«Кинути» — в Харкові
За шість місяців 2003 року в Харківській області зареєстровано 1 579 випадків шахрайства, що становить 22,8% від загальної кількості подібних злочинів, зафіксованих в Україні. Абсолютний показник виявлених фактів шахрайства є найвищим у країні. За словами віце-губернатора Харківської області Валентина Дулуба, майже кожне четверте зареєстроване в Україні шахрайство здійснене в Харківській області. Всього ж у першому півріччі нинішнього року в Харківській області зареєстровано 19 тисяч 522 злочини, що на 0,8% більше, ніж за 6 місяців минулого року. Коефіцієнт загальної злочинності з розрахунку на 10 тисяч населення по області становить 67,6. За цим показником Харківський регіон знаходиться на 4-му місці в Україні після Луганської (коефіцієнт загальної злочинності 80,5), Дніпропетровської (75,6) і Запорізької (69,6) областей. У структурі злочинності найбільшу частину (66,6%) становлять корисливі злочини, 11,1% — злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних та психотропних речовин, 8,4% — злочини економічної спрямованості, 4,2% — хуліганства, 1,6% — злочини проти особи. За 6 місяців цього року в Харківському регіоні було порушено 13 кримінальних справ за фактами торгівлі людьми. За цим показником область перебуває на 3-му місці в Україні після Дніпропетровської (16 кримінальних справ) і Полтавської (25 кримінальних справ) областей. У першому півріччі 2003 року в Харківській області виявлено 2 тисячі 195 фактів незаконного обігу наркотичних засобів, що є 4-м показником в Україні після Донецької (2 тисячі 905 випадків), Дніпропетровської (2 тисячі 863) та Луганської (2 тисячі 557) областей. У сфері економіки виявлено 1 тисячу 139 злочинів. За цим показником Харківська область перебуває на 4-му місці в країні після Дніпропетровської (1 тис. 920 злочинів), Луганської (1 тис. 654) та Донецької (1 тис. 439) областей, повідомляє Микола СУХОМЛИН, Харків.
Інваліди збираються «Біля каміна»
Минулого тижня в Донецьку пройшла вже традиційна зустріч молодих інвалідів «Біля каміна». Її було організовано Управлінням праці та соціальних питань Донецької міської ради. На зустріч були запрошені підлітки та молодь із центру «Райдуга», організації «Надія дитини», спецгруп ПТУ № 115, а також обласного Будинку культури глухих і районних товариств інвалідів. У програмі були різні розваги, підготовлені організаторами. Крім того, самі учасники зустрічі також підготували всілякі ігри, музику та свою концертну програму. Для 70-ти молодих інвалідів із 9-ти районів Донецька подібне спілкування — можливість зустрітися з давніми друзями і приємно провести час. Це знак уваги, який дає зрозуміти, що про них у місті не забувають. Ця молодь часто залишається за межею звичного нам життя, вимушена шукати свої шляхи спілкування і своє товариство, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Будемо з міддю?
Чотири роки велися геологорозвідувальні роботи з пошуку покладів міді у Володимерецькому районі Рівненської області. Як виявилось, державні кошти були потрачені не даремно. Поблизу села Іваничі на глибині від 20 до 80-ти метрів виявлено значні поклади тонко вкрапленої міді та самородки вагою майже 750 грамiв, що не мають аналогів в Україні.
Чи означає це, що вже незабаром Рівненщина отримає статус мідевидобувної області, а Україна нарешті перестане купувати мідь у Росії? Як стверджують фахівці, до оптимістичного висновку ще дуже далеко. У всякому разі відповісти на це запитання можна буде лише після того, як почне працювати шахта з проведення дослідного видобутку міді. Адже в геологічному плані залягання досить складне: потужність покладів міді становить від кількох сантиметрів до кількох метрів зі значним коливанням її вмісту у породі.
Та незважаючі на всі існуючі на сьогодні застороги, рівненські поклади є наразі найперспективнішими в Україні, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.
Перший храм УАПЦ закладено у Житомирі
Першу бетонну палю у підмурок дзвіниці церковно-меморіального комплексу Святої мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини в пам’ять потерпілих від Чорнобильської катастрофи вбито у неділю в Житомирі. Урочистий молебен з цієї нагоди в присутності громади вірних, спонсорів, керівників мерії, зокрема міського голови Георгія Буравкова, відслужив настоятель храму і одночасно глава Житомирської єпархії Української автокефальної православної церкви отець Леонід (Подзюрей). Згідно iз проектом, комплекс, до якого, крім дзвіниці, має увійти сам храм, медичний пункт для допомоги престарілим, трапезна для добродійних обідів, навчальні класи церковної школи, алея пам’яті, має здійнятися в мальовничому місці на Карпильовій горі над річкою Кам’янкою і стати першим стаціонарним храмом УАПЦ в Житомирі. Судячи з креслень архітекторів, цей комплекс буде надзвичайно красивим. Кошторисна вартість будівництва його близько 2 мільйонів доларів США. В бліц-інтерв’ю, даному «Дню», отець Леонід сказав, що сподівається на завершення будівництва протягом найближчих п’яти років, але для цього необхідна дуже істотна матеріальна і фінансова підтримка як з боку окремих добродійників, прихожан, так і громадських та підприємницьких структур. Водночас поява нової православної громади в місті комусь явно не до вподоби — зведену поруч з місцем будівництва тимчасову дерев’яну церквичку, де відбуваються богослужіння, намагалися підпалити, по ній стріляли, і у вікнах збереглися дірки від куль, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».