Хворий на туберкульоз бомж підробляв горілку
Підпільний цех із виробництва лікеро-горілчаних виробів виявили в Києві оперативники податкової міліції Солом’янського району. З’ясувалося, що виготовленням горілки тут займався бомж, хворий на відкриту форму туберкульозу легенів. Як повідомляє Інтерфакс- Україна з посиланням на головне управління податкової міліції Державної податкової адміністрації України, підпільний лікеро-горілчаний цех розташовувався в одному з підвальних приміщень житлового будинку на вулиці Білоруській. Тут «виробляли» кілька видів горілки «Руська» і «Столична». Рецепт спиртного був простий: спирт змішувався з водою та на спеціальному обладнанні розливався в пляшки. Для надання товарного вигляду на тару наклеювали етикетки відомих товаровиробників, а також марки акцизного збору. Безпосереднім «бутлегером» виявився неодноразово судимий 39 літній чоловік без певного місця проживання. У ході медичногообстеження в слідчому ізоляторі в нього виявили відкриту форму туберкульозу легенів. За матеріалами податкової міліції порушено кримінальну справа, встановлюють канали придбання сировини.
Велопробігом по курінню та ліні
Харків’янин Сергій Муравйов вирішив подолати 700 кілометрів на велосипеді, щоб його друзі кинули курити та зайнялися спортом. Для цієї мети він придбав велосипед, але не спортивну модель, призначену якраз для тривалих поїздок, а звичайний дорожній велосипед харківського виробництва. Велосипедист вважає, що саме в труднощах і відсутності комфорту — «ізюминка» задуманої акції. Перед тим як вирушити в дорогу, Сергій тренувався та набирався сили на дорогах Харкова, цілком відмовившись від міського транспорту. Борець проти куріння та ліні вирішив подолати відстань від Харкова до Керчі за три дні. Він анітрохи не сумнівається, що його пробіг викличе громадський резонанс. Утім, Керч не стане кінцевим пунктом агітації проти куріння, наступні в списку — Донецьк і Київ, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Луганські грабіжники віддають перевагу мобілкам
Останнім часом у Луганську дедалі частіше крадуть мобільні телефони. Як повідомив прес-центр ГУ УМВС України в Луганській області, найчастіше крадіжки відбуваються ввечері або вночі, але й удень цілком можна втратити дорогий засіб зв’язку. Зловмисники відкрито забирають телефони навіть у дітей і пенсіонерів. Так, нещодавно вночі в парку ім. Першого Травня 21-літній луганчанин відкрито заволодів мобільним телефоном 14-літнього підлітка. Об 11 й ранку наступного дня жертвою 19-літнього грабіжника, раніше судимого, стала 63-літня жінка. Прес-центр управління Луганської міської міліції звернувся до всіх власників дорогих мобілок із проханням явно не демонструвати їх напоказ, не носити телефони на шиї, не давати грабіжникам приводів для скоєння злочинів, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Донецькому метро бракує 57,5 мільйона
«Красна гірка» і «Політехнічний інститут» — такі назви перших двох станцій метро, яке будують у Донецьку ось уже десять років. Сьогодні ці дві станції ще не готові, є лише певні їхні ділянки, які днями відвідав донецький міський голова Олександр Лук’янченко. Сьогодні на будівництві метро працюють 800 чоловік. Будівельники ведуть роботи на станціях, а також споруджують інженерний корпус, електродепо й низку інших об’єктів. За весь час будівництва підготовлено 11 будівельних майданчиків, а з шести станцій першого пуску розробляють чотири. Дві станції поки що законсервовані. Зі слів О. Лук’янченка, щоб роботи із будівництва метро відбувалися на повну потужність, на сьогодні треба 50—70 мільйонів гривень, тоді як сьогоднішнє фінансування становить усього 12,5 мільйона гривень (11 мільйонів із державного бюджету і 1,5 мільйона гривень — із міського). «Ми могли б освоювати до 60 мільйонів гривень на рік. За такого фінансування ми прокладали б 500 метрів підземки на місяць. І до 2010 року місто отримало б у своє розпорядження першу лінію метрополітену з шести станцій», — відзначив начальник дирекції Донецького метрополітену Віталій Шаталов.
Донецьке метро складатиметься з трьох ліній: Пролетарсько- Київська, Петровсько-Червоногвардійська і Горняцько-Макіївська. Усього в метрополітені буде 22 станції. За годину метро зможе перевозити понад 30 тисяч пасажирів, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Онкохворі можуть залишитися без ліків
Українські онкологи виражають стурбованість у зв’язку з непоповненням запасів онкопрепаратів. «Сьогодні всі онкологічні заклади України очікують поставки лікарських засобів, які мали надійти, згідно з планами закупівлі, ще на початку літа», — повідомив головний онколог Києва, головний лікар Київського обласного онкодиспансеру Геннадій Олійниченко. «Я знаю, що Міністерство охорони здоров’я вже провело тендер, проте ліків досі немає. Лікарі переживають, що сьогодні-завтра ліки закінчаться, і ми виявимося перед фактом їх цілковитої відсутності та необхідністю «викручуватися» власними силами, оскільки наші хворі не мають можливості ні чекати, ні купувати ліки за власні кошти», — передає слова Г. Олійниченка Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу МОЗ. На сьогодні в Україні зареєстровано близько 800 тис. онкохворих. Онколог наголосив, що, з огляду на вартість лікарських засобів, які використовують у схемах лікування онкопатологій, а також на обмежені обсяги їх виробництва (переважну більшість препаратів виробляють лише за кордоном і під конкретне замовлення), онкохворі не можуть самостійно придбати весь перелік необхідних для лікування препаратів. Нагадаємо, постановою Кабміну затверджена Державна програма «Онкологія» на 2002—2006 роки. Згідно з її положенням, обов’язок забезпечення онкологічних закладів сучасними хіміотерапевтичними препаратами та препаратами супроводу для лікування та реабілітації хворих на онкопатології покладений на МОЗ. У 2004 році на закупівлю лікарських засобів із держбюджету виділили 117 млн. гривень.
Мільйонна польська віза — в українки
Тільки вчора інтернетом відправила свою анкету для отримання польської візи Ольга Сиротюк, а сьогодні вже отримала свій закордонний паспорт із візою, причому за великого скупчення журналістів, в урочистій обстановці. Ніяк не очікувала заступник директора ДП «Тедекс-Україна», коли зверталася до польського консульства у Львові, що стане власницею мільйонної візи, отриманої сумарно громадянами України, Росії та Білорусі з початку нинішнього року.
Усього з початку року польське консульство у Львові видало 130 тисяч віз, жодне інше з усіх польських консульств, що розташовані в різних куточках світу, не видає їх з такою інтенсивністю.
Януш Скуліновський, директор департаменту консульської служби МЗС Польщі та Полонії (польських громадян, які проживають у різних країнах), який приїхав до Львова з нагоди цієї вельми знаменної події, на запитання, чому мільйонну візу вирішили видати саме у Львові, відповів:
— Тут, попри те, що умови залишають бажати кращого (приміщення консульства маленьке), вдалося досягти дивовижних результатів. Швидше за все, сталося це тому, що у співробітників консульства дуже привітне ставлення до громадян України. За великим рахунком, хотілося, щоб українці приїжджали до Польщі без усіляких віз, адже ми добрі сусіди. Але поки вони є, ми робимо їх безкоштовно. Для порівняння, громадянин Росії, отримуючи польську візу, платить 11 доларів, а громадянин Білорусі — 5 євро.
Щодня біля польського консульства у Львові з самісінького ранку вишиковується довга черга — до півтори тисячі осіб. Зимою люди стоять на холоді, ніде поруч громадського туалету немає. Тому всі з великим натхненням сприйняли звістку про те, що на початку наступного року на майданчику навпроти нинішнього консульства виросте нова будівля, що відповідатиме сучасним вимогам. Сьогодні 14 консулів і 30 громадян України причетні до видачі віз. Але навіть такого штату недостатньо. Тому дещо взяли на себе заповзятливі ділки. Вони кружляють навколо консульства, пропонуючи «купити чергу» або заповнити анкету. Для жінки з далекого села заповнення таких документів (а кілька рядків треба заповнити латинськими буквами) часом здається дуже складною наукою…
— Ми стараємося залучити до заповнення анкет студентів, — сказав Генеральний консул РП у Львові Веслав Осуховський. — Вони робитимуть це безплатно. Я неодноразово звертався до різних служб, щоб навели лад навколо консульства, але все безрезультатно. А моя юрисдикція закінчується за воротами консульства. Треба припинити практику заробляння на польських візах тих, хто любить користуватися чиєюсь наївністю. Адже ми нікому не відмовляємо, хіба що особам, яких раніше депортували з Польщі, які перебувають у розшуку, порушникам закону. Інша річ, якщо ти взагалі не хочеш стояти в черзі, а хочеш без жодних клопотів отримати візу, тоді можна скористатися послугами туристичних фірм. Ця практика існує в усьому світі. Але якщо людина 5-6 годин відстояла в черзі, то чому вона має платити? Хоча і 5 годин — дуже довго. Ось буде нове консульство, видаватимемо візи за 30 хвилин» , повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».