Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

22 жовтня, 2002 - 00:00

Якість питної води в Києві покращилася

Влітку 2002 року вода річок Дніпра та Десни, які є джерелами водопостачання столиці України, за якістю перевищила показники попередніх 15 років та в 2 — 3 рази виявилася кращою від чинних стандартів. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на головного технолога акціонерної компанії «Київводоканал» Інни Лаврінчук. Покращання стану води, за її словами, пов’язане насамперед з природними явищами. Так, зазначила вона, посушливе цьогорічне літо сприяло тому, що не було скидів вод, органічних речовин з поліських та білоруських річок. Крім того, корисним виявився спад води в річках і відсутність бурхливого розвитку водоростей. Головний технолог АК «Київводоканал» також зауважила, що така ситуація може тривати ще кілька місяців за умов відсутності сильних дощів та снігопадів. Покращання стану води в основних джерелах водопостачання столиці відкинуло потребу в її обробці реагентами — хлором, аміаком, коагулянтами, флокулянтами.

Третина українців вважає, що всі мають право на страйк

Більшість громадян України вважають, що всі громадяни повинні мати право на страйк через економічні причини, якщо їх не влаштовують умови праці та рівень її оплати. Таку думку висловили 55,9% учасників опитування, проведеного Українським центром економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова. В опитуванні брали участь 2004 респондентів, і погрішність вибірки становить 2,3%. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, близько третини (32,1%) опитаних вважають, що право на страйк повинні мати всі категорії, крім тих, чий страйк може загрожувати життю інших людей (міліція, пожежники, лікарі тощо).Тільки 6% респондентів відмовляють громадянам у праві на страйк і вважають, що свої проблеми вони повинні вирішувати іншими шляхами. Разом з тим, рівень солідарності зі страйкуючими невисокий. Так, кожний шостий (15%) з опитаних готовий матеріально підтримати страйкуючих працівників своєї галузі, не готові — 45,1%, не вважають себе представниками жодної галузі — 30,6%. До матеріальної підтримки страйкуючих працівників іншої галузі готовий тільки кожний десятий (9,9%) з опитаних, не готові 77,7% респондентів.

Канадський рецепт охорони нашого здоров’я

Із 1996 року в Україні здійснюється Канадсько-український законодавчий і міжурядовий проект (КУЗМП). Підтримує його федеральний уряд і парламент Канади, уряд провінції Манітоба, Альберта, Саскачеван і Онтаріо. Учасниками проекту з боку України виступають Верховна Рада України, Кабмін та Міжобласний комітет, що представлений Закарпатською, Луганською, Львівською та Чернівецькою областями. Відповідальним за здійснення проекту в Канаді є Канадський інститут Українських студій університету Альберти. В Україні партнерською організацією є Всеукраїнський благодійний фонд «Громадянська енергія». Проект складається з окремих модулів тривалістю один рік, які розпочинаються щопівроку. Модулі проекту організуються навколо тих чи інших тем розробки законодавчої та нормативної баз. Скажімо, модуль «Податкова політика і бюджетний процес» (січень 1997—червень 1998) реалізований тим, що було розроблено й подано до ВР України два законопроекти: «Про бюджетну систему України», «Про оподаткування нерухомого майна». Останній модуль — «Охорона здоров’я» — був розпочатий у липні 2002 року. Він охопить розробку законодавчих та нормативних документів, що матимуть на меті поліпшення здоров’я населення шляхом застосування комплексного підходу за такими основними напрямами: забезпечення системи охорони здоров’я ресурсами, обмеження шкідливих для здоров’я видів діяльності, поліпшення контролю за якістю меддопомоги, забезпечення етики та прав людини в галузі охорони здоров’я, повідомляє Василь ЗУБАЧ , Ужгород.

Борги як стимул інновацій

Опинившись у ситуації, коли борги міського водоканалізаційного господарства перед Житомирським управлінням електромереж станом на 1 жовтня сягнули 12,8 млн. грн., продовжуючи стрімко збільшуватись, внаслідок чого над містом нависла загроза відключення енергетиками водопостачальних систем, мерія обласного центру зважилась на нестандартний крок: минулого тижня на сесії міської ради ухвалила рішення про внесення змін до плану соціально-економічного розвитку Житомира. А саме — будівництво в районі насосних установок першого підйому воду нової трансформаторної підстанції ТП- 35/10кВ, що, у свою чергу, дасть змогу підвищити до 35 кВ напругу електроструму, що буде подаватися на згадані насоси. Як наслідок — майже вдвічі знизяться витрати на оплату електроенергії міськводоканалу. Загальна вартість капіталовкладень на назване будівництво визначена в сумі 4,1 млн. грн. Як повідомила «Дню» начальник фінансового управління міськвиконкому Марія Прищепа, 2,7 млн. грн. планується виділити з міського бюджету, 1 млн. грн. — за рахунок зменшення асигнувань на капітальний ремонт нових будинків і благоустрій у поточному році, а 1,7 млн. грн. мерія візьме в кредит в одному із банків. 500 тис. грн. виділить облдержадміністрація, а на 900 тис. грн. ВАТ ЕК «Житомиробленерго» виконає необхідні роботи з монтажу і вводу до експлуатації згаданої підстанції.

Як підкреслив у бесіді з представниками ЗМІ міський голова Георгій Буравков, зменшення витрат на електроенергію міськводоканалу дасть змогу на першому етапі стримати зростання тарифів на подачу води і водовідведення для населення. (Наприкiнцi серпня міськрада призупинила дію свого попереднього рішення про їхні підвищення. Водночас борги споживачів водопостачальникам склали 12,3 млн. грн. З них — 9,7 млн. грн. заборгувало населення.) На закиди з боку окремих опонентів мера, що нова підстанція, яка будується головним чином за бюджетні кошти, може бути використана для здешевлення електроенергії і для товариства «Інтерстиль», яке виробляє елітні меблі і розташоване в цьому ж районі, а керівником його довгий час був нинішній міський голова Житомира, Г. Буравков зазначив, що у структурі собівартості продукції «Інтерстилю» електроенергія складає лише три відсотки, і тому підприємству немає підстав розраховувати на якусь значну вигоду від будівництва цієї підстанції. Утім, чи виправдаються припущення критиків міського голови, стане зрозуміло тоді, коли нова підстанція буде введена до експлуатації,повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Газета: 
Рубрика: