На Рівненщині віл-інфікованим та хворим на СНIД поліпшать медобслуговування
Уже наступного року для таких пацієнтів відкриють стаціонар та спеціалізовану лабораторію. Вона функціонуватиме в обласному Центрі СНІДу — нині заклад уже отримав нове приміщення. Саме тут краяни зможуть пройти профілактику, діагностику та мати повний медичний супровід. Тим часом кількість віл-інфікованих на Рівненщині зростає. На сьогодні їх зареєстровано 1626, із них 193 мають діагноз СНІД. Втім, реальна цифра в декілька разів більша. Натомість якщо раніше головним шляхом передачі хвороби був ін’єкційний, то нині — статевий, констатує Олена Гандзюк, головний лікар обласного Центру боротьби зі СНІДом. До того ж почастішали випадки народження інфікованих немовлят. На сьогодні є вже 323 такі вагітні. На диспансерний облік стали 242 жінки. Серед них є й такі, у кого це повторна вагітність, коментують медики. Загалом на Рівненщині віл-інфекцію у дітей вперше діагностували у 2007 році. Нині ж на диспансерному обліку перебуває 74 дитини: 65 — із невизначеним статусом, у чотирьох діагностували СНІД, у п’яти — віл-інфекцію, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
В Україні завершився фотоконкурс для молоді
Завершився фотоконкурс «Молоде обличчя України», який організували Державна служба молоді та спорту України спільно з Міністерством культури України та Національною спілкою фотохудожників України. Компетентне журі дібрало з-поміж 300 світлин 24 найкращі роботи у восьми номінаціях: «Молодь і держава», «Професії молодих», «Талановита молодь України», «Українське студентство», «Дозвілля молоді», «Вибір молоді — здоров’я», «Усі різні — усі рівні» та «Нас єднає Україна». Окрім дипломів та призів від організаторів, переможці також отримали подарунки від партнера конкурсу — Групи компаній «Фокстрот», що вже чотири роки виступає партнером конкурсу. Бізнес із мистецькою назвою нагородив низку світлин, серед яких — роботи «Фотоздибанка» (автор — Євгенія Картушова з Івано-Франківська), «Зелена фантазія» (Ольга Добровольська з Миколаївщини), «Маковий цвіт» (Олександр Володін із Херсонщини), «Радію. Мрію. Живу» (Андрій Корольчук із Житомирщини). Із роботами переможців Усеукраїнського фотоконкурсу «Молоде обличчя України» 2011 року можна ознайомитися на виставці у фойє Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, яка триватиме до новорічних свят, повідомляє Алевтина БЕЛЕЦЬКА.
Сумські екстремали більше не осквернятимуть пам’ятники?
У сумської молоді, котра захоплюється екстремальними видами спорту, з’явилася надія на те, що наступного року їй виділять для цього окремий, «законний» майданчик у місті. Поки що прихильники скейтингу, велотріалу, трейсингу, роликів, паркуру змушені використовувати для реалізації своїх спортивних уподобань лише «підручні» засоби. А це — бордюри, сходинки, бетонні плити й навіть пам’ятники, споруджені на честь вшанування пам’яті полеглих воїнів. Єдину доріжку, котра була споруджена для скейтбордистів у міському парку «Дружба», уподобали мами з дитячими колясками та пенсіонери, так що її теж не завжди можна використати за призначенням. За словами заступника міського голови Сум Андрія Рябоконя, до проекту бюджету м. Суми на 2012 рік внесено пропозицію про виділення 300 тис. грн на будівництво сумського «Екстрим-парку», подібного до тих, що існують уже в багатьох обласних центрах України. Звернення з цього приводу до сумського мера та депутатів Сумської міської ради підписали понад 400 місцевих активістів екстрим-руху. Вивчається також досвід Харкова, Львова та інших міст. Наразі актуальним є вибір місця для побудови «Екстрим-парку», адже потрібно зважити і на можливість під’їзду до нього, і на наявність необхідних комунікацій (водопостачання, освітлення тощо), приміщень для зберігання інвентарю, організацію медпункту й т.д. Ініціатори створення парку для розвитку екстремальних видів спорту сподіваються, що знайдуться ще й меценати, котрі підтримають ідею фінансово, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
Черкаським школярам розкажуть історію рідного міста
У Черкасах для школярів проведуть позакласні заходи, присвячені символіці й історії міста. Завдяки пізнавальному диску «Чайка — символ Черкас», який випущено з ініціативи голови громадської організації «Рідне місто Черкаси» Сергія Отрешка, дітям роз’яснять поняття символу і бренду. Цей диск днями презентували й подарували освітянам, які стверджують, що такі матеріали школам дуже потрібні. «З допомогою цього диску ми хотіли ще раз нагадати, яке мальовниче й неповторне наше місто, — говорить депутат Черкаської міської ради Сергій Отрешко. — Символ чайки над хвилею може уособлювати окрасу Черкас і передати наш дух». На думку Ірини Топчій, директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому, ця ідея може об’єднати черкащан, зробити патріотами міста не лише на словах. Тому вона запрошує директорів шкіл долучити дітей до обговорення символіки міста. «Ми зробимо тематичну презентацію у школі, щоб діти розуміли, що в міста є свої символи, розрізняли поняття «символ» і «бренд». А ще діти можуть запропонувати щось своє, висловити свою думку, а вона — завжди щира», — каже директор черкаської школи №28 Тетяна Скорик. Ідеї щодо практичного застосування диска «Чайка — символ Черкас» виникли і в керівників інших шкіл міста, які обіцяють провести пізнавальну програму для учнів уже найближчим часом, повідомляє Анатолій БАБАК.