Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

21 жовтня, 2003 - 00:00

Сумщина комп’ютеризується

Перед початком нинішнього навчального року 29 сумських шкіл отримали комп’ютерні комплекси, до кожного з яких входять 12 комп’ютерів, принтер, сканер, модем та локальна мережа. Обійшлося це місту у 899 тисяч гривень, а ще 187 тисяч пішло на базове програмне забезпечення, яке є повністю адаптованим для якісної організації навчально-виховного процесу. Великим плюсом у навчальній роботі стало підключення загальноосвітніх шкіл до глобальної мережі Інтернет, що дало можливість удосконалити управлінську діяльність у навчальних закладах, користуватися послугами електронної пошти, впроваджувати дистанційну освіту. Збільшення частки сучасних комп’ютерів у школах міста зумовило активізацію процесу перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Нині ефективно працювати за комп’ютерами вчаться 70 вчителів-предметників, керівників навчальних закладів, працівників управління освіти. Незабаром планується направити в обласний інститут післядипломної педагогічної освіти на таку перепідготовку ще близько 40 осіб. У той же час досить гостро постає в області проблема забезпечення комп’ютерним обладнанням сільських шкіл. У переважній більшості з них комп’ютер досі вивчають, що називається, «на пальцях», повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.

Махінації з квартплатою

8 із 17 підприємств ЖКГ Луганської області, які було перевірено у вересні поточного року, допускали порушення дисципліни цін. Виявлено такі характерні порушення при стягуванні плати за комунальні послуги: завищення плати за них унаслідок неякісного надання послуг, завищення норм споживання, нарахування плати за відсутності послуг і пряме завищення тарифів. Так, комунальне підприємство ЖЕК №З Краснодонського міськвиконкому пред’являло населенню рахунки із завищеною квартплатою. За матеріалами перевірки, підприємство провело перерахунки зайво нарахованої плати у розмірі 7,3 тисячі гривень. У вересні поточного року перевірки порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів провели на 100 суб’єктах господарювання різних галузей Луганської області. 54 з них допускали порушення державної дисципліни цін. Після перевірок споживачам через перерахунок повернули 31,6 тисячі гривень, повiдомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Професійних кадрів мало, але в іншому все гаразд

Міністр юстиції України Олександр Лавринович досить високо оцінив рівень організації правової освіти у вищих навчальних закладах Луганщини. «Активну роботу з виконання даної програми проводять не тільки юридичні навчальні заклади, а й заклади інших напрямів, а також служби у справах сім’ї та молоді. Керівництво Луганської області всіляко сприяє розвитку цієї програми», — сказав міністр юстиції на прес-конференції, яка відбулася після закінчення виїзного засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з питань правової освіти населення. Разом із тим, за його словами, є у луганських вищих навчальних закладах і проблеми. А саме — дефіцит професійних кадрів викладачів. Зі слів Олександра Лавриновича, таких фахівців «можна перерахувати на пальцях». Луганський губернатор Олександр Єфремов у свою чергу зазначив, що регіональна програма тільки почала свій розвиток. З його слів, керівництво Луганщини поставило перед собою завдання — створити умови для найшвидшого введення правових предметів до освітнього процесу та навчити студентів користуватися юридичною літературою, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

В Ужгороді працює 22 підприємства з угорськими інвестиціями

Про це було повідомлено під час зустрічі Ужгородського міського голови Віктора Погорєлова з Генеральним консулом Угорської Республіки в Ужгороді Отто Сабо. Мер міста поінформував Генконсула про основні напрацювання міського керівництва з угорською стороною щодо залучення інвестицій в економіку Ужгорода. Нинi Угорщина займає тут перше місце серед країн-інвесторів, в місті працює 22 підприємства з угорськими інвестиціями. Отто Сабо зазначив, що практику економічного співробітництва слід поглиблювати й надалі, чому він намагатиметься сприяти якомога активніше. Одним з основних питань зустрічі стало очікуване з 1 листопада ц.р. введення візового режиму між Україною та Угорщиною. Генконсул запевнив, що відділення генконсульства в Ужгороді та Берегові працюватимуть у посиленому режимі, аби в наших краян не виникало труднощів з оформленням віз. В обох містах буде працювати по шість вікон оформлення документів. У ході зустрічі також було досягнуто домовленостi про налагодження тісної співпраці з питання добудови угорської школи в Ужгороді, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Газета: 
Рубрика: