18% «комп’ютерних» злочинців — касири банків
Кримінальний кодекс України передбачає відповідальність за злочини в сфері комп’ютерних технологій. Як передає ForUM, дослідник Наталя Ахтирська, узагальнивши практику застосування законодавства, що регулює використання електронно-обчислювальних машин і систем, робить наступні висновки про статистику комп’ютерної злочинності в Україні. Злочини, відповідальність за які передбачено розділом XVI КК України, в 36% скоюють жінки, в 64% — чоловіки. Вік осіб, що скоїли ці злочини, коливається від 16 до 57 років. Соціальне становище: 18% злочинів скоюють касири банків; 12% —програмісти, 6% — учні шкіл; 6% — студенти; 6% — співробітники вищих учбових закладів, решта 52% — інші категорії населення. При цьому 25% злочинців мають вищу освіту, 20% осіб на момент скоєння злочину ніде не працювали, 5,9% осіб раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за корисливі злочини проти власності. Статистика також свідчить, що 50% злочинів із використанням комп’ютерних технологій скоєно в сфері телефонного зв’язку, 20% — в сфері інтелектуальної власності, 18% — в банківській сфері, 6% — в торговій системі і 5% — в сфері бізнесу.
Крим: торгівля триває
Згідно з інформацією Міністерства споживчого ринку та зовнішньої торгівлі Криму, на півострові кількість торгових точок неухильно зростає. Як передають podrobnosti.com., за даними статистів, щорічно кількість підприємств торгівлі збільшується на 7— 10 відсотків. І вже цього року на частку кримського населення припадають 206 ринків, понад 12 тисяч магазинів і закладів громадського харчування. А влітку їх було ще більше. Додатково до стаціонарних об’єктів у курортний сезон на півострові працювали 1476 кіосків, 5109 об’єктів виносної торгівлі, 981 літній майданчик на 47 тисяч посадочних місць, а також близько двох тисяч різних бюро із надання побутових послуг. У статистиці не враховано сотні стихійних ринків, із якими влітку активно боролися санітари та міліціонери.
У Харкові завершився Слобожанський ярмарок
Цього року свій товар тут представили 70 іноземних підприємств і понад сімсот — Харківської області. Вибір пропонованої продукції був великий: від сільськогосподарської техніки до квітів та книг. У сквері розгорнули торгівлю народні умільці та художники. У спеціальних наметах можна було купити товари із символікою ювілейного Харкова. Особливого слобожанського колориту додали виступи обласних творчих колективів у національних костюмах. Гостей пригощали польовою кашею, млинцями, варениками. Безліч рекламних акцій, дегустацій, конкурсів, танцювальних марафонів привернули увагу як молоді, так і людей похилого віку. Тільки за перші дні роботи Великого Слобожанської ярмарку підприємства продали товарів на суму близько 4 мільйони гривень. За словами заступника начальника обласного управління економіки та ринкових відносин Олександра Пенського, це набагато більше, ніж на минулорічному ярмарку. Для порівняння: у 2003 році за всі 9 днів торгівлі підприємства продали товарів на 4,5 мільйона гривень. Марина ГОЛІНА, Харків.