Школа для батьків
Спеціальну школу для батьків студентів створили в Макіївському економіко-гуманітарному інституті Донецької області. Головним завданням нового навчального закладу є прагнення навчити батьків оберігати своїх дітей від можливої пристрасті до наркотиків і правильно реагувати у випадках, коли вони вже потрапили в залежність. Такий напрям у навчанні обраний не випадково, адже сьогодні, за даними головного нарколога Донецької області Олени Медведєвої, в Макіївці офіційно нараховується понад десять тисяч наркозалежних, а на думку директора нещодавно відкритого в місті лікувально-реабілітаційного центру «Медицина — 2000» Юрія Сагунова, комплексне протистояння наркотикам починається насамперед із сім’ї. Зараз фахівці центру «Медицина — 2000» навчають дорослих макіївчан, які проявили бажання вберегти своїх дітей від страшної залежності, а в майбутньому мають намір відкрити такі школи і в низці інших міст Донецької області. Крім того, відтепер при центрі та його клініці діятиме свій добродійний фонд, який покликаний пропагувати здоровий спосіб життя, сприяти реабілітації хімічно залежних пацієнтів, активно брати участь у реалізації регіональних науково-просвітницьких і соціальних програм, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
27 українців стали «Праведниками світу»
Церемонія нагородження відбулася у Львівській мерії, куди з’їхалися українці, які приєдналися до почесної громади людей, удостоєних медалі з написом — «На подяку від єврейського народу. Хто врятує одне життя — врятує цілий світ». Високого звання, як відомо, удостоюються люди, які в роки Другої світової війни рятували євреїв від смерті. Таких у світі нараховується 18 тисяч чоловік, в Україні — близько двох тисяч.
На сцену підіймалися немолоді, скромно одягнуті люди, нічого героїчного в їхньому вигляді не було. Найчастіше діти тих, хто проявляв людяність, бо роки беруть своє, більшість уже померла. Держава Ізраїль бере на себе турботу про всіх «Праведників миру»: виплачує пенсію, допомагає їхнім сім’ям. Усі охочі зможуть поїхати до Ізраїлю та посадити дерево на території Яд Вашема, на спеціальній алеї, де вже зростають тисячі дерев, символізуючи життя та людяність, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».
Київ: ціни на транспорт поки що не підвищать
Київміськадміністрація вирішила не підвищувати вартість проїзду в міському транспорті до прийняття Київською міською радою бюджету міста на 2005 рік. Очікується, що Київрада прийме міськбюджет-2005 на своїй сесії 23 грудня 2004 року. Адміністрація планувала підвищити ціни на всі види транспорту, крім фунікулера, з 50 до 80 копійок з 14 березня, однак була змушена відкласти підвищення у зв’язку з відмовами управління юстиції реєструвати розпорядження про підвищення цін. Крім того, Київська міська державна адміністрація вирішила збільшити пасажироперевезення у тролейбусах. Комунальному підприємству «Київпастранс» було доручено до січня 2005 року купити 33 нових тролейбуси за кошти зовнішньої позики. «Київпастранс» також повинен розпочати капітальний ремонт тролейбусів, використовуючи для цього кредити. Київміськадміністрація також вирішила збільшити набір водіїв тролейбусів, підвищити їм зарплату й надавати їм кімнати в гуртожитках. Нагадаємо, в жовтні «Київпастранс» оголосив тендер на закупівлю 28 нових тролейбусів з низьким рівнем підлоги довжиною 12 метрів. «Київпастранс» також оголосив тендер на закупівлю п’яти нових 4-дверних тролейбусів довжиною 12 метрів із низьким автоматично регульованим рівнем підлоги. Поставка тролейбусів запланована на грудень 2004 — липень 2005 року. За матеріалами podrobnosti.com.
США допоможуть Україні боротися зі СНІДом
Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні, програма оптимальних технологій у сфері охорони здоров’я з метою протидії подальшого поширення ВІЛ/СНІД в Україні почали реалізацію проекту «Sunrise». Як повідомляють podrobnosti.com з посиланням на інформаційний відділ всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, мета проекту — істотно зменшити передачу ВІЛ шляхом доступу найуразливіших груп до високоякісної інформації та послуг із запобігання ВІЛ-інфікуванню, а також догляд за групами у вибраних регіонах України. П’ятирічний проект буде здійснено в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Черкаській та Херсонській областях, у м. Києві й АР Крим. Реалізація проекту передбачає співробітництво Міністерства охорони здоров’я України, СНІД-центрів у регіонах, Центрів соціальних служб для молоді, Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського НАН України, Українського інституту соціальних досліджень, Центру гендерних досліджень, Південноукраїнського тренінг-центру. Фінансування проекту здійснює агентство міжнародного розвитку США (USAID).