У Києві знищили браконьєрське знаряддя
Нещодавно на території навчально-матеріальної бази Головрибводу «Вигурівщина» інспектори Київдержрибоохорони знищили 2200 браконьєрських знарядь незаконного вилову риби. Загалом у столичному регіоні з початку року природоохоронці вилучили понад 4500 заборонених знарядь лову, серед яких переважну більшість (4410 штук) складали браконьєрські сіті. На жаль, браконьєрська техніка з кожним роком удосконалюється. Ловлять електровудками, самоловами, «підривають» рибу саморобними бомбами... Всі ці знаряддя лову варварськи знищують водну фауну. З усіх браконьєрських снастей найменшої шкоди природі завдає сітка. Але час вносить свої корективи і в цей древній вид лову. Зараз найбільший головний біль річкової міліції та рибінспекції — так звані китайські «телевізори», які коштують практично копійки. Впіймав одну велику рибину — і «відбив» гроші на купівлю сітки. Через дешевизну у разі небезпеки браконьєри кидають «виріб» без вагань, а риба, яка потрапила туди, зрештою гине. За 10 місяців цього року рибоохоронні органи викрили 104,2 тис. порушень, затримано майже 94 тис. порушників, стягнено штрафів на суму 8,3 млн грн, вилучено 112,9 тис. незаконних знарядь лову. Ці показники, з одного боку, вказують на послідовну та рішучу позицію Держрибагентства в питанні викорінення фактів браконьєрства на наших водоймах, а з іншого — на недосконалість законодавчої бази, що регулює ступінь відповідальності за ці правопорушення. За словами голови Державного агентства рибного господарства Віктора Дроника, основним завданням держави на першому етапі реформування рибної галузі стала робота з посилення вимог природоохоронного законодавства, зокрема, існує нагальна потреба значного збільшення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного вилову чи знищення цінних видів водних біоресурсів, повідомляє Володимир ЗАХАРОВ.
Київрада оголосила пам’ятками природи 25 прадавніх дерев столиці
Київрада оголосила пам’ятками природи 25 прадавніх дерев столиці. Як передає кореспондент УНІАН, своїм рішенням депутати оголосили низку дерев Києва об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення. За відповідний проект рішення проголосували 88 із 106 зареєстрованих депутатів Київради. Метою рішення є збереження унікальних дерев у Києві, що мають культурну, історичну та наукову цінність. До переліку таких об’єктів природно-заповідного фонду потрапляють: Шовковиця Шевченка, Шовковиця Сковороди, Дерева дерну Святослава Ярославича, Старий дуб, Дуб-відун, Дуб Громашевського, Дуб на Сетомлі, Дуб Корольова, Гінкго Сікорського, Дуб Екзюпері, Дуб Вітовта, Царський дуб. Надалі їм надаватиметься державна охорона відповідно до статей 27, 28 Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Коментуючи це рішення, заступник міського голови, секретар Київради Галина ГЕРЕГА зазначила: «Збереження зеленого фонду столиці — одне з першочергових завдань, які ставить перед собою Київрада. На території столиці, у скверах, парках, на ділянках державних і приватних підприємств, є чимало природних пам’яток, які мають велике освітнє, культурне й історичне значення та потребують охорони. Надавши їм статус об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, ми зобов’язуємо підприємства, установи та організації, на землях яких розташовані ці пам’ятки природи, дотримуватися встановленого для них заповідного режиму й відповідати за їх збереження». Голова комісії Київради з питань екологічної політики Денис МОСКАЛЬ зазначив, що на території пам’яток природи забороняється будь-яка діяльність, яка загрожує їх збереженню або призводить до зміни їх первісного стану. За збереження цих дерев відповідають установи та організації, на території яких вони знаходяться.
Кондитери працюватимуть для онкохворих дітей
«Подаруй дитині додатковий день життя» — під таким гаслом стартує у Черкасах проект «Смачна новорічна країна», кошти з якого віддадуть онкохворим дітям. У рамках акції школярі й кондитери міста виготовлятимуть солодощі у вигляді казкових героїв, ялиночок і будинків, а потім продаватимуть їх на благодійному аукціоні. Захід відбудеться за підтримки дружини міського голови Анжели Одарич. Над масштабним проектом, який триватиме у декілька етапів, організатори працюватимуть кілька тижнів. Із 1 грудня в школах міста розпочнуться тематичні уроки, на яких учителі навчатимуть учнів робити композиції з солодких інгредієнтів. За результатом проведених уроків буде сформовано частину майбутньої «смачної країни». «Окрему частину їстівного панно ми запрошуємо створити всіх охочих жителів та гостей міста. Спеціально для цього в драматичному театрі будуть проведені майстер-класи за підтримки ТОВ «Чарівниця», — розповідає директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому Ірина Топчій. — На цих уроках учасники дізнаються про секрети виготовлення новорічних їстівних прикрас та долучаться до створення смачної композиції під керівництвом кондитерів. Майстер-класи відбудуться 10, 11 та 17 грудня, з 14.00 до 17.00». Над найскладнішими фрагментами «смачної країни» уже зголосилися працювати відомі в місті заклади харчування та торгові марки: «Сладкарниця», «Государь», «еДок», «Анаіс», «Ласуня», а також кулінари Андрій Крижанівський і Анна Островська. Найвідповідальніша частина всього проекту, за словами Ірини Топчій, очікується 18 та 19 грудня. Першого дня відбудеться святкове відкриття виставки «Смачна новорічна країна». На Миколая ж підіб’ють підсумки конкурсу та нагородять учасників. Також цього дня проведуть аукціон-продаж солодких виробів. Розпродаж солодощів здійснюватимуть у два етапи: перший — радіоаукціон за підтримки місцевої радіостанції «Далматин» на хвилі 101 ФМ та ТРК «ВІККА»; другий — аукціон наживо в місці проведення заходу. Вилучені кошти віддадуть хворим на рак дітям, повідомляє Анатолій БАБАК.