У Львові хочуть використовувати сонячну енергію
Відчуйте насолоду комфорту! Під таким гаслом у Львові пройшла VIII спеціалізована Міжнародна виставка «Комфорт-2004», участь у якій взяли близько 300 учасників і яка, крім широкої експозиції сучасних систем опалення, водопостачання, кліматизації, електротехніки та деревообробки, запропонувала львів’янам та гостям міста цікаві та корисні семінари. Понад десять проектів та розробок представили на розгляд громадськості викладачі та студенти «Львівської політехніки», й торкалися вони, зокрема, можливостей використання сонячної енергії для систем теплопостачання й нагрівання води, нових будівельних та індустріальних виробничих матеріалів, сучасних інженерних систем з полімерних матеріалів, організації повітрообміну в приміщенні. Чимало доповідей, зроблених науковцями Національного університету «Львівська політехніка», викликали цікавість українських та зарубіжних представників будівельної індустрії, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».
У Сумах почав діяти кризовий центр
Суми стали третім містом в Україні, де з початку нинішнього року відкрито кризовий центр соціально-психологічної допомоги. Про це повідомила присутня на урочистостях з нагоди його відкриття голова Державного комітету в справах сім’ї та молоді Валентина Довженко. Вона зазначила, що на сьогодні в державі взято на облік понад 86 тисяч неблагополучних сімей, тому організація допомоги тим, хто потрапив у кризову ситуацію, є нагальною потребою.
Першими, хто ступив на поріг центру, були журналісти. На власні очі переконалися: приміщення, де щойно проведено євроремонт, відповідає щонайвищим стандартам. Побутові умови — починаючи від фірмової суперсучасної електроплити й закінчуючи сяючою ванною кімнатою — теж на вищому рівні. У разі необхідності клієнти центру зможуть перебувати в цих стінах до трьох місяців. Вони безкоштовно отримуватимуть психологічну, медичну, юридичну та іншу допомогу — до роботи у кризовому центрі залучено відповідних фахівців.
Однак щодо перебування у кризовому центрі існують і певні застереження. Скажімо, особи, які страждають на алкогольну та наркотичну залежність або можуть становити небезпеку для інших, сюди не допускаються, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
Про Голодомор: для себе й для світу
Мовою плаката висловили свою зболену родову пам’ять про Голодомор 1932—1933 років в Україні учасники виставки, розгорнутої в картинній галереї Кам’янця-Подільського. «Автори цих творів — першокурсники держуніверситету (спеціальність — «Образотворче мистецтво») та учні навчально-виховних комплексів №№9 і 14», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу міськвиконкому Валерій Клименко. Дозрілі плоди дерева горя на плакаті Катерини Рейди, виснажена рука, що тягнеться до колоса в роботі Сергія Костянтинова, й ота рука, що витрясає до лантуха останні зерна, на плакаті Віталія Мельника, — не залишають байдужими відвідувачів виставки, що презентує нову університетську кафедру образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва. «Гіркою поживою для уяви юних талантів про жахливу сторінку української історії стали почуті й записані свідчення очевидців», — говорить наставник початкуючих митців, заслужений художник України Борис Негода. Він дає учням знання образного бачення світу й веде їх у свою творчу лабораторію — глибини минувшини. Борис Негода готує своїх вихованців до участі в міжнародних акціях: «Найближчим часом ця виставка «поїде» до Польщі», — повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».