відповідав на гостре питання щодо того, як відбувається медичний огляд водіїв громадських транспортних засобів. Подробиці надзвичайної пригоди, особу відчайдушного пасажира встановлює слідство, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
У Житомирі вчать боротися з торгівлею людьми
За даними Центру ім. Разумкова, з тих наших співгромадян, які постраждали за кордоном і яких вдалося опитати з цього приводу, 72% осіб віком від 18 до 28 років. За оцінками Міжнародного центру ООН із запобігання злочинності, проблема торгівлі людьми має глобальний характер, її грошовий обіг становить 8— 10 мільярдів доларів на рік, що є третім показником після незаконної торгівлі зброєю та наркотиками. В Україні тільки впродовж 2004 року за статтею 149 Кримінального кодексу України було порушено 159 кримінальних справ стосовно 355 злочинів у сфері торгівлі людьми, притягнуто до відповідальності 208 осіб, потерпілими визнано 517 осіб. Координатор проекту «Просвіта студентської молоді Житомирщини в сфері протидії торгівлі людьми» (проект втілюється завдяки фінансовій підтримці Міжнародної організації з міграції, партнером якої є Житомирський жіночий інформаційно-консультативний центр) Лариса Мельник повідомила, що його головна мета — це зменшення числа нелегально мігруючої молоді за кордон через просвіту у сфері попередження торгівлі людьми. Проект розраховано на студентську молодь навчальних закладів Житомира та районних центрів Житомирської області. Заплановано за 11 місяців провести у навчальних закладах Житомирщини 320 лекцій, якими буде охоплено біля 10 000 студентів. У жовтні — листопаді 2005 року передбачене проведення конкурсу на найкращу публіцистичну роботу з питань захисту прав людини в газетах вищих учбових закладів, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Побудують парк льодовикового періоду
За рахунок коштів бюджетів різних рівнів і міжнародної технічної допомоги на Івано-Франківщині планується створити міжнародний еколого-туристичний центр льодовикового періоду біля села Старуня Богородчанського району, де діє єдиний у Європі грязьовий вулкан, знайдено 12 стоянок первісних людей і залишки шерстистих носорогів. Про це повідомив начальник управління туризму ОДА Олег Василів. Для створення центру збираються залучити близько 1 млн. гривень, підкреслив керівник управління. Олег Василів підкреслив, що дана пам’ятка природи «має світове значення і розташована на 60 гектарах». За його словами, туристам мають намір показувати єдиний у Європі грязьовий вулкан, який викидає на поверхню нафту, бітум, глинисті мастила, розплавлені мінерали з надр Землі і може служити передвісником землетрусів у різних куточках планети. У Старуні буде побудовано свого роду парк льодовикового періоду з демонстрацією стоянок первісних людей, муляжів носорогів, макетів озокеритових шахт та інших унікальних об’єктів, які відтворять на основі реальних знахідок археологів.
Олег Василів зазначив, що представники європейських турфірм, які нещодавно побували в Старуні, готові хоч сьогодні везти сюди туристів зі всього світу, якщо буде створено відповідну інфраструктуру цього регіону. До речі, в Івано-Франківській області — 49 туристичних фірм. 2004 року тут побувало 800 тис. туристів. Діють десятки сертифікованих туристичних маршрутів. У регіоні один туристичний центр міжнародного класу — «Буковель», а також ними є міста Івано-Франківськ, Галич, Коломия, повідомляє Володимир ГУДИМА, Івано-Франківськ.