«Курячого грипу» в Україні немає
Про це заявила прес-служба Міністерства охорони здоров’я. Крім того, як повідомляється, українські фахівці володіють інформацією про цю хворобу та методи її лікування. Опублікована інформація про протікання «пташиного грипу» у людини обмежується дослідженнями випадків, зафіксованих у Гонконзі у 1997 році. У пацієнтів розвивалися такі симптоми, як лихоманка, біль у горлі, кашель, а за кількох летальних випадків — важка дихальна недостатність, яка виникає внаслідок вірусної пневмонії. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, антивірусні препарати, частина з яких може бути використана як для лікування, так і для профілактики захворювання, викликаних штамами вірусів грипу А, є клінічно ефективними для дорослих та дітей, які не мають побічних захворювань. Однак вони мають певні протипоказання. Щоб виготовити нову вакцину в необхідних кількостях, здатну забезпечити захисти проти нових вірусів, знадобиться, як мінімум, чотири місяці.
Основним завданням, що стоїть перед світовою спільнотою, є попередження поширення «пташиного грипу». У зв’язку з тим, що випадків передачі збудників захворювання від людини до людини не зафіксовано, основну загрозу представляють хворі птахи. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує обмежувати пересування людей, включаючи громадян країн, у яких зафіксовано випадки захворювання. Основними профілактичними заходами для попередження поширення «курячого грипу» ВООЗ бачить швидке знищення хворих птахів та птаха, який контактував із ними, з подальшою дезинфекцією птахоферм. Необхідно також обмежити пересування живих птахів у межах та за межі країни, де зареєстровано випадки «курячого грипу».
За даними ВООЗ, на сьогодні захворювання на «курячий грип» серед домашнього птаха, крім Республіки Корея, де почалася в середині грудня минулого року ця епідемія, зареєстровано також у В’єтнамі, Японії, Таїланді, Камбоджі.
Все в комунальну власність
До 2005 року харківські можновладці планують прийняти в комунальну власність обласного центру всі відомчі будинки міста. Про це журналістам повідомив віце-мер Харкова Євген Черненко. За його словами, подібне рішення дозволить звільнити промислові підприємства від «не властивої їм діяльності». Поки що на балансі підприємств залишаються порядку 500 відомчих домоволодінь. Минулого року в комунальну власність було прийнято понад п’ятсот будівель, в тому числі близько 60-ти тих, які належали збанкрутілим підприємствам. Близько 900 одноповерхових будівель було приватизовано самими мешканцями. Як повідомив Євген Черненко, на сьогодні основною проблемою при передачі житла залишається питання водопостачання та електрозабезпечення житла. Найактуальніше воно стоїть у випадку, коли в комунальну власність передаються гуртожитки, в яких необхідно встановлювати електролічильники. Наприклад, на обладнання лічильниками гуртожитків Харківського аеропорту процес передачі їх в комунальну власність із міського бюджету було виділено близько 90 тисяч гривень, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.
Донецьку — нові трамваї
Трамвайний парк шахтарської столиці поповнився новим рухомим складом — трамвайними вагонами марки Т-ЗМ, які зібрав у Дніпропетровську Південний машинобудівний завод «Татра- Південь». Уперше за останні сімнадцять років міський бюджет Донецька та виконання програми «Транспорт міста» дозволили придбати комфортабельні трамваї, розраховані на 168 пасажирів і менш енергоємні, порівняно з їхніми старшими побратимами. Зі слів Донецького міського голови Олександра Лук’янченка, придбання пасажирського транспорту цього року триватиме. У найближчому майбутньому на вулиці Донецька вийдуть нові автобуси великої місткості, складені на базі місцевого тролейбусного депо. А нові трамваї вийшли на найнапруженіший маршрут міста «ДМЗ-залізничний вокзал», повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , Донецьк.
Кадрове агентство для студентів
Про те, що в Луганській області проект такої інституції розроблено, повідомив начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Віктор Яриш. За його словами, фахівці студентського агентства проведуть дослідження, відповідно до яких буде визначено перелік фахів, найбільш запитаних на підприємствах регіону в найближчі роки. Потім, згідно зі списком необхідних професій, у вузах області буде розроблено план підготовки студентів за цими фахами.
