Пожежники обстежують гуртожитки Луганська
Луганські пожежники приступили до виконання доручення Президента України Леоніда Кучми Кабінету Міністрів забезпечити проведення невідкладних перевірок пожежної безпеки гуртожитків. Розпорядження, пов’язане з пожежею в гуртожитку Російського університету дружби народів у Москві, де загинуло 37 людей, у тому числі двоє громадян України. А кілька днів тому виникла пожежа і в гуртожитку Східно-Українського державного університету в Луганську. Зараз луганські пожежники проводять рейди по гуртожитках підприємств і навчальних закладів, у ході яких перевіряють дотримання вимог пожежної безпеки. Особливу увагу приділяють дотриманню правил користування електронагрівальними приладами. На думку пожежників, найкращим засобом оперативного реагування на спалахування є система радіомоніторингу, що дозволяє постійно контролювати ситуацію. Але сьогодні обладнання установи чи підприємства такою системою далеко не всім по кишені — на 1 грудня 2003 року лише 450 підприємств області змогли дозволити собі систему радіомоніторингу, повідомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.
Затверджено генеральний план розбудови Рівного
На останній сесії Рівнеради депутати затвердили Генеральний план забудови Рівного — документ, який передбачає нові напрямки житлового будівництва, розвиток інженерної інфраструктури, доріг, визначає зону спільних інтересів міста та навколишніх районів. Цю нелегку і досить об’ємну роботу на замовлення міської ради виконали київські архітектори на чолі з лауреатом Державної премії України Тетяною Губенко.
Протягом двадцяти років у Рівному планується 750 гектарів території забудувати шістьма тисячами житлових будинків (тринадцять тисяч квартир), а це означає, що на кожного мешканця обласного центру припадатиме по 27,5 кв. м житлової площі. Нарешті перенесуть подалі від міста сміттєзвалище, розчистять заплави річки Усті, між Басівщиною та Пагорбом Слави розташують Дендрологічний парк і Ботанічний сад, збудують ще два автовокзали та великий розважальний комплекс. Безперечно, це лише плани, здійснення яких потребує величезних капіталовкладень. За підрахунками фахівців, на виконання задуманого потрібно витратити 1,3 мільярда гривень, і без зовнішніх інвестицій саме місто з таким завданням навряд чи впорається. А поки що можна тішитися, що Рівне — один із кількох обласних центрів в Україні, що можуть похвалитися власним Генеральним планом, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.
Китайцi в cтепах Укpаїни
Були дуже пoдивoванi пpацiвники мiлiцiї, виявивши в oднiй з хат cела Нoвoмиpгopoдcькoгo pайoну кiлька деcяткiв (як пoтiм пiдpахували, 36) гpoмадян Китаю та В’єтнаму. Щo таке Укpаїна, а тим бiльше, щo таке Нoвoмиpгopoдcький pайoн, азiати не мали нiякoгo уявлення. Вoни дуже хoтiли пoтpапити в Центpальну Євpoпу, тoж i пoгoдилиcя на вci умoви, що поставили перед ними opганiзатopи далекoї пoдopoжi, — хоча б із яким ризиком не було це пов’язано. Навiть дoкументи були не у вciх пoдopoжувачiв. А з тих, щo були, випливає, щo ocтаннє заpеєcтpoване мiсце пеpебування «туpиcтичнoї гpупи» — Білгopoд Рociйcькoї Федеpацiї. Китайцiв i в’єтнамцiв нагoдували та пpoвели медичне oбcтеження. Хвopих cеpед них не виявленo. Райдеpжадмiнicтpацiя oбiцяє видiлити кoшти на хаpчi для нелегалiв, пoки їх не буде вiдпpавленo в piднi кpаї. Заpаз мiгpанти утpимуютьcя в актoвoму залi мicцевoгo вiддiлу мiлiцiї, повідомляє Вiктop КPУПCЬКИЙ , Кipoвoгpад.
На Житомирщині діють 600 волонтерів
На цьому тижні в Житомирі пройшла акція, присвячена Міжнародному дню волонтера. В області початок розвитку цього руху датується 1993 роком, коли із створенням центрів соціальних служб для молоді при них починали діяти загони чи групи молодих (і не молодих) добровольців. Спочатку таких людей було кілька десятків, а зараз на Житомирщині працює вже 25 волонтерських загонів, які об’єднують близько 600 чоловік. Як розповіла «Дню» директор обласного Центру соціальних служб для молоді Валентина Собчук, здебільшого це старшокласники або студенти вищих навчальних закладів, які хочуть отримати підготовку із спеціальності «соціальна робота» або «соціальний працівник», але є й лікарі, педагоги, юристи й інші фахівці, а також родичі молодих наркоманів чи алкоголіків. Вони працюють у службах психологічної допомоги «Телефон довіри», соціальної підтримки сімей «Родинний дім», iз безпритульними дітьми, підлітками, юнаками та дівчатами та старшими молодими людьми, які опинилися у в’язницях і виправних закладах, іншими уразливими категоріями молоді, допомагають сім’ям, де є діти з обмеженими можливостями, виїжджають у села, де надають консультації юним мешканцям з вирішення їхніх проблем тощо, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».