Депутати-землекопи зекономили місту 500 гривень
На проведеному 17 квітня суботнику, присвяченому Дню захисту навколишнього середовища, депутати Харківської міської ради замінили землекопів. Депутати прорили вздовж проспекту Леніна траншею довжиною півкілометра під електрокабель, що призначений для енергопостачання нової станції метро «23 Серпня», яку добудовують. Очолив зголошених землекопів-чиновників мер міста Володимир Шумилкін і його заступники. Якщо зважати на те, що робочий день одного землекопа оцінюється приблизно в 10 гривень, то депутати таким чином зекономили близько 500 гривень коштів міського бюджету, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Підприємці допомагають ветеранам
До організації пільгової торгівлі для ветеранів Великої Вітчизняної війни залучаються підприємницькі структури Луганської області. Так, у Станично-Луганському районі складено списки ветеранів ВВВ за місцем проживання. За цими списками ветерани закріплені за магазинами, що торгують у селищах і селах, де вони проживають. Їх обслуговування проводиться в один із встановлених самим підприємцем днів місяця, згідно з рекомендованим переліком продуктів харчування та непродовольчих товарів першої необхідності. Ветерани мають можливість купити ці товари за оптово-закупівельними цінами без торгової надбавки. Усього в Станично-Луганському районі за цією схемою працюють 162 об’єкти торгівлі. Пільгами мають можливість користуватися 805 ветеранів ВВВ, які проживають у районі, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
На Донеччині — парковий огляд
Збереження парків культури та відпочинку Донбасу є сьогодні одним із пріоритетних напрямків у роботі влади регіону. Згідно з розпорядженням глави Донецької облдержадміністрації Анатолія Близнюка, в регіоні розпочався спеціальний огляд парків, метою якого є їхнє збереження й формування здорового способу життя жителів області.
Огляд планується провести в два етапи: міський (з 1 квітня по 1 травня) та підсумковий (з 1 травня по 15 жовтня). У міському конкурсі візьмуть участь усі міськи парки Донецької області, які перевірятимуть на наявність необхідних умов для проведення культурно-масових заходів, спрямованих на формування довкілля та здорового способу життя (ефективність використання матеріально-технічної бази, кадрове забезпечення, інженерна підготовка території, стан доріг, освітлення тощо). Переможці цього етапу візьмуть участь у наступному, серйознішому, а за підсумками всього огляду мери міст-переможців, що показали найкращі парки, будуть нагороджені спеціальними грамотами Донецької облдержадміністрації та отримають грошові призи, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Роботою забезпечують замовлення з Іраку
Міністр транспорту України Георгій Кірпа 20 квітня відвідав Луганськ, де відбулося підписання Програми розвитку залізничного транспорту України до 2010 року. У її реалізації істотну роль відведено ХК «Луганськтепловоз». Процедурі урочистого підписання документа передувало прийняття дизель-потяга ДЕЛ-02, виготовленого ХК «Луганськтепловоз» на замовлення одеських залізничників. Як розповів технічний директор ХК «Луганськтепловоз» Геннадій Басов, дизель-потяг призначено для перевезення пасажирів у приміському сполученні та виконано відповідно до технічних характеристик замовника. Міністр здійснив ознайомлювальну поїздку на дизель-потязі й висловив задоволення його ходовими й тяговими характеристиками, а також узяв доволі активну участь у обговоренні ергономічних характеристик нової машини та її дизайнерського оформлення. Георгій Кірпа також оглянув один із тепловозів, підготовлених для відправки до Іраку. Як пояснив технічний директор ХК «Луганськтепловоз» Геннадій Басов, двокабінний тепловоз для цієї арабської країни повністю відповідає умовам договору. Десять машин вже відправлено до Іраку, й шість із них прийнято тамтешніми фахівцями. Чотири чекають на відправлення в Миколаєві. Усього за цим контрактом буде виготовлено 30 тепловозів, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
В ювілей — з ілюмінацією
Харківська міська влада планує до святкування 350-річчя міста освітлити Харків на 50%. Як каже директор «Міськсвітла» Віталій Татьков, це 35 тисяч світлоточок. Але тоді, як городяни радітимуть освітленим дворам і вулицям, міський бюджет «плакатиме», оскільки збільшення в 2,5 разу споживання електрики не заплановане. За стовідсоткового освітлення міста електроенергія обходитиметься приблизно в 30 мільйонів гривень на рік. Цього року в міській скарбниці на ці цілі закладено тільки 3,5 мільйона гривень. Тому представники «Міськсвітла» вже звернулися до керівництва міста з проханням до кінця року виділити решту коштів, якщо воно хоче, щоб до свята все місто сяяло від електричного світла, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Українські ліки підробляють за кордоном
Із початку нинішнього року 11 найменувань п’яти серій лікарських засобів співробітники державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Миколаївській області визнали фальсифікованими. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, в цьому списку виявилися препарати «Левоміцетин», «Но-шпа», «Фенонгель», «Троксевозін-гель» та «Ессенціале форте». Серед порушень — нестандартний вміст, неправильно оформлені документи, а також написи та знаки на упаковці, що відрізняються від загальноприйнятих. Зі слів начальника інспекції Ніни Славко, в лікарських засобах, досліджених протягом останніх років, 44% усе ж містили необхідні інгредієнти, а 15% не мали діючих речовин. Проте незрозуміло, як можуть впливати на організм різні додані до ліків нестандартні складові. Список виявлених сумнівних препаратів із переліком ознак фальсифікації в комп’ютерному вигляді поширюють серед суб’єктів підприємницької діяльності, що виробляють і торгують ліками. Це робиться для того, щоб вони здійснили вхідний контроль на початку, хоч би за зовнішнім виглядом упаковок. Зі слів Н. Славко, найскладнішим при цьому є визначення несумлінних виробників фальсифікатів. Більша частина лікарських підробок виготовлена за кордоном. В Україні виявили лише одне підпільне виробництво лікарських препаратів у Харкові.
Музейний бум районного масштабу
До пошуку реліквій, що стануть музейними експонатами, долучилося все населення Ярмолинецього району Хмельницької області. «Поставлено завдання, щоб до 1 травня відкрити музей у кожній школі. Найактивніші в справі уречевлення історії рідного краю представники підростаючого покоління знайшли багато атрибутів кам’яної доби, що «виростають» на полях у ході весняної оранки», — повідомив для «Дня» начальник відділу внутрішньої політики райдержадміністрації Вадим Гжегожевський. До цієї ж дати буде вiдкрито й музей бойової слави 207-ї гвардійської орденів Суворова й Червоного прапора мотострілецької дивізії на території дислокованої у Ярмолинцях військової частини А1877. «Тут уже зібрали всі експонати для подіуму зброї — Першої і Другої світових війн, сучасні. Ще підготовлено діораму штурму рейхстагу, архівні документи, що справлять сильні враження», — продовжив Вадим Гжегожевський. І це ще не все. Відбулося засідання оргкомітету зi створення районного історико-краєзнавчого музею, де готуються експозиції про панські родоводи Ярмолинських і Орловських, які в період XV-XIX століть багато зробили для соціально-економічного розвитку цих місць. Окремий розділ — про відомий свого часу світові Петропавлівський ярмарок, що не поступався Сорочинському. Одначе, на біду Петропавлівського, тоді не знайшлося в Ярмолинцях «свого» Гоголя. Мабуть, тому й геть занепав. Сьогочасним «хранителям століть» тяжко відтворити весь колорит забутого торжища. Одначе вони не бояться труднощів і так ведуть справу, що невдовзі чи не в кожній хаті району буде свій музей, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».