У Вінниці подешевшав хліб
Головна пекарня Вінниці «Вінницяхліб» знизила відпускну ціну на найбільш вживані сорти хліба на 5 коп. Відповідно у магазинах Вінниці хліб подешевшав на 4 коп. Відтепер хліб звичайний коштує 1,45 грн., «Староміський» — 1,48 грн. та «Дарницький» — 1,46 грн. Ціни на інші сорти хліба збереглись без змін. Попередньою залишається вартість булочних виробів. Поліпшений білий батон коштує 1,55 грн., а бутербродний хліб — 1,80 грн. Найдешевша з хлібобулочних виробів, які можна купити у Вінниці, булочка «Здоров’я» за 25 коп. Проте в обласній адміністрації запевняють, що ціни на хліб будуть поступово падати. Зокрема, як сказав Микола Дмитренко, заступник вінницького губернатора, вінничани відчують зміни вже після жнив, які зараз у регіоні саме в розпалі, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День.
Знову штормить
У Чернівецькій області шквальним вітром зірвало дахи 50 житлових будинків. Як повідомили forUM у прес-службі МНС України, 27 липня з 19.45 до 20.00 в селі Банилів Вижницького району через складні погодні умови (шквальні пориви вітру до 25 м/с, сильний дощ) було пошкоджено покрівлю 50 житлових будинків (зірвано шифер). Ураган вивів із ладу чотири лінії електромереж, унаслідок чого було частково знеструмлено 5 населених пунктів. До аварійно-відновних робіт залучено аварійні бригади обленерго та «Укртелекому». За станом на 7.00 28 липня електропостачання населених пунктів відновлене. Цього самого дня внаслідок дощу, грози та сильного вітру у Львівській, Закарпатській, Житомирській, Рівненській, Волинській та Івано-Франківській областях знеструмлено 51 населений пункт.
М’ясо в Києві — не в нормі
На 9-ти із 11-ти виробництв м’ясопереробних підприємств і цехів Києва зафіксовано порушення санітарних вимог. Такі висновки перевірки на дотримання санітарних норм, проведеної в липні фахівцями санепідемслужби столиці, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу міськадміністрації. Усього в Києві розташовано 19 підприємств і цехів із виготовлення ковбасних і м’ясних виробів, із яких сьогодні не працюють 8. Частина підприємств працює не на повну потужність у зв’язку з відсутністю сировини.
Кам’янець-Подільський їде з «Брод-Веєм» у Європу
На вулицях Кам’янця-Подільського з’явилася машина з назвою «Брод-Вей». «Міський голова Олександр Мазурчак побачив подібну у Києві і розпорядився купити для муніципальних потреб за 250 тисяч гривень», — повідомив «День» завідувач організаційно-контрольного відділу міськвиконкому Валерій Клименко. «Брод-Вей» за хвилину вбирає до тонни сміття, за вісім годин роботи прибирає 60 кілометрів доріг. Якщо зважити на той факт, що у стародавньому місті 196 кілометрів доріг, то за чотири дні воно буде, наче вмите. Міські власті, вирішивши питання з «Брод-Веєм», вважають, що зробили крок до європейських стандартів у прибиранні міста і культури громадян у побуті. Наразі вони розробляють економічну модель використання нової прибиральної машини, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Столиця потурбується про безпеку пасажирів
До 1 серпня фахівці Київміськадміністрації проведуть квартальні техогляди рухомого складу, залученого до перевезень з інших регіонів України. Для водіїв, які займатимуться пасажирськими перевезеннями в столиці, введуть обов’язкову перепідготовку з подальшим складанням іспиту. До 1 вересня обстежать матеріально- технічні бази перевізників некомунальної форми власності, повідомляє Obozrevatel.com. Також визначать автопідприємства, що здатні надавати послуги із зберігання рухомого складу, займатися його технічним обслуговуванням і здійснювати перед- і післярейсові техогляди, а також медичне обстеження водіїв. До 1 листопада створять робочі групи із перевірки матеріально-технічних баз пасажирських автоперевізників Києва.