Роботодавці віддають перевагу молодим
За допомогою служби зайнятості у 2003 році 14,7 тисяч молодих луганчан змогли отримати роботу, у тому числі 85 осіб у віці до 18 років, або 21,2% від числа тих, що перебувають на обліку, повідомляє Луганський обласний центр зайнятості. Основна частина працевлаштованої молоді (46,3%) отримала роботу на державних підприємствах, на корпоративних (41,2%) і на приватних (13,5%). Пріоритетними залишаються підприємства промисловості — на них працевлаштовано майже половину молоді. Близько 12% знайшли роботу на підприємствах торгівлі, 7% — у сільському господарстві. Рівень працевлаштування молоді перевищує рівень загального працевлаштування — 38% і 32% відповідно. «Це можна пояснити більш високою адаптацією молоді до сучасних умов на ринку праці і тим, що серед претендентів на вакансію роботодавець віддає перевагу молодим працівникам», — відзначили в обласному центрі зайнятості. Крім того, одноразову грошову допомогу з безробіття у Луганському обласному центрі зайнятості отримали 451 чоловік, це майже п’ята частина усіх, залучених до підприємництва. Серед видів діяльності, на які було виділено кошти, молодь віддає перевагу наданню послуг. Серед них: ремонт радіоапаратури, меблів, рекламні і дизайнерські послуги, прокат побутової техніки, комп’ютерні послуги, автосервіс, послуги з організації відпочинку, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Контрабанда цінного лісу в Угорщину не вдалася
Цими днями чотири вагони контрабандних лісоматеріалів першого гатунку з дуба, явора, черешні та бука — вартістю 200 тисяч гривень — затримали працівники Чопської митниці та СБУ на митному посту «Батьове» в Закарпатті. Увесь кругляк, як повідомили в прес-центрі управління СБУ в Закарпатській області, прямував до Угорщини. Лісоматеріали, згідно з супровідними документами, начебто перевозилися із сусідніх областей. Але, як виявлено перевіркою, насправді всі вони були вирубані в Закарпатті. Зараз увесь вантаж вилучено, складено протокол про порушення митних правил. З’ясовується, кому було вигідно вивозити за кордон ліс, вирубаний по-браконьєрськи, і кому саме він призначався, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Жіночі сторінки
На днях відбулася презентація книги «Жінки-вчені Києва». У ній вперше в історії української науки подано матеріали про життєвий і творчий шлях 469 провідних жінок-учених, які працюють у науково-дослідних інститутах Національної Академії наук, галузевих академіях та вищих навчальних закладах міста Києва. Минуле ХХ сторіччя щодо розвитку освіти справді можна вважати «сторіччям жінок», бо якщо на його початку у багатьох країнах жінки ще тільки добивалися права на вищу освіту, то під кінець сторіччя їх кількість серед випускників вищих навчальних закладів практично у всіх розвинених країнах досягла 50%. В Україні жінки складають 54% населення, серед випускників вузів їх 51%.Проте серед докторів наук жінок тільки 14–20% а серед академіків — 4%. повідомляє Ірина КОНОНЕНКО.
«Леву потрібна реанімація!»
«Надзвичайно цікаві ідеї, неймовірно цікаві думки», — так можна охарактеризувати загальне враження від виставки, що відкрилася в Національному музеї у Львові, де представлені найкращі студентські плакати та есе, відібрані на конкурсі, що проходив під гаслом «Леву потрібна реанімація». Організатором конкурсу став благодійний фонд «Збереження історико-архітектурної спадщини м. Львова», а на огляд громадськості подали свої роботи 40 студентів з десяти ВНЗ, серед яких ВНЗ Києва, Донецька та Кіровограда.
«У Львові вже не падають бомби, але падають будинки», — сказав на відкритті виставки президент фонду Андрій Салюк, — і це страшно. Нам не хочеться втратити місто нашої любові, що становить до того ж гордість України, яке увійшло до світової архітектурної спадщини. І про те, наскільки любить молодь місто Лева, свідчить ця непересічна виставка. До речі, звучали нарікання, що журі довго відбирає найкращі роботи. Просто це було дуже складно зробити, адже йшлося не лише про професійні художні якості, а й нетрадиційність підходу до проблеми, а особливо враховувалась небайдужість, емоційне ставлення до теми. Організатори конкурсу планують зробити його щорічним і видати книгу із найкращими плакатами та есе. Кошти від продажу видання, звичайно ж, підуть на реставрацію архітектурної пам’ятки, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».
На одного чорнобильця — 14 гривень
У порівнянні з минулим роком фінансування медичного обслуговування постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС у Рівненській області зменшилось вдвічі, повідомив начальник управління у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Сергій Тихончик. Цього року на медичне обслуговування одного чорнобильця припадатиме лише чотирнадцять гривень. На думку Сергія Тихончика, цих коштів вкрай недостатньо, тому він звернувся до заступника міністра МНС України Олександра Капітули із проханням допомогти у вирішенні цього нагального для області питання на рівні Кабінету Міністрів, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.