Рівненський студент став переможцем конкурсу програмістів
Програма MxReader, призначена для перегляду файлів формату Djvu, створена другокурсником Національного університету водного господарства та природокористування Андрієм Онищуком, зайняла перше абсолютне місце на конкурсі Samsung bada Developers Challenge-2011. У конкурсі, який провела компанія Samsung Electronics Україна з метою поширення популярності нової платформи bada для мобільних пристроїв, взяли участь більше 30 програмістів. Розробникам запропонували створити мобільний додаток на одну з можливих тематик: ігри, здоров’я, музика/відео, соціальні мережі, навігація. Програма мала бути цікавою для користувачів, розкривати нові можливості мобільного телефону, а також мати якісне технічне виконання. При оцінці конкурсних програм журі користувалося такими критеріями, як унікальність, комерційний потенціал, функціональність, зручність у використанні та дизайн. Наступні місця розподілилися таким чином: 2-ге місце посіла Basic for bada — дозволяє створювати програми одразу на телефоні; 3-тє місце — NardsX — набір ігор в нарди; 4-те місце — «Поліглот» — програма для вивчення іноземних мов і розширення словникового запасу; 5-те — MySizes — програма, що дозволяє зберігати розміри одягу і взуття в різноманітних системах для кількох людей; 6-те — Classic Lines2 — новий варіант класичної гри «Лінії». Окрім матеріальних призів, переможці отримали маркетингову підтримку в просуванні свого програмного забезпечення в магазині онлайн-програм Samsung Apps, повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.
На Буковині є два із семи «чудес України»
Нещодавно стало відомо, що головний корпус Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (колишня резиденція митрополитів Буковини і Далмації) та Хотинська фортеця стали переможцями Всеукраїнської акції «Сім чудес України: замки, фортеці, палаци». За повідомленням Оргкомітету акції, на звання семи чудес в рубриці «Замки, фортеці, палаци» претендувало 138 пам’яток з усіх регіонів України. За результатами регіональних презентацій та опитування 100 експертів у галузі туризму, архітектури, історії і культури, на другому етапі акції було визначено 21-го фіналіста, повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА. До їх числа увійшло 7 кращих замків, 7 фортець і 7 палаців, які з 22 серпня змагалися за звання семи чудес України, у тому числі колишня резиденція митрополитів Буковини і Далмації (Митрополичий палац) і Хотинська фортеця. Із 22 серпня по 1 грудня 2011 року на офіційному сайті акції тривало відкрите інтернет-голосування. Паралельно було проведено всеукраїнське опитування експертів, у якому взяли участь члени Оргкомітету акції, представники обласних оргкомітетів, керівники державних інституцій, що опікуються розвитком культури та туризму, представники туристичних операторів, експерти у галузі історії, культури, туризму. Згідно з умовами акції, саме за результатами інтернет-голосування та опитування експертів (з розрахунку 50/50) Оргкомітетом було визначено переможців акції. Серед них — Митрополичий палац у Чернівцях та Хотинська фортеця. Чернівецька область стала єдиним регіоном країни, де є два об’єкти «Сім чудес України». Як повідомив оргкомітет акції, за її підсумками буде видано брошури «Сім чудес України: Україна — країна див», що вийдуть українською, російською, англійською та німецькою мовами, а також відеодиски з програмами про 21 об’єкт-фіналіст акції «Сім чудес України».
У Черкасах діти творили шедеври
Понад 100 учасників віком від 6 до 17 років долучилися до Другого міського фестивалю «Мистецтво оригамі», що днями відбувся в черкаському Палаці молоді. Участь у конкурсі взяли вихованці міського багатопрофільного молодіжного центру, різноманітних клубів, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Оригамі — це мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок. Тож найкращих умільців орігамі у Черкасах визначали у молодшій та старшій вікових категоріях. Учасники подали на конкурс творчі роботи різного формату та художнього стилю: від мініатюрних шедеврів до монументальних творінь. Серед традиційних виробів оригамі (квітів, лебедів, куль тощо) великою популярністю на фестивалі користувався символ наступного 2012 року — дракон. Утім, кожен відвідувач знайшов витвір на свій смак та уподобання. Відкриття фестивалю супроводжували виступи зразкового дитячого ансамблю «Квітограй», вихованці якого подарували композиції в японському стилі. З-поміж розділів «Оригамі в рамці», «Кусудама», «Композиційне оригамі», «Сувеніри з елементами оригамі» найсильнішою роботою визнали витвір Назара Різника, друга сходинка дісталася Анастасії Лопатовій за «Таємничу незнайомку», третя — Владу Придатку («Рамка для фото») і Таїсії Довгань («Клоун»). Кожен учасник заходу отримав подарунок, а призери — грамоти, нагороди.
— Думаю, що фестиваль уже став успішним, судячи з якості робіт та кількості конкурсантів. Приємно, що захід набирає обертів, — зазначила директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому Ірина Топчій. Організатори пообіцяли, що кращі роботи продовжать презентувати й продадуть на благодійному проекті «Смачна новорічна країна», а кошти спрямують онкохворим дітям, повідомляє Анатолій БАБАК.