«Це взаємовигідний проект. Організації отримають кваліфікованих працівників, а студенти будуть працевлаштовані», — підкреслив Віктор Яриш. Він зауважив, що на сьогоднішній день держава забезпечує роботою 80% випускників-бюджетників.
Нині в області навчаються 102 тис. студентів вузів I—IV рівнів акредитації, повідомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.
Столітній пам’ятник помолодшає
Вже 100 років одну з центральних площ Львова прикрашає пам’ятник видатному польському поетові Адаму Міцкевичу. Саме в 1904 році скульптор Антон Попель та його учень Михайло Паращук закінчили роботу над монументом, який в творчому плані представляє краківську мистецьку школу. Сьогодні кам’яний Адам Міцкевич потребує реставрації. Виділити на це гроші виявили бажання сусіди-поляки. Спочатку вони проспонсорували конкурс серед студентів «Львівської політехніки» на кращий проект комплексної реконструкції площі Міцкевича, а потім висловили добру волю допомогти втілити цей проект в життя, взяти на себе реставрацію пам’ятника поетові та озеленення площі. Українська сторона повинна, в свою чергу, відновити бруківку, реконструювати інженерні мережі, встановити відповідне освітлення. Дуже ймовірно, що цей проект стане можливим завдяки підписанню угоди про співпрацю між Любліном та Львовом, яка передбачає створення в обох містах торгово-промислових представництв, повідомляє Ірина ЄГОРОВА , «День».
«Ляльковий» протест міністру…
Кримський театр ляльок, як повідомив журналістам художній керівник і директор театру Борис Азаров, готується провести акцію протесту проти зниження заробітної плати творчому колективу вдвічі. «Зарплата висококваліфікованих фахівців, художників, які представляють Україну на міжнародних фестивалях, тепер знижено до рівня заробітної плати некваліфікованого робітника, тобто до 200 гривень», — сказав він. А вся річ у тому, що в грудні міністр освіти АРК Олексій Борисов видав наказ, що забороняє водити дітей до театру в навчальний час. Унаслідок цього Кримський театр ляльок був вимушений відмінити 17 вистав та отримав збитки в розмірі 4,5 тисячі гривень. Зі слів Бориса Азарова, керівництво театру запропонувало Міністерству занести відвідування театру до шкільної програми як урок з етичного й естетичного виховання та не розглядати вистави як культпохід або якийсь комерційний захід, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.
Власник вирішує все
У Северодонецьку на Луганщині прийнято «Програму реформування житлового господарства на 2004—2006 роки», повідомляє прес-служба міськради. На першому етапі реорганізації замість 15 житлово-експлуатаційних контор буде створено 12 дочірніх житлово-експлуатаційних підприємств (ДЖЕП), які самостійно збиратимуть квартплату з квартиронаймачів і на договірних умовах співпрацювати з аварійно-диспетчерсько-транспортними і ремонтно-будівельними службами, абонентським та юридичним відділами, бухгалтерією.
Після першого етапу реорганізації буде зменшено чисельність працівників житлово-експлуатаційних підприємств на 160,5 осіб (17% від середньостатистичної чисельності), апарат управління поменшає на 73 особи (59%).
На другому етапі планується створення єдиного розрахункового центру з оплати комунальних послуг, створення самостійного спеціалізованого госпрозрахункового підприємства «Ліфт», створення самостійного госпрозрахункового аварійно-диспетчерсько-транспортного підприємства і т. ін.
Після реалізації комплексу заходів другого етапу чисельність співробітників скоротиться на 24% додатково до скорочення на першому етапі. Після закінчення реформування загальне скорочення чисельності працівників житлово-експлуатаційних підприємств становитиме 341,5 чоловік (37% від середньостатистичної чисельності). Чисельність управлінського апарату зменшиться на 84 особи. Протягом 2004 року міськрада, як експеримент, сприятиме створенню одного об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.
На думку депутатів міськради, головна причина кризи у житловому господарстві міста — відсутність дієздатного організованого власника, хоч рівень приватизації у місті становить 82% (на 01.10.2003 р. приватизовано 32880 квартир). У 70-ти будинках із 778 приватизовано 100% квартир, у 180 будинках залишилося приватизувати не більше 5 квартир. Але і сьогодні житло знаходиться на балансі у міської ради, яка несе відповідальність за стан житла, повідомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.