Чотири роки за вісімнадцять монет
Нещодавно Бориспільським міськрайонним судом Київської області за контрабанду засуджено жителя Дніпропетровщини — цю справу порушив і розслідував слідчий підрозділ Управління Служби безпеки України в Житомирській області. Нещодавно, повідомила «Дню» прес-група згаданого управління, вирок набув чинності. Визнаного винним громадянина навесні нинішнього року було затримано оперативниками СБУ у міжнародному аеропорту Бориспіль, коли під час огляду у його речах знайшли і вилучили 18 старовинних монет (14 золотих і 4 срібні), які він намагався вивезти з порушенням встановлених правил. За висновками експертів, ці предмети нумізматики карбувалися в XVIII — XIX століттях у Російській Імперії та в деяких європейських країнах і становлять історичну та культурну цінність. Отже, вбачаючи, що правопорушник вчинив злочин, передбачений частиною першою статті 201 Кримінального кодексу України (контрабанда), суд виніс вирок про позбавлення його волі терміном на 4 роки з іспитовим строком 2 роки та конфіскацією предметів контрабанди, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.
До Миколаєва привезли чудотворні ікони з України, Росії та Білорусі
Виставку з п’яти чудотворних ікон з Хмельницької, Черкаської, Одеської і Миколаївської областей та більше тисячі церковних ікон та картин з України, Росії і Білорусії відкрили у Миколаєві. Це ініціатива Миколаївського та Вознесенського Високопреосвященного Владики Питирима. «Метою виставки є духовна та просвітницька робота, що несе в собі місіонерство, читання проповідей і молитов, вона дає можливість людям зцілитись», — говорить менеджер виставки Лариса Стрілець. Окрім міста Корабелів, виставка-ярмарок вже встигла побувати у Хмельницькому, Кривому Розі та Одесі. За словами настоятеля Спасо-Преображенного жіночого монастиря у Черкаській області, їх старовинна ікона, що потрапила з Візантії, має велику чудотворну силу: «Оригінал зберігається у нашому монастирі у святині, а це — копія, яку ми зробили для виставок. Ця ікона дуже сильна, коли ми прикладаємо до неї інші ікони, вони починають нести у собі цілющу силу. Також ми підносимо до неї хустки, а потім прикладаємо їх до хворого місця, і через деякий час воно перестає боліти. Не дарма на цій іконі зображений образ Божої Матері. Коли людина молиться — Вона її чує і допомагає. Зовсім нещодавно на виставці в Одесі до цієї ікони напередодні операції прикладалась жінка, хвора на рак. Лікарі не повірили своїм очам, адже через три дні їй стало краще, а хірургічне втручання було відмінено», — говорить настоятель Спасо-Преображенного жіночого монастиря в Черкаській області. «У час молитви людина плаче, а із сльозами її покидає горе. Та не кожен може прикластись до ікони, адже її сила настільки велика, що людині з нечистою душею буде дуже важко це зробити», — зазначив пастир Доминського чоловічого монастиря Чернігівської єпархії. За два дні православну виставку-ярмарок відвідало близько двох тисяч осіб. «Вразило те, що цього разу (у Миколаєві виставка проходить вдруге. — Авт.) цікавість до виставки проявили молоді люди, студенти та школярі», — говорить Лариса Стрілець, менеджер виставки. Ольга ГЛУЩЕНКО, корпункт «Дня» в Миколаєві.
Понад півтора мільйона українців працюють в антисанітарних умовах
Однією з основних причин захворюваності на виробництві є антисанітарні умови, у яких працюють 1 млн 600 тис. українців. Про це повідомили УНН із посиланням на довіреного лікаря Департаменту охорони праці Федерації профспілок України Анатолія Стовбуна. «В Україні є випадки, коли на роботу в колективи приймають людей, хворих на туберкульоз, що недопустимо. Також зареєстровано близько 600 тис. алкоголіків», — розповів А. Стовбун. Нагадаємо, 30 листопада 2011 року уряд затвердив програму протидії захворюванню на туберкульоз. Загальна вартість програми на всі роки її функціонування становить 2,3 млрд грн, із яких 25% буде профінансовано коштом глобального фонду ООН.
Чому інтернати не зацікавлені у влаштуванні дітей-сиріт у сім’ї?
Під час круглого столу в Запоріжжі з’ясувалося, що в битві за виживання і дитячі інтернати не поспішають розлучатися з вихованцями на користь усиновлювачів, і місцева влада займає в цьому питанні «повний нейтралітет». Ситуація залишається без змін: на черговій обласній нараді з’ясувалося, що «деякі райони області взагалі не працюють у напрямку влаштування дітей під опіку». Йдеться про міста Бердянськ і Токмак, а також Бердянський, Великобілозерський, Веселівський, Запорізький, Куйбишевський, Новомиколаївський і Розівський райони. Тобто ледь не про половину області. Де, у тому числі й в освітянській галузі, через серйозні бюджетні проблеми домінує політика оптимізації, тобто закриття чи призупинення роботи шкіл. А вже куди подіти ще й вивільнених працівників інтернатів у разі виконання планових показників з усиновлення чи опіки, взагалі складно сказати. Сьогодні в Запорізькій області 69% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, проживають у сімейних умовах. Загальнодержавний показник — 79,2%. Під час наради з’ясувалося, що лише 45% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки (а це 4467 осіб), у разі виходу в самостійне життя забезпечені житлом. Однак поточного року із традиційних для області 7—12 квартир, виділених для цієї категорії соціально-незахищених осіб, надана тільки одна. У той же час єдиний на область гуртожиток для випускників інтернатів у Мелітополі фактично пустує — із 30 місць там зайнято лише 17, повідомляє Леонід СОСНИЦЬКИЙ, Запоріжжя.