Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

13 серпня, 2003 - 00:00

На Луганщині хлібна ситуація «під контролем»

«Роздрібні ціни на хліб нового врожаю не піднімуться. Вони залишаться на рівні лютого 2002 року, коли відбулося останнє зниження ціни на хліб», — заявив заступник глави облдержадміністрації Юрій Махортов на нещодавній прес-конференції. За останні два роки ціни в регіоні знижувалися тричі. Йдеться, втім, лише про декілька найпопулярніших сортів хліба, всi інші хлібобулочні вироби — а їх десятки — подорожчали. Щоб утримати ціни на хліб нового врожаю, за словами Юрія Махортова, до обласного резерву вже закупили 75 тис. тонн продовольчого зерна у місцевих сільгоспвиробників за ціною 700 грн. за тонну. 9 тис. тонн зерна закуплено в резерві ВАТ «Луганськмлин», ще 26 тис. тонн нині на елеваторах. Як зазначив заступник губернатора, нині середній рівень роздрібних цін в Луганській області на хліб змішаних сортів становить 1,21 грн. за середньоукраїнського рівня 1,29 грн., на борошно вищих сортів — 1,85 грн. при 1,90 грн. у середньому по Україні, на макаронні вироби — 2,20 грн. при 2,45 грн. по Україні й на гречані крупи — 4,21 грн. при 4,36 грн. у середньому в країні. Тим часом в області діє розпорядження губернатора Олександра Єфремова про граничні розміри торговельних надбавок на окремі види продовольчих товарів, хліб, хлібобулочні й макаронні вироби, крупи, цукор, борошно всіх форм власності, що реалізовуються суб’єктами підприємницької діяльності. Перевірками виконання розпорядження займається декілька контролюючих організацій, зокрема й Луганське обласне управління у справах захисту прав споживачів. Останнім часом його працівники перевірили 32 торговельні підприємства. Про результати перевірок розповів начальник управління Микола Лукашик. Він, зокрема, зазначив, що виявлено випадки випікання хліба з борошна нижчого сорту, ніж заявлено в рецептурі; заниження ваги готової продукції за тієї ж ціни. За порушення, виявлені під час продажу хліба, хлібобулочних, макаронних і круп’яних виробів, борошна, цукру до адміністративної відповідальності притягнуто 32 особи на суму 2,6 тис. грн., запроваджено економічну санкцію на суму дев’ять тис. грн., повідомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.

Вінниця — місто фонтанiв?

Мільйон гривень збирається витратити корпорація «Прем’єр-Фінанс», що недавно стала власником Центрального універмагу Вінниці, а разом з ним і взяла на себе відповідальність за площу перед головним магазином, на генеральну реконструкцію цих об’єктів. Як сказала голова правління корпорації Інна Бєлова, площа перед універмагом завжди була і залишається візиткою міста. Тому дбати про неї та утримувати її — незмінна традиція дирекції універмагу, яку продовжить новий власник, незважаючи на те, що земля залишилася у власності мерії. До речі, в останньої грошей на реконструкцію площі немає. Протягом останніх тридцяти років на відновлювальні роботи не витрачено жодної копійки. Міська архітектура Вінниці та управління капітального будівництва вже затвердили проект оновлення площі. Передбачається поміняти підземні комунікації, насосну станцію фонтана, оновити бруківку, розбити зони для відпочинку, літнє кафе і, звичайно, встановити новий фонтан. Над проектом нового фонтана працює дніпропетровська фірма «Нова», а виглядатиме він так: водяна арка, квітка, що розкривається, і трирівневий пиріг. Весь шарм у тiм, що вінницький фонтан буде музично-кольоровий. Закінчити роботи і відкрити фонтан планують до наступної весни. Якщо це вдасться, а мерія знайде гроші на хоча б скромний ремонт решти міських фонтанів, то Вінниця поверне собі звання міста фонтанiв, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , Вінниця.

«077» працює цілодобово

157 людей і 25 тварин було врятовано співробітниками Луганської міської комунальної аварійно-рятувальної служби за 6 місяців цього року. Усього було здійснено 586 виїздів, з них 270 разів бригада рятувальників виїжджала для надання комунально-побутових послуг: відкриття дверей, зняття несправних замків, відкачки води, виконання висотних робіт і проведення радіаційних вимірів, повідомив представникам ЗМІ начальник Луганської міської аварійно-рятувальної служби Олександр Горайчук. Крім того, досить часто рятувальникам доводилося стикатися з нестандартними проханнями, наприклад, зловити зміїв, ліквідувати рій бджіл та ос, врятувати тварин. Але було зареєстровано і 92 помилковi та відміненi виклики. За словами Олександра Горайчука, міська служба порятунку «077» працює у Луганську вже понад рiк. До її складу входять 5 аварійно-рятувальних відділень, в яких працюють 24 фахівця, що цілодобово готові допомогти людям. Це перша в Україні комунальна служба порятунку і єдина у країні, яка входить до Міжнародної асоціації служб порятунку. Iз 1 червня на річці Сіверський Донець (у Червоному Яру і Зеленому Гаю) розпочали роботу 2 водно-рятувальних поста. У цьому купальному сезоні вони вже врятували 18 людей. Тільки за один день ними було врятовано на воді 5 осіб, повідомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.

Газета: 
Рубрика: