Медитація і казка... телефоном
З початку жовтня в Харкові на базі інформаційної служби «09» почав свою роботу Центр обслуговування викликів, який пропонує харків’янам нові телефонні послуги. Відтепер абоненти цифрової АТС можуть скористатися п’ятьма новими якісними послугами. Всім знайома служба точного часу і прогнозу погоди, які оплачуються за тарифом 5 і 10 копійок відповідно. Ці дані можна довідатися за телефоном із номером 121 і 122. А ось за телефоном із номером 1672 ви почуєте... казку на ніч, при цьому заплативши за неї 35 копійок. У ту ж суму обійдеться прослухування гороскопа за номером 1673, медитативної музики та голосів природи за номером 1675. Але на цьому зупинятися не збираються: до цих послуг у недалекому майбутньому додадуть анекдоти, інформацію про курси валют, новини та харківську афішу. Окрім запровадження нових телефонних послуг у Харкові продовжують переводити абонентів з аналогового на цифровий зв’язок, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Про луганський трамвай написано книжку
Презентація праці «70 лет в пути», в якій уперше висвітлено історія розвитку електротранспорту в Луганську, відбулася в обласній універсальній науковій книгозбірні ім. М. Горького у відділі краєзнавчих електронних баз даних та бібліографії. Автори книги — доктор географічних наук, професор Сергій Тархов, дослідник історії Луганського трамвая Борис Кочешков, член Національної спілки журналістів України Ганна Бурлуцька. Як повідомила прес-служба облдержадміністрації, на презентації книги були присутні представники ДКП «Луганськелектротранс», директори музеїв міста, представники творчої інтелігенції та студенти транспортного факультету СНУ ім. Володимира Даля. Трамвай — один із найстаріших видів міського громадського пасажирського транспорту. У багатьох європейських країнах існують товариства любителів міського транспорту. 2001 року до Луганська приїжджала група любителів трамвая зі Швейцарії, Німеччини та Голландії. У травні цього року Луганськ ще раз відвідали представники швейцарського товариства любителів трамвая. Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Професорську мантію — класикові
Валерій Шевчук, визнаний метр українського красного письменства і літературознавства, відмічений Шевченківською премією і премією імені Івана Огієнка, став почесним професором Житомирського державного університету. Минулого тижня ректор закладу Петро Саух вручив йому диплом про присвоєння цього звання і відповідне вбрання — пурпурно-чорну мантію і чорний циліндр. Церемонія пройшла в рамках Всеукраїнської наукової конференції під символічним девізом «Валерій Шевчук у духовному просторі України». В числі неформальних титулів письменника є й такий, як засновник житомирської літературної школи в українській літературі. Доробок метра нині складає 97 книг. Серед них — унікальні ґрунтовні розвідки з історії української літератури ХVII-ХVIII століть, яку визначають як українське бароко. Як дослідники, так і сам письменник часто говорять, що Житомир зі своєю дещо містичною аурою був і є основним джерелом його творчого натхнення. Тут живуть, люблять, ненавидять і помирають герої більшості романів, повістей, оповідань класика. Місту він, житомирянин з дідів-прадідів, який, однак, давно живе у столиці, присвятив і двотомну «Житомирську сагу». До концепцій вчених, які намагаються співвіднести його творчість з тими чи іншими філософськими системами, серед них і екзистенціалізмом (про це йшлося в його розмові з «Днем»), В.Шевчук ставиться достатньо лояльно. Він вважає, що кожний читач або дослідник має право по-своєму сприймати той енергетичний заряд, який посилає письменник, і не обов’язково тотожньо до думок і емоцій автора. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Отруїлися піддубнями
Дев’ять мешканців села Хрінівка Щорського району Чернігівської області, в тому числі двоє дітей, потрапили до Щорської центральної районної лікарні з діагнозом «отруєння грибами». Після обстеження було госпіталізовано 8 осіб. Ступінь отруєння п’яти постраждалих лікарі визнали середньою, решти трьох — легкою. Встановлений діагноз підтверджено лише у семи постраждалих, п’ятеро з яких уже виписані з лікарні. Під наглядом лікарів залишилися тільки жінка з дитиною, їх стан розцінюється як задовільний. Отруєння людей настало від вживання засолених піддубнів, які простояли в маринаді всього 10 днів замість необхідних для них 45-ти. Як пояснила начальник харчового відділу Чернігівської обласної санепідстанції Тетяна Наливайко, піддубні належать до категорії умовно їстівних грибів, оскільки потребують особливого способу приготування, який не всі знають. Однак чимало жителів області збирають їх і навіть продають на базарі. Всього з початку року, за словами Т.Наливайко, грибами на Чернігівщині отруїлися 18 осіб, майже всі — в період сезону «тихого полювання», тобто з серпня місяця. Отруєння, окрім останнього випадку, наставало внаслідок вживання сумішей різних грибів, до якої цілком міг потрапити й неїстівний «делікатес», повідомляє Наталія ПОТАПЧУК, Чернігів